Skocz do zawartości

Jakie pióro wieczne do kaligrafii?


Gość Zero

Polecane posty

No w tej cenie raczej lepszego chyba nie znajdziesz ;) Warto jeszcze rozważyć zestaw do kaligrafii Sheaffera - również ma w komplecie kilka stalówek, a z wyższej półki cenowej Kaweco Sport Calligraphy tudzież Lamy Joy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Safari ze stalówką stub to to samo co Lamy Joy, tylko ten drugi ma wydłużony korpus ^_^ Lamy Joy w standardzie ma stalówkę 1.1, 1.5 bądź 1.9mm. Ja mam 1.5 i do kaligrafowania na dwie kratki wysokości jest okej, aczkolwiek przy mniejszym piśmie już się zlewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Safari ze stalówką stub to to samo co Lamy Joy, tylko ten drugi ma wydłużony korpus ^_^ Lamy Joy w standardzie ma stalówkę 1.1, 1.5 bądź 1.9mm. Ja mam 1.5 i do kaligrafowania na dwie kratki wysokości jest okej, aczkolwiek przy mniejszym piśmie już się zlewa.

I dlatego wolałem safari, można bardzo łatwo zmienić starówkę na zwykłą i spokojenie dziecku do szkoły oddać... :) :) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiem, że zdecydowanie dla mnie najlepszy jest Manuscript :) ma największy wybór stalówek, i najlepiej się nadaje do gotyku (ten rodzaj kaligrafii mnie interesuje). Jak już się nauczę nim posługiwać, i będę wiedzieć, którą stalówką pisze mi się najlepiej to sobie przerobię Jinhao 530 :> i będzie mercedes ;)

 

Strasznie Wam dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiem, że zdecydowanie dla mnie najlepszy jest Manuscript :) ma największy wybór stalówek, i najlepiej się nadaje do gotyku (ten rodzaj kaligrafii mnie interesuje). Jak już się nauczę nim posługiwać, i będę wiedzieć, którą stalówką pisze mi się najlepiej to sobie przerobię Jinhao 530 :> i będzie mercedes ;)

 

Strasznie Wam dziękuję za pomoc!

Jak chcesz Mercedesa do gotyku to polecam Pilota Parallel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy też jaka kaligrafia, bo stubami słabo się pisze karolinką, ogólnie pojętym gotykiem i niektórymi renesansowymi. tu się sprawdzają stalówki nie szlifowane na okrągło, takie jakie ma manuscript.

z tej wypowiedz wywnioskowałam, że Mantuscript do gotyku będzie dobry... coś źle zrozumiałam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a OK, myślałem że masz Jinhao 530 na myśli ;)

do tego daleka droga... najpierw muszę poczuć się pewnie w kaligrafii... Jinhao 530 jest najbardziej ergonomicznym piórem jakie znam, i wiem, że z uwagi na kształt i wagę Manuscripra, będzie mi niewygodnie, ale najpierw okaże się czy złapałam kaligraficzngo bakcyla ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej wypowiedz wywnioskowałam, że Mantuscript do gotyku będzie dobry... coś źle zrozumiałam?

to właśnie miałem na myśli, że do gotyku manuscript najlepszy.

należy pamiętać, że w średniowieczu pisano zaostrzoną trzcinką lub piórem ptasim. były one ścięte ostro. i takie pióro, a właściwie stalówka nas w tym przypadku interesuje.

pisząc stubem, ciężko było uzyskać ostrze zakończenie liter. także tego.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...