Skocz do zawartości

Niedrogie pióro dla nowicjusza.


Polecane posty

Witajcie,

 

Ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać bardzo serdecznie!

A teraz do tematu, chciałbym kupić sobie pióro. NIe będzie to mój pierwszy kontakt z tego rodzaju artykułami piśmienniczymi ponieważ pisałem piórem już w SzP i LO ale od tego czasu upłyneło już sporo wody w Warcie i pewnie wiele się zmieniło. Dotychczas miałem kontakt z piórami typu no-name i nie najlepiej je wspominam. Jedyne z któym nie rozstałem się na dłuży okres to marketowe pióro Herlitza, którym naprawdę dobrze mi się pisało. Nie wiem jakie powinienem podać wymagania ale:

- dość mocno ciśnę na papier

- mam dużą dłoń

- preferuje cienką linię (dotychczas najlepiej pisało mi się długopisami z tuszem typu liquide-ink np. Pilot hitecpoint V5RT

 

To chyba tyle. Co byście mi polecili w przedziale 100-150 zł.?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli estetyka Cię nie odstraszy, to Lamy Safari lub ALstar, wytrzymują mocny nacisk, testowany organoleptycznie ręką mojej niezbyt delikatnej kumpeli ;) i ręką dziecka, 8-latka, który jest przyzwyczajony do pisania piórem, ale nie ma jeszcze wyrobionej rączki i też raczej przyciska stalówkę do papieru.

 

edit:

stalówka F nie jest cienka, przynajmniej w moim piórze. nie miałam styczności z EF.

 

dorzucam Faber Castell Basic do wyboru :)

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców - Lamy, choć wygląd specyficzny. I Sheaffer VFM, ale nie mam go zbyt długo, więc nie wiem, jak z wytrzymałością.

Zdecydowanie VFM, jak za te pieniądze pióro super.

Może też inne sheaffery byłyby ok

np. gift 100 np. Cena mieści się w zakresie a pióro wygląda (dla mnie) super. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie,

 

Zakupiłem Lamy Al-star EF niebieskie, oczywiście przez internet. Mam jednak wątpliwości co do oryginalności pióra. Pióro przyszło w zwykłym kartoniku koloru szarego tymczasem w sieci widziałem inne pudełko zabezpieczone dodatkowo plombą (srebrna naklejka). Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie oryginalności pióra?

23193.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...