Jump to content

Pelikan Edelstein Turmaline

Thornfield
 Share

Recommended Posts

Thornfield, dzięki za recenzję. Mi ten kolor bardzo przypomina Claret Diamine i Yama Budo Iroshizuku.

Z tego co widzę po wygooglowaniu jest niemal identyczny z Claret. Dokładnie taki niby amarant, fuksja czy coś, ale z ciepłym odcieniem, czasem wręcz pomarańczowym. Ze skanów yama budo jest bardziej zimny, ale może się mylę.

aż mam ochotę wysłać Ci dla porównania zwykłe różowe pelikanowe naboje, żeby uciąć domysły, czy edelstein to to samo tylko w drogiej flaszce czy faktycznie popracowali nad tymi atramentami. póki co na moje oko kolor ten sam mam w nabojach ;)

aż mam ochotę wysłać Ci dla porównania zwykłe różowe pelikanowe naboje, żeby uciąć domysły, czy edelstein to to samo tylko w drogiej flaszce czy faktycznie popracowali nad tymi atramentami. póki co na moje oko kolor ten sam mam w nabojach ;)

Być może masz rację, że kolor ten sam, jednak bez względu na kolor przynajmniej w mojej lamie zachowuje się to to lepiej.

póki co na lepsze zachowanie atramentu w kapryśnym piórze kupiłam flaszeczkę gliceryny, nadal wychodzi taniej :) za dużo domysłów i teorii spiskowych nie pozwala mi tak naiwnie pozytywnie spojrzeć na te atramenty, chyba się starzeję i robię podejrzliwa ;)