Skocz do zawartości

Zaufani na olx do M140?


Polecane posty

Macie zaufanych sprzedawcow na olx, zeby u nich szukac M140? W celu unikniecia podrobek, rozwalonych egzemplarzy w roli idealnego okazu itd? W koncu cos wytropie do 3-5 lat, tylko u kogo sprawdzac. Dobrze by bylo w warsztacie chorzowskim, ale tam okazje wykupione zanim sie na nie dokladnie popatrzy i naprawde ciezko trafic.

 

Przez chwile myslalam o M200 i M205 ale chyba mi przeszlo. Roznie mozna trafic. A M140 wyglada zachecajaco. Jesli tyyyyle lat wytrzymuja i potrafia byc w lepszej kondycji od wspolczesnych, to pewnie czolgiem je mozna rozjechac i tez przezyja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak (Pelikan?) M140. Domyślam się, że masz na myśli po prostu Pelikana 140.

2 godziny temu, filifionka napisał:

Jesli tyyyyle lat wytrzymuja i potrafia byc w lepszej kondycji od wspolczesnych, to pewnie czolgiem je mozna rozjechac i tez przezyja.


Nie, po prostu zrobili ich miliony więc nadal dużo miało szansę się zachować.

Co do sprzedawców, wydaje mi się że https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1kMld/ to @MarcinEck z naszego forum, i zdarza mu się wyprzedawać Pelikany. Z ludzi wystawiających w tej chwili 140 na OLX znam jednego, ale nie kupowałbym tego konkretnego bo jest drogi. I ma cienką stalówkę ¯\_(ツ)_/¯ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filifionka napisał:

... Dobrze by bylo w warsztacie chorzowskim, ale tam okazje wykupione zanim sie na nie dokladnie popatrzy i naprawde ciezko trafic....

Okazje są na stronie i wcale nie tak trudno upolować, nie wiem, skąd takie przekonanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filifionka widziałaś Pelikana 140 na żywo? Pytam, bo Pelikan M200 jest małym piórkiem, a Pelikan 140 to już całkiem mini. Otwarte 140 jest około 1 cm krótsze od M200. Pisze się takim 140 wyśmienicie, ale trzeba brać pod uwagę, że pióro, które ma 50, czy 60 lat, to raczej do użytku domowego. Nawet w bardzo dobrym stanie wymaga sporo troski i może nie podołać trudom plecaka. Trzeba mieć to na uwadze, żeby później nie było rozczarowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2023 o 14:30, zmija napisał:

@filifionka widziałaś Pelikana 140 na żywo? Pytam, bo Pelikan M200 jest małym piórkiem, a Pelikan 140 to już całkiem mini. Otwarte 140 jest około 1 cm krótsze od M200. Pisze się takim 140 wyśmienicie, ale trzeba brać pod uwagę, że pióro, które ma 50, czy 60 lat, to raczej do użytku domowego. Nawet w bardzo dobrym stanie wymaga sporo troski i może nie podołać trudom plecaka. Trzeba mieć to na uwadze, żeby później nie było rozczarowania. 

Mam dosyc male lapki, czyli powinno byc ociupinke mniej niewygodne w uzywaniu niz u mezczyzny z solidnymi rekami. Widziec widzialam, chociaz nie pozwolono mi go pomacac i sprawdzic, czy dla mnie jest odpowiedni. I to byla wielka szkoda, bo wcale nie musi byc piorem dla mnie. Jak taki liliput. Sliczne piorko na zdjeciach i filmach, ale jak go wyprobowalam, koszmar. Nie wiem jak mi sie to udalo, ale on mi sie sam w rece przekrecal. No jak mozna cos takiego osiagnac?!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filifionka napisał:

Mam dosyc male lapki, czyli powinno byc ociupinke mniej niewygodne

Nie jest tak źle. Jak mam wielkie łapska do łapania trzech kur na raz i nawet bez skuwki ujdzie. A ze skuwką to już całkiem normalnie się pisze. Tylko wygląda jak pisklę Pelikana :) 

ZQP0b00.jpg

140 / M200 / M1000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...