Skocz do zawartości

Stalówka typy Bock -zamiennik


Polecane posty

Cześć, od dawna czytam to forum - dziś postanowiłem dołączyć i zapytać o radę, bo nie chcę pogorszyć problemu jaki napotkałem - kupiłem mianowicie pióro na etsy - wszystko byłoby ok gdyby nie kiepska stalówka (ten problem rozwiązałem - wymieniłem bo skrobala i nie chciałem bawić się w jej szlifowanie no i pogłębilem przy okazji rowki spływaka żeby lepszy przepływ był - wyszło idealnie) - natomiast od samego początku przecieka od góry to miejsce gdzie wciska się nabój bądź konwerter:

https://ibb.co/ypZkqWH

udalo mi się nieco naprawić problem poprzez użycie kleju pod metalowa tuleją w jaką się wkręca ten spływak połączony ze stalówką (typu Bock chyba?) 

mam wiec pytanie o to czy gdzieś  można zamiennik dostać - rozmiar chyba 5 to jest (wyglada jak lustrzane odbicie 2 na tym plastiku)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to pióro? Te tulejki na ogół mają uszczelnienie O-ring, tam nic nie widać🥴

Ta cyferka na tulejce to nie jest rozmiar, to nr technologiczny matrycy i  nam obojętny. 

Jesteś pewien że dobrze wbijasz nabój, szczelnie?  To co pokazujesz na foto: stalówka +spływak +tulejka +nabój, to serce pióra, samodzielny "silnik", nic więcej nie jest potrzebne do działania i powinno być szczelne i suche. Możesz tym testowo pisać wiele godzin. Jeśli tak nie jest to gdzieś jest wada, błąd🙁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zami napisał:

Szukaj u majnfrendów pod hasłami wymienna końcówka pióra/stalówka pióra itp.

Może dobierzesz z obrazka.

Próbowałem / nie ma tam tego. Stalówka miała przed wymianą tylko napis Iridium Germany. Spróbuje wymierzyć dokładniej - sprzedawca z etsy powiedział, że części kupuje na www.beaufortink.co.uk - zapytałem ich ale nie odpisali - jak to typowe Angole…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klerk napisał:

Jakie to pióro? Te tulejki na ogół mają uszczelnienie O-ring, tam nic nie widać🥴

Ta cyferka na tulejce to nie jest rozmiar, to nr technologiczny matrycy i  nam obojętny. 

Jesteś pewien że dobrze wbijasz nabój, szczelnie?  To co pokazujesz na foto: stalówka +spływak +tulejka +nabój, to serce pióra, samodzielny "silnik", nic więcej nie jest potrzebne do działania i powinno być szczelne i suche. Możesz tym testowo pisać wiele godzin. Jeśli tak nie jest to gdzieś jest wada, błąd🙁

Tak to wyglada:

https://ibb.co/NNNPPqY
https://ibb.co/pZ4pwXj 
 

nie ma konkretnej marki - wykonuje je w swojej manufakturze gość z Irlandii. Jakość jest super pod względem tworzywa, spasowania elementów i lekkości w sumie nie jest ciężkie - ważne jak się długo je trzyma natomiast, stalówka tragiczna i niestety mimo, że nabój/konwerter wciskałem do końca to od samego początku po dłuższym użyciu po odkręceniu tej srebrnej tulei, na gwincie plastikowym tym czarnym z tworzywa było mokro od atramentu. Początkowo myślałem, że to przez to że po zanurzeniu w kałamarzu podeszło pod ten metalowy uchwyt/tuleję - niestety ale okazało się, że z góry - przy kapilarze łączącej się z konwerterem lub nabojem są przecieki raczej i może przez jakieś małe pęknięcia ten tusz wszędzie się rozlewa - ech ten irische wirtschaft…

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmontuj pióro. Wszystko wypłucz wodą i wysusz. Sprawdź czy szyjka naboja nieuszkodzona, zdeformowana wewnątrz, jeśli są wątpliwości weź nowy i otwórz (przebij) go wstępne wykałaczką, drutem, itp., dopiero potem do pióra.  Zmontuj tylko to:

93735-A6-B-9488-47-B5-A039-11-EA3-BBE2-F

Pisz testowo i kontroluj wycieki.  Jeżeli to sekcja winna to można zobaczyć jak wygląda szyjka. 

Jeżeli to naprawdę pióro z manufaktury, to wprost niemożliwe aby wyszło bez testów, bez sprawdzenia i wyregulowania stalówki. Jeżeli stalówka drapała, to to jest jakaś ordynarna ściema, i rzeczywiście pióro wygląda na chińską /indyjską /wietnamską masówkę.

84-CBA5-C8-3-E5-F-4-A01-9607-495294-CF8-

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klerk napisał:

Rozmontuj pióro. Wszystko wypłucz wodą i wysusz. Sprawdź czy szyjka naboja nieuszkodzona, zdeformowana wewnątrz, jeśli są wątpliwości weź nowy i otwórz (przebij) go wstępne wykałaczką, drutem, itp., dopiero potem do pióra.  Zmontuj tylko to:

93735-A6-B-9488-47-B5-A039-11-EA3-BBE2-F

Pisz testowo i kontroluj wycieki.  Jeżeli to sekcja winna to można zobaczyć jak wygląda szyjka. 

Jeżeli to naprawdę pióro z manufaktury, to wprost niemożliwe aby wyszło bez testów, bez sprawdzenia i wyregulowania stalówki. Jeżeli stalówka drapała, to to jest jakaś ordynarna ściema, i rzeczywiście pióro wygląda na chińską /indyjską /wietnamską masówkę.

84-CBA5-C8-3-E5-F-4-A01-9607-495294-CF8-

Kupowałem już z tego sklepu (długopis) i było OK - nie wygląda na masówkę - na aliexpress czy ebay tego nie sprzedają, ale kto wie - generalnie najgorsze jest to na etsy, że ludzie chyba wstydzą się pisać obiektywnie i dają zbyt dobre oceny - ja jako jedyny napisałem opinię, że stalówka drapie - reszta pisała, że jest OK i dawało ocenę 5/5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to wszystko oparte jest na gotowych (chińskich?) zestawach, które można kupić m.in. w Beaufort Ink. Jedyne, co pochodzi z "manufaktury", to drewniana, plastikowa lub inną okładzina. Takich składaków pod różnymi markami są setki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tom_ek napisał:

Bo to wszystko oparte jest na gotowych (chińskich?) zestawach, które można kupić m.in. w Beaufort Ink. Jedyne, co pochodzi z "manufaktury", to drewniana, plastikowa lub inną okładzina. Takich składaków pod różnymi markami są setki.

no cóż - dzięki temu sam nauczyłem się w piórach wymieniać wszystko i z tandety robić piszące idealnie instrumenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...