Skocz do zawartości

Turkus od Nicponia


visvamitra

Polecane posty

A teraz czas na coś wyjątkowego i niepowtarzalnego – turkus Nicponia. Początkowo planowałem ująć go w zestawieniu zieleni, ale po namysle zamiar ten porzuciłem. Nie udało mi się oddać na skanach (a próbowałem naprawdę długo) niuansów widocznych na papierze. Patrząc na papier można z czystym sumieniem włączyć ten atrament do rodziny zazielenionych (jako bardzo dalekiego krewnego  ;)). Na skanach zupełnie tego nie widać. Ponieważ jednak jest to kolor oryginalny i atrakcyjny, wrzucę przygotowane uprzednio skany, aby zainteresowani mogli nękać Nicponia mailami i telefonami z prośbą o próbkę ;)

 

Na początek zamieszczę próbkę turkusu na chłonnym pergaminie (ślad pozostawiony stalówką "szpachelką" o szerokości 5 mm):

 

llzg.jpg

 

Recenzja:

 

17z7.jpg

 

Cóż - na skanie zieleni widocznej na kartce nie uchwyciłem :/ Niech więc atrament ten pozostanie turkusem. Zaręczam jednak, że w realu ma więcej niuansów niż na skanie powyżej. 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Nicpoń

Kolor: Turkus

Opakowanie: Próbówka 2 ml

Cena:??

 

Nasycenie: Silne

Przepływ: bardzo dobry

Cieniowanie: fajne

Jakość linii: dobra

Osadzanie się na stalówce: zobaczymy za tydzień

Wpełzanie na stalówkę: zobaczymy za tydzień

Rozruch: natychmiastowy

Przebijanie: nie przebija

Strzępienie: nie zauważyłem

Wysychanie: bardzo szybkie

 

Inne: kolor ten podoba mi się coraz bardziej

 

SKANY (Pismo + cieniowanie):
 

1. Na satynowanym papierze ColorCopy (MONDI) 90g

 

 

17z7.jpg

 

v0sw.jpg

 

 

 

 

 

 

 

2. Na papierze Oxford 90 g

 

ch0y.jpg

 

 

3. W kalendarzu wyprodukowanym przez LEB Model:

 

fvup.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden z dwóch kolorów nad którymi w sumie chyba pracowałem najdłużej, jest mocno nasycony i w ogóle, ale nigdy nie lubiłem tego koloru. Pierwszą wersję tego koloru zrobiłem dla byłej dziewczyny i zawsze mi działał na nerwy, co jakiś czas czułem potrzebę do niego wrócić i w końcu wydusić z niego coś w miarę pozytywnego. Ale pomimo że to mój atrament - nigdy nie lubiłem turkusów, i ten atrament nie wiele w tym względzie zmienił :( Chociaż przy fleksującej stalówce przejścia z niebiesko-granatowego do cyjanu cieszą oko... póki nie ma ich na kartce zbyt dużo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...