Skocz do zawartości

Lamy Safari / Vista


Gość

Polecane posty

Cześć
Mam kilka pytań do posiadaczy Safari / Vista. Chcę zakupić to pióro mojemu wnukowi, tylko jeszcze się trochę zastanawiam.

  • Jak wygląda sprawa zatrzasku w tych modelach? Czy po kilku latach skuwka nie spadnie samoistnie, albo czy kołnierz
    wewnątrz skuwki nie pęka?
  • Jak się prezentuje Vista po kilku miesiącach / latach? Czy tworzywo nie żółknie? Nie matowieje? Może lepiej
    kupić Safari - kolorowe?
  • Czy Lamy to mokre pióro? I czy stalówka M to byłby dobry wybór? (zeszyty będzie mieć odpowiednie do atramentu).
  • Jak z zasychaniem? Po założeniu skuwki, na drugi dzień będzie chciało to pisać?
Edytowano przez bosman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Safari, ale nie jestem fanem.

  1. zatrzask super, skuwki nie zakładam więc nie wiem. Tworzywo z którego wykonano jest solidne.
  2.  x
  3. Suche. Dla siebie brałbym M ale do nauki pisania piórem, a jeszcze bardziej pisania w ogóle, to raczej F/xF.
  4. Z tego co pamiętam to po dwóch tygodniach w szufladzie pióro nie zasychało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ann_gd napisał:

Vista mi zżółkła po latach, sekcja miała taki fajny niebieskawy odcień, a korpus I skuwka po latach już taka żółta, jak z innego pióra.

Tak podejrzewałem, nie wiem czy to gdzieś na forum było? To tworzywo żółknie...
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, vulpen napisał:

Pioro za pare groszy a ty sie martwisz ze zzolknie po latach

Wyrzucisz i kupisz nowe, lamy safari/vista to przeciez entry level

 

Ale my tu na forum nie rozmawiamy o zmartwieniach (poszedłbym do psychologa), ale o piórach. Ale dziękuję za publiczną poradę (...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz zastanawiania sie nad jakoscia trzeba dziecko zabrac do sklepu, wsadzic dowolne safari do lapki i sprawdzic, czy odpowiada. Sa osoby, ktore autentycznie nie wytrzymuja tego piora wlasnie przez ergonomie i tego sie nie zmieni. Moze sie nawet zniechecic do pior jako takich i co wtedy? Trojkatna sekcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filifionka napisał:

Oprocz zastanawiania sie nad jakoscia trzeba dziecko zabrac do sklepu, wsadzic dowolne safari do lapki i sprawdzic, czy odpowiada. Sa osoby, ktore autentycznie nie wytrzymuja tego piora wlasnie przez ergonomie i tego sie nie zmieni. Moze sie nawet zniechecic do pior jako takich i co wtedy? Trojkatna sekcja.

Masz rację, nie pomyślałem o tej ergonomii wymuszonej. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś w rękach Platinum Meteor? Albo jego droższe wersje?

Z lubością nimi piszę, Ostatnia przerwa w pisaniu ok 2 tgd i trzy różne atramenty od pierwszego dotknięcia papieru piszą elegancko.

Piórko lekkie, przejrzyste, nie leje ale i nie skąpi atramentu (ja tuningowałem spływaki, bo lubię bardzo mokrą kreskę), duży wybór kolorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piór Lamy to mam takie stalówka F pisze po każdym papierze raczej nie przebija, [nawet na słabym takim do drukarki czy w zeszytach z makulatury].

Nie zasycha nawet jak przez miesiąc nie piszesz to nic mu nie będzie.

Mam je od kilku lat nie mam problemów z zamykaniem.

Polecam konwerter - bardzo ekonomiczne.

Jeżeli chodzi o zakup dla dziecka to najlepiej niech sam/sama wybierze albo chociaż wskaże kierunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...