Skocz do zawartości

Co dzisiaj i jak napisałeś - próby kaligraficzne


kerad

Polecane posty

Dzisiaj rano jak wstałem i zobaczyłem jaki jest piękny dzień, coś mi strzeliło do głowy, żeby to napisać niemieckim piórem -

Lamy joy 1,9 (ale nie TDI) :rechot:, niemieckim atramentem - Pelikan 4001 brillant schwarz, no i oczywiście po niemiecku.

No i tak to wyszło:

afde5e9f5afa8037.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Po pierwszych nieszczęśliwych próbach pisania stalówką na obsadce (jedna stalówka stawiała kleksy, druga nie nabierała atramentu, a trzecią utopiłam w kałamarzu zanim czegokolwiek się o niej dowiedziałam), nabyłam porządną stalówkę i porządną obsadkę firmy Manuscript. Testowałam ją przez pięć dni. A oto efekt, który nie powala - wiem - niemniej okupiony został godzinami ćwiczeń:

gallery_2551_72_52408.jpg

Zamierzam ćwiczyć dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podobają mi się Twoje literki "d" 'w" i "l"....

Dziękuję! Dodałeś mi skrzydeł :D

@aoirghe, jaką masz dokładnie stalówkę? bo tak się szykuję do zamówienia kilku, tak tylko dla maziania kolorów w zeszycie, do kaligrafii nie mam cierpliwości, ale nie mniej fajnie kupić jakąś sprawdzoną :)

Stalówka jest niebieska (wśród innych zapewne tak ją na pierwszy rzut oka można najłatwiej zidentyfikować), a napis na niej: LEONARDT 40 ENGLAND. Wspaniale elastyczna. Szczerze polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

zaczynamy-od-poczatku-na-nowo.jpg

 

Tak aby troche poćwiczyć i odświeżyć temat. Po pół roku przerwy znowu nabrałem ochoty na kaligrafie. Maczankę wziąłem do ręki poraz pierwszy w życiu w tym okresie. To tak po kilku dniach próbek. Jeszcze sporo trzeba poćwiczyć. Najtrudniej pisze mi się literę -z-. Trudno pogrubić kreskę idącą do dołu, stalówka sunie bokiem i trudno ją dociśnąć. Może trzeba obracać obsadką?

Ostatnia linijką troche ucieło, dlatego nie widać dolnych ogonków.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś napisałem: do odbioru 4 op. cellcept 500 mg - zapłacone.

 

 

 

Leonardt.jpg

 

 

tsyrawe, zaprawdę, Anglicy jeszcze do niedawna wszystko tak ładnie pakowali, czy to była herbata czy landrynki...

 

 

czemu do niedawna? taką puszkę można spokojnie kupić. ja kupiłem w sklepie kaligraf.pl, czy coś w tej podobie. 

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie rbit9n, obrońco polszczyzny, początek zdania rozpoczyna sie od wielkiej litery. Nie wiem też dlaczego ciągle powtarzasz w swoich wypowiedziach "ja, ja ja ja", czyżbyś był niedowartościowany? Wszak wszyscy widzą, że to ty napisałeś, kupiłeś, forma czasownika w pierwszej osobie liczby pojedynczej to zdradza. Stylistycznie wygląda to paskudnie czytając Twoje posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...