Skocz do zawartości

Pióro do notatek.


qmi

Polecane posty

Witam,

zaraz na poczatku powiem, że jestem amatorem pisania piórem. W podstawówce lat pisania, trochę w gimnazjum i długo długo nic (5 lat) aż do niedawna.

przyszedłem tutaj do Was abyście mi polecili pióro którym będzie się dobrze pisać. Nie chce wydawać +200zł na pióro bo nie widzę w tym sensu. Chce pióro które będę mógł sam napełnić mając atrament i zmieścić się w 50-70zł, razem z przesyłką bo pewnie z allegro bym zamawiał.

Czy mając takie pióro mogę je napełniać dowolnym atramentem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie chyba tylko Pilot 78g, dostajesz go od razu wyposażonego w konwerter i możesz wlać co ci się spodoba. Zwróć tylko uwagę na to, że stalówka f w tym piórze jest naprawdę bardzo cienka - możesz chcieć wziąć M, której bliżej do europejskiego F. Natomiast B jest płasko ścięta, więc do szybkich notatek może nie być najlepszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu kupować dwa pióra. Powiedziałbym lepiej mieć jedno i porządne, ale nie wiem czy za tą kwotę takie kupię.

Zapomniałęm dopisać, że to pióro raczej na pewno będzie domowym piórem do domowych, dokładnych, ładnych notatek. Głównie jest to przepisywanie brudnopisu na ładną kartkę A4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens zabawy w przepisywanie notatek jeszcze raz. A sens kupowania kilku piór oczywiście jest, ja sobie swoich notatek nie wyobrażam bez przynajmniej dwóch - jedno z niebieskim a drugie z zielonym atramentem. Do tego turkusowe obramowania trzecim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot 78 jak najbardziej, mam F i sobie chwalę, a jeszcze zerknij na Plumixa, F czy M również powinny być przyjemne (mam BB, to się nie wypowiem dokładnie) i jest na standardowe naboje. tańsze Parkery zostaw może w spokoju, trzeba je naprawdę lubić i wiele wybaczać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ostatnich postów trochę odbiegło od tematu. Chciałbym aby te notatki były ładnie i wyraźnie napisane bo mają zostać na bardzo długie lata.

To Pilot 78 będzie najlepszym rozwiązaniem? W sumie też jak myślę o tych notatkach to warto je wzbogacać w różne kolory, np czarny i zielony, ale wtedy budżet na pióra podskoczy do 100zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot 78g wydaje się być najlepszy. A jakieś tańsze chińczyki wziąłbym do różnych kolorków.

Jeśli notatki mają przetrwać lata to zwróć także uwagę na atrament, jakiego będziesz używał. Niektóre potrafią wyblaknąć już po kilku miesiącach. Godnym polecenia wyborem w tej kwestii wydaje się być Lamy BlueBlack, o ile nadal jest żelazowo-galusowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia kończyłem jakieś 30 lat temu. Pisałem piorami Hero 616 i Zenith a atramentami polskimi i Hero niebieski. Z tych czasów pozostał mi indeks i jakoś zapisy nie wyblakły, nadal są jak na początku. Ale fakt na słońce tych notatek nie wystawiałem, a kto je wystawia?

Pamiętnik także pisze od kilku lat; ani Parker (nie Wassable) czy Waterman nie wyblakł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman Florida Blue oraz Pelikan Königsblau wyblakły mi przerażająco już po kliku miesiącach. Kwestia papieru zapewne (na co w pracy nie mam wpływu), jednak radzę uważać z tymi atramentami, na pewno nie polecam ich w ciemno do celów archiwalnych. Obecnie jadę na Iroshizuku Asa-gao, na razie nic nie blaknie, ale za krótko go używam by konkretnie się wypowiedzieć w kwestii trwałości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...