Skocz do zawartości

Długopis parker


pajur

Polecane posty

Witam! Wiadomo, że nie ma porównania w długopisach za 2 zł i za 50 zł+, więc zdecydowałem sie kupić jeden z droższych. Tu linki o dlugopisow :

http://www.parkersklep.pl/prod145-Parker-Dlugopis-Parker-Urban-Premium-Hebanowy-Metal.php

http://www.parkersklep.pl/prod180-Parker-Dlugopis-Parker-IM-PREMIUM-Czarny-Mat.php

Jeden z nich zamierzam kupic. Doradzcie ktory mam wybrac. Moze ktos z was posiada takowy i wyrazi swoja opinie?

P.S. Nie chce pióra.

Pozdrawiam i z gory dziekuje! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koledzy Ci coś podpowiedzą, osobiście nie chciałbym czarnego matu.

Natomiast muszę przyznać, że trochę przeginasz wchodząc na forum miłośników piór wiecznych i oczekujesz porady deklarując, że nie chcesz pióra. Ten dział jest trochę przy okazji tutaj, ja odbieram to tak, że to dział dla użytkowników lubiących pióra, którym z jakiejś okazji przyjdzie zetknąć się z długopisem. Ty tego nadużywasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mialem żadnego z tych długopisów w ręce, więc cieżko się wypowiadać. ale najlepiej zrobisz jak pójdziesz do sklepu i obejrzysz długopis Urban u IM na żywo. nie są to jakieś wyjątkowo wyszukane czy rzadkie serie, więc w większości sklepów pamiątkarsko-prezetnowo-papierniczych je znajdziesz (oczywiście może np nie w takim wykonczeniu). obejrzyj, porównaj i tyle. może np jeden nie będzie Ci dobrze leżeć w dłoni, albo będzie za lekki / za ciężki i od razu odpadnie.

jesli chodzi o niezawodność i trwałość to 1. parker jotter to dobry długopis 2. nie kupuj wkładów parkera. nigdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Natomiast muszę przyznać, że trochę przeginasz wchodząc na forum miłośników piór wiecznych i oczekujesz porady deklarując, że nie chcesz pióra. Ten dział jest trochę przy okazji tutaj, ja odbieram to tak, że to dział dla użytkowników lubiących pióra, którym z jakiejś okazji przyjdzie zetknąć się z długopisem. Ty tego nadużywasz.

Podpisuję się wszystkimi piórami!

Nie znaczy to, że tylko z tego powodu nie wypowiadam się co do tych długopisów - zwyczajnie ich nie znam.

Co nie zmienia faktu, że niniejszy temat to dla mnie lekkie faux pas.

Edytowano przez Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, najwygodniejszy będzie Jotter ;) Mam tez Urbana ale prawie nim nie piszę bo jest zwyczajnie ciężki i gruby w miejscu uchwytu. Nadaje się do napisania paru zdań ale do robienia dłuższych notatek odradzam. Za to pióro Urban jest sporo wygodniejsze od długopisu ;) Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długopis Parkera? Nie wiem, może... Szczerze mówiąc, nie jest jakoś specjalnie lepszy od polskich Zenithów. Czy ładniejszy, rzecz gustu.

Pamiętajmy, że długopis to tylko "opakowanie" do wkładu. A wkłady Parkera to nie jest coś, co mógłbym polecić z czystym sumieniem. Leją na potęgę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jotter chyba będzie faktycznie lepszy, Urban jest ciut zbyt gruby, IM'em też się średnio-wygodnie pisze, średnio-gruby, ale za to prosty kształt niewyprofilowany. Jeśli będziesz dużo pisał, jotter faktycznie może być dobrym wyborem - jest stosunkowo lekki (nawet metalowy), solidny i poręczny. Poza tym jak to już słusznie zauważono, to tylko opakowanie do wkładu, więc co do samego pisania to w każdym z nich możesz mieć to samo ;)

Ps. Fakt - wkłady parkera przy tej cenie do najsolidniejszych nie należą...

Edytowano przez an-j
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też uważam, że długopis to długopis. Do tego się nie da przywiązać. Będzie pisał lepiej lub gorzej, zależnie od tego, jaki wkład mu zaaplikujesz. Z moich doświadczeń z długopisami wynika, że Parker produkuje beznadziejne wkłady. Leje toto, maże się, przerywa. Tragedia. A ponadto, powszechnie dostępne są te o grubości M, czyli strasznie grube (więcej leją). Taki za przysłowiowe 2,50 też będzie pisał. Nierzadko lepiej niż Parker.

Jeśli jednak musisz mieć długopis, to zdecydowanie polecam raczej coś z Sheaffer'ów. Ja sobie skompletowałem zestawik pióro + ołówek + długopis (ten ostatni do wypisywania druków samokopiujących i adresowania kopert) bazując na stylistyce Sheaffer Gift Collection 300. Długopis - w porównaniu z badziewiem od Parkera pisze rewelacyjnie. Jest wygodny, masywny, elegancki. Wkłady są ogólnie dostępne i nie kosztują majątku. A najlepsze jest to, że ustrzeliłem go za 40,00 zł na Alle... Jak na razie, jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie długopis jest szybszy i praktyczniejszy :P

Znam bardzo wiele praktycznych piór ;)

Jotter to rzeczywiście dobry wybór, a wkłady produkowane przez Herlitza i Zenitha to dobry wybór.

Jakiś czas temu widziałem metalowego Zenitha w stylu Jottera - ale jakby trochę masywniejszy, szerszy. Dla mnie jotter zrobił się za cienki i mnie powoli męczy przy dłuższym pisaniu. To jeszcze zależy od wielkości dłoni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Długopis w takiej cenie :blink: na co :huh: To już taki za zenith za 10 albo nawet najtańszy Parker za 30 nie starczy :blink:, to się niczym nie różni, chyba, że obudową do mówiąc kolokwialnie "lansu" :unsure:

Swoją drogą znam osoby piszące długopisem Parkera i sobie chwalą zarówno obudowę jak i wkład mimo intensywnego użytkowania. Zazwyczaj ludzie stosujący wkłady parkera podkreślają, że na bardzo długo starczają - więc w sumie słyszałam opinie przeciwne tym, które są tutaj :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...