Skocz do zawartości

Pióro 400 zł ~500 zł


asis85

Polecane posty

Szanowni Państwo,
Uprzejmie proszę o pomoc w wybierze pióra. Wiem, że jest to post o podobnej treści na forum ale czytam już tydzień nasze forum i im dłużej tym gorzej w wyborze. :(
Do tej pory pisałem raczej piórami budżetowymi. Z moich małych doświadczeń wynika, że lubię pisać piórami o cieńkich stalówkach (F?), raczej smukłe w przekroju z metalową obudową. Miałem kiedyś chyba parkera w całości ze stali nierdzewnej ale został niestety zagubiony. Tego typu pióra podobają mi się najbardziej. Co do wagi raczej neutralne,  bez wskazania na bardzo lekkie czy ciężkie. 
Budżet myślę że w granicy 400 zł jak nie będzie zasadności i znajdzie się coś taniej to się nie obrażę, natomiast jeżeli zasadnym będzie dołożenie kilku zł to też nie będzie problemu. 
Zależy mi aby było to pióro trwałe i warte swojej ceny. 
Bardzo dziękuję za podpowiedzi!
Pozdrawiam Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jamrok napisał:

Przy danych założeniach, Pilot MR ze stalówką <F> sprawdzi się dobrze, a w kieszeni zostaną jeszcze trzy stówki.

Ale trzeba uczciwie wspomnieć, że to pióro u wielu nie znajdzie akceptacji. Ma duży uskok między sekcją, a korpusem. Osobiście dla mnie to dyskwalifikacja absolutna. W tym miejscu bowiem trzymam pióro wieczne. Poniżej dla mnie jest za nisko, powyżej tej skoczni jest za wysoko. Dlatego nie polecam tego pióra nikomu, chociaż stalówka super.

10745_pilot_mr_metropolitan_fountain_pen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na wyprzedaże w sklepach, może coś z wyższej półki trafi Ci się w pieniądzach jakie masz do dyspozycji. 

Po świętach będzie kolejna dawka nietrafionych prezentów, albo fantów z upominków od firm (z tym, że przeważnie z logo darczyńcy).

Jeśli chodzi o kolejną propozycję piórową to może Waterman Hemisphere. Są też z metalowym korpusem. Na forum są też użytkownicy, którzy długo pisali tym piórem i przyjemnie je wspominali. Na portalach sporo egzemplarzy z drugiej ręki nawet w stanie jak ze sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC Ambition to ciekawe pióro. Pełne dziwnych rozwiązań, ale trudno go nie lubić. "Malkontenci" największe zastrzeżenia mają do tej krótkiej "nibysekcji" i dość ostro zakończonego brzegu korpusu przy niej. Stalówka M (tylko z taką miałem przyjemność) pisze przyjemnie i gładko, płynu nie brakuje, odrobinkę potrafi różnicować grubość linii, ale też typowo dla tego przedziału, czyli bez fajerwerków. Co do jakości wykonania nie powinno być zastrzeżeń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...