Skocz do zawartości

Pelikan Pura P40


Conik

Polecane posty

W moim egzemplarzu stalówka F zachowuje się bardzo poprawnie, zostawia dość mokrą  i odpowiednio szeroką dla efki kreskę. Stopniując nacisk można osiągnąć zauważalną gradację grubości linii, ale oczywiście nie ma to nic wspólnego z choćby semi-fleksem, ot, typowa, raczej twarda stalowa stalówka charakterystyczna dla większości wspólczesnych piór z tej kategorii cenowej. Przy dość rozbudowanym piórniku i niskim peselu nie mam najmniejszych szans sprawdzenia trwałości zatrzasku skuwki, ale w końcu nie jest to technologia kosmiczna a produkt uznanej europejskiej firmy, która już parę lat jest na rynku i ma w dorobku kilka całkiem udanych modeli 😀 i nie musi szukać eurocentowych oszczędności oferując pióro za 70-80 euro.

Mój egzemplarz kupiłem od naszego forumowego kolegi - pozdrawiam - razem z oryginalnym tłoczkiem Pelikana, nie sprawdzałem ale na 99,9% to typowy standard europejski, mocowanie tłoczka jest szczelne choć przyznaję, że wcisk sprawia wrażenie bardzo delikatnego i płytkiego, tłoczek lekko kolebał się w tulejce, ustabilizowałem go cienkim "centrującym" oringiem, pomogło.

A pióro rzeczywicie cieszy oko i przyciąga uwagę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, derywat napisał:

zrezygnowałem z niego z powodu bardzo sztywnej stalówki

Też pamiętam, że stalówka była zdecydowanie twarda, co oczywiście nie musi być interpretowane jako wada. Ten typ tak po prostu ma.

Jeśli chodzi o zatrzask skuwki, pozwolę sobie przytoczyć opinię Kolegi Topazowego napisaną na FOP w tym wątku:

http://forumopiorach.net/viewtopic.php?f=232&t=11748&p=204209&hilit=Pelikan+Pura#p204209

 

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...