Jump to content

Duke 962 czy Pilot 78g


Recommended Posts

Witam, pytanie jak w temacie, chciałbym kupić pióro do szurania, żebym nie bał się go zniszczyć, ale oprócz w miarę dobrej jakości stalówki wygląd pióra też byłby choć trochę ważny. Zastanawiam się nad Duke 962 lub Pilotem 78g ale jakby było inne tak do 50 zł. około to chętnie się mu przyjżę.  Chcę nim notować na wykładach i nie tylko, zabrać ze sobą np.

Link to comment
Share on other sites

na korzyść 962 przemawia jego metalowość, Pilot jest plastikowym piórkiem i przy tym lekkim, jeżeli chcesz dostać zawrotu głowy, to firma Aris ma spoooro piór na standardowe naboje (dołączają tłoczek ;)), mam Jinhao 11, pisze mokro ale kreskę ma taką F/M, co do bardziej anorektycznych stalówek to już nie mam rozeznania.

Link to comment
Share on other sites

Ciut grubawo, ale wielkiej różnicy pomiędzy Parkerowską "F" z IM nie widać ;)

 

edit: A gdzie można zakupić ten atrament Duke black, no i ten Havana Brown ciekawy ;) nigdy brązowym nie pisałem...

Próbuję się pozbyć swojego Duke Black, temat o nim leży na targowisku. W Warszawie można go kupić np. w sklepie papierniczym na Świętokrzyskiej.

Link to comment
Share on other sites

@AndrewMD jak poszperasz po necie, to zobaczysz, że tych atramentów jest sporo na rynku. Tak się składa, że mam dwa Duke Black’i, dlatego nie kupiłem od @Rittela bo to byłby już trzeci.  ;)  Jest to tzw. atrament ‘sadzowy’, raczej średniej jakości. Najczęściej używam go do ‘doczernienia’ niektórych innych atramentów, a w szczególności WM B-B i się bardzo dobrze sprawdził. :) Ogólnie poszukaj w dziale "Atramenty" na forum, znajdziesz wiele przydatnych informacji. :D

Link to comment
Share on other sites

To juz zalezy od Twoich preferencji, jesli piszesz drobnymi literkami lepiej sprawdzi sie Pilot, jesli wiekszymi lepsza wydaje sie Fka. Pilot akceptowalnie pisze po papierze marnej jakosci - kladzie malo atramentu i nie ma problemow ze strzepieniem i przebijaniem.

W nieco wyzszej cenie polecilbym tez Kaweco Sport, choc to specyficzne pioro. Postaram sie napisac jutro jego recenzje, dzis juz nie mam swatla do zrobienia zdjec.

Edited by Rittel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...