Skocz do zawartości

Następca Watermana (chyba) Preface


Etherel

Polecane posty

Niestety, człowiek istotą ułomną jest i zgubiłem moje ukochane pióro - z tego co widzę w Internecie, był to Waterman Preface, marmurkowy czerwony. Obecnie używam w zamian Parkera Rialto, ale nie jest to moje ulubione pióro. Poszukuję godnego następcy. Od pióra oczekuję dużej wagi, koniecznie metalowej obudowy i prostoty kształtu. Nie znam się kompletnie na poszczególnych parametrach, ale po lekturze forum stwierdzam, że stalówka F powinna być w porządku. Ewentualnie cieńsza, M odpada - i bez tego trudno mnie rozczytać.

Co polecicie? Co do budżetu... Hmmm... Coś w granicach dwustu pięćdziesięciu złotych byłoby ideałem, ale za coś super jestem w stanie zapłacić do czterystu.

 

 

 

Tak swoją drogą, jako że to mój pierwszy post, chciałbym wyrazić radość, że udało mi się trafić przypadkiem na to forum. Może w końcu zacznę się interesować piórami na poważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chyba jednak  najbliżej Preface ma do Gentleman'a.

bf162bbc150c7589.jpg

e97ce2efe47f8e1c.jpg

31d95985877e3d35.jpg

Nie wiem, czy kolega @Marwis sprzedał już swojego Gentleman'a, bo wiem, że miał taki zamiar.

Zapytaj go przez PW, gdybyś był zainteresowany. Ze swej strony mogę tylko powiedzieć, że to świetne pióro.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...