Skocz do zawartości

Plumix po 'cywilnemu'


Polecane posty

No właśnie, na kaligrafowanie jakoś nie miałem czasu, ale pomyślałem sobie, że fajnie byłoby popisać na codzień piórem ze ściętą  stalówką, coś jak Plumix posiada. Chciałbym jednak pióro o tradycyjnym wyglądzie (Pelikan Mxxx, parkerowski Frontier, etc., czyli bez udziwnień). Jak na razie nie mam sprecyzowanych wymagań wizualnych jak i cenowych. Chcę się na razie zorientować co można nabyć z taką stalówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na kaligrafowanie jakoś nie miałem czasu, ale pomyślałem sobie, że fajnie byłoby popisać na codzień piórem ze ściętą  stalówką, coś jak Plumix posiada. Chciałbym jednak pióro o tradycyjnym wyglądzie (Pelikan Mxxx, parkerowski Frontier, etc., czyli bez udziwnień). Jak na razie nie mam sprecyzowanych wymagań wizualnych jak i cenowych. Chcę się na razie zorientować co można nabyć z taką stalówką.

Pilot 78g ze stalówką B, albo ze stalówką BB przełożoną z Plumixa. Lamy Safari ze stalówką 1,5mm z Lamy Joy. Pilot do kupienia za 50zł + wysyłka, jeśli B uznasz za zbyt wąskie Plumix-dawca nie powinien kosztować więcej niż 30.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Vector do kaligrafii! Ze sklepu albo DIY. Oczywiście przy DIY nie musisz się ograniczać do Vectora.

Pelikan (oraz Montblanc i inni) oferuje stalówki ścięte - OM, OB itd. Trochę się różnią od tej w Plumixie, ale efekt jest podobny - poprzeglądaj galerie konisa, jego pióra często mają tego typu stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze Trabanta przypominało...

albo wartburga 313.

 

 

O właśnie! Wczoraj przeglądałem sobie katalogi Pelikana i były tam takie stalówki. Tylko ceny, ceny, ceny... Nie wiem czy jakiejś okazji nie upoluję.

ja sobie łyknąłem na ibełju pelikana M250 ze stalówką OB. jako miłośnik EF/F sam już się boję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...