Jump to content

Baoer 3035, solidne metalowe pi贸ro馃憤

Recommended Posts

To b臋dzie bardzo pochlebna recenzja, je艣li kto艣 ma uwagi, to niech napisze co艣 od siebie. Zaczn臋 mocno, tak jeszcze nie pisa艂em: jest 艣liczne, 艂adniejsze ni偶 na zdj臋ciach, stal polerowana kontrastuje ze szczotkowan膮, kt贸ra o dziwo(?) ma inn膮 barw臋. Ca艂e jest metalowe ale niezbyt ci臋偶kie, my艣l臋 偶e chromowana sekcja b臋dzie trwa艂a (za ma艂o czasu aby sprawdzi膰), nie tak jak Pelikan Jazz. Konstrukcja jest dobrze przemy艣lana, nie zauwa偶y艂em uchybie艅, a wi臋c: klips jest spr臋偶ysty i 艂atwo si臋 wpina; skuwk臋 pewnie i stabilnie mo偶na za艂o偶y膰 na korpus, i wygodnie pisa膰 (gdy du偶e d艂onie) a pi贸ro nadal dobrze wywa偶one, kielichowaty kszta艂t skuwki le偶y mi wtedy dok艂adnie w zag艂臋bieniu d艂oni, estetyka po艂膮czona z ergonomi膮(!), a co istotne, pi贸ro otwiera si臋 i zamyka z delikatnym ale wyra藕nym "klikiem" dok艂adnie tak jak drogie markowe pi贸ra kt贸re znam (Waterman, Parker); jest szczelne.

Hc96212691e4f492cbe516d19c04dd0d6u.jpg_6

H3658deab9b8d4bc5a00b59e54f2ecd28m.jpg_6

W pi贸rze, jak to od Chi艅czyk贸w, jest konwerter, ale dobrej jako艣ci z podw贸jnym uszczelnieniem t艂oczka, standard naboj贸w europejski. Wydajne zasilanie atramentem zapewnia dwukana艂owy sp艂ywak, a jest to potrzebne bo stal贸wka (och, ta stal贸weczka馃)聽聽potrafi 艂adnie pola膰 jak te z lat 50-70 XXw., po prostu si臋 rozszerza jak to za tamtych czas贸w by艂o powszechne (to nie fleks). O dziwo to nie jest cienka blaszka, tylko taka hartowno艣膰 stali馃構. Ja mam M-k臋, nie wiem czy trafi艂a mi si臋 jaka艣 szczeg贸lna, ale jak poleje to jak Montblanc, tak wi臋c mi艂o艣nicy cienkiej kreski powinni wybra膰 F-k臋, albo przeszlifowa膰, albo wr臋cz wymieni膰 stal贸wk臋 na tward膮.聽

Oj jak wida膰 pami臋膰 forumowicz贸w zawodzi lub prze偶ywamy renesans chi艅czyk贸w. To pi贸ro to stare pisad艂o z ko艅ca 2014r.w 2015 mieli艣my wysyp tych pi贸r, cech膮 g艂贸wn膮 tych pi贸r by艂y r贸偶ne kszta艂ty, wielko艣ci korpus贸w a w 艣rodku to samo, te same stal贸wki oznaczane przez sprytnych sprzedawc贸w jako F lub M, tak na prawd臋 jedna i ta sama stal贸wka, w efekcie kupowa艂o si臋 to samo pi贸ro w kilkunastu r贸偶nych formach korpus贸w. Starzy bywalcy forum, nie pami臋tacie Baoer 388, 051, 79 i na艣cie kolejnych, tych samych pi贸r tylko w r贸偶nej postaci? To pi贸ro te偶 by艂o na tej d艂ugiej li艣cie. Baoer to bratnia marka Jinhao, to marki pi贸r produkowane przez jednego i tego samego producenta Shanghai Qiangu Stationery Co.,ltd tu macie stron臋 jakby艣cie chcieli pozna膰 sekrety tej firmy http://www.jinhaopen.com/en/indexen.asp

Cze艣膰. Napisz臋 wam jakie s膮 te pi贸ra Baoer, temat wywo艂a艂 u mnie nostalgi臋, nie b臋d臋 czarowa艂 jakie s膮 cudowne te pi贸ra, opisze w艂asne przyk艂ady ale bez wzgl臋du na to co napisz臋 na ich temat, dobrze wspominam te pi贸ra. Jak pisa艂em wcze艣niej 7-8 lat temu te pi贸ra by艂y u nas do艣膰 bardzo popularne. Od razu by艂 spory wyb贸r a ceny niskie co spot臋gowa艂o t膮 popularno艣膰. Pi贸ra te charakteryzowa艂a niesko艅czona przypadkowo艣膰 dotycz膮ca jako艣ci wykonania. Mo偶na by艂o kupi膰 10 egzemplarzy kt贸re by艂y takie same pod wzgl臋dem jako艣ci, r贸wnie dobrze mo偶na by艂o kupi膰 10 bubli lub p贸艂 na p贸艂. Zakres wad, niedor贸bek by艂 r贸wnie przypadkowy, od stal贸wek kt贸re "robi艂y co chcia艂y", wypadaj膮ce "unity"z sekcji przy wciskaniu naboi, rozpadaj膮ce si臋 elementy korpus贸w. Pi贸ra te rzeczywi艣cie mog膮 zaskakiwa膰, gdy los u艣miechnie si臋 do nabywcy, dany model mo偶e go mi艂o zaskoczy膰. W tych pi贸rach by艂y stosowane dziwne pomys艂y "spec贸w" z Chin. Jedne pi贸ra cechowa艂o wr臋cz wzorcowe wywa偶enie, proporcje w innych modelach "kosmos", ci臋偶ka metalowa sekcja z plastikowym korpusem lub inny wariant ci臋偶ka skuwka z lekkim pi贸rem(korpusem,sekcj膮). @Klerk wspomnia艂 o standardzie europejskim naboi, nie do ko艅ca tak jest, to standard Baoer r贸wnie przypadkowy. Kr贸ciec przebijaj膮cy nab贸j(wciskaj膮cy kulk臋 naboju)jest minimalnie wi臋kszy od standardu europejskiego. Owszem pasuj膮 a raczej mog膮 pasowa膰 standardowe europejskie naboje bo r贸偶nica nie jest du偶a. Mog膮 pasowa膰 ale uwzgl臋dniaj膮c r贸偶norodno艣膰 tych pi贸r pod wzgl臋dem jako艣ci nie musz膮. M贸j przyk艂ad, kupi艂em 3 pi贸ra Baoer 388 w r贸偶nych kolorach, oczywi艣cie w ka偶dym pi贸rze do艂膮czony konwerter a jak偶e w zale偶no艣ci od partii r贸偶ni膮cy si臋 wykonaniem, wygl膮dem. Jeden egzemplarz bez problemu "przyjmowa艂" standardowe naboje, dwa pozosta艂e rozrywa艂y szyjk臋 naboi. Okaza艂o si臋 偶e kr贸ciec mia艂 jeszcze wi臋ksz膮 艣rednic臋. Te pi贸ra w standardzie na pewno obs艂ugiwa艂y konwertery(najlepiej te do艂膮czone) a nie naboje europejskie;) Mimo wszystko dobrze wspominam te pi贸ra bo by艂y dla mnie 艣wietn膮 baz膮 do przer贸bek ze wzgl臋du na swoje wady. Kilka egzemplarzy mam w stanie oryginalnym bo trafi艂y si臋 tak dobre 偶e szkoda by艂o je niszczy膰 czy robi膰 z nich co艣 innego. Te pi贸ra mog膮 by膰 艣wietne, solidne, dobrze spasowane, w zale偶no艣ci od modelu ich wygl膮d, materia艂y mog膮 zawstydzi膰 markowe produkty. Jak wiadomo kij ma zawsze dwa ko艅ce, mog膮 trafi膰 si臋 takie rodzynki w kt贸rych stal贸wka kr臋ci si臋 w sekcji jak na karuzeli, wk艂adaj膮c konwerter/nab贸j wypchniecie stal贸wk臋 z tulejk膮 itp.聽

@Syrius, sk膮d pami臋ta膰? Kto wtedy my艣la艂 o pi贸rach?馃槀馃ぃ

9 godzin temu, Syrius napisa艂:

Oj jak wida膰 pami臋膰 forumowicz贸w zawodzi lub prze偶ywamy renesans chi艅czyk贸w. To pi贸ro to stare pisad艂o z ko艅ca 2014r.w 2015 mieli艣my wysyp tych pi贸r...

Rzeczywi艣cie co do budowy i wykonania masz racj臋. Wn臋trze tych pi贸r (sp艂ywak, stal贸wka) praktycznie takie same, wytworzy艂a si臋 naturalna standaryzacja, i dobrze, bo 艂atwo zamienia膰, naprawia膰. P贸艂tora miliarda Chi艅czyk贸w i drugie tyle Hindus贸w potrzebuj膮 miliardy pi贸r, a chi艅czycy je produkuj膮 w tysi膮cach odmiennych obud贸w, g艂贸wnie trafiaj膮ce w gusta dalekowschodnie馃槅. Gorzej, 偶e Chi艅czycy podrabiaj膮 samych siebie i zamienno艣膰 wypada kiepsko, r贸偶nice dziesi臋tnych cz臋艣ci mm, a ju偶 k艂opot馃槻. Ale te偶 "powa偶ne" firmy zacz臋艂y podrabia膰 chi艅skie, tu oferta z Amazon, pi贸ro BEILUNER za jedynie $40 z przesy艂k膮 馃槀馃ぃ

617ZnKVUBZL.jpg

.. a jak gustownie dopasowana stal贸wka, kolega @Rittel聽znalaz艂, 偶e to od Schmidta:

61Z4ZFHltNL.jpg

Takie stal贸wki: genius irydium; irydium point germany; irydium point 18kgp, a nawet 22kgp (karat gold plated) kupuj臋 w paczuszkach na Ali.. i majsterkuj臋馃構馃憣.

Bardzo mnie ciekawi膮 opinie o Baoer 3035, kto jeszcze ma to pi贸ro niech si臋 wypowie馃懇鈥嶐煄馃.

Ha ha tego typu teksty zawsze wywo艂uj膮 u mnie 艣miech od ucha do ucha. To pi贸ro jest sprzedawane pod 16 nazwami ze stal贸wkami w 13 wariantach wzorniczych, zdobniczych.

R贸wnie偶 kupowa艂em stal贸wki IPG na worki, oczywi艣cie te ich stal贸wki, jakie偶 pole do popisu by wciska膰 bajer臋 mniej wtajemniczonym :lol:;)

@KlerkWiesz co, mo偶emy si臋 z tego 艣mia膰, pisa膰 na r贸偶ne sposoby ale ile takie pi贸ra mog膮 przynie艣膰 zabawy. Kiedy艣 to traktowa艂em na r贸wni z modelarstwem kt贸rym si臋 para艂em za m艂odziaka. A ile mo偶e by膰 艣miechu gdy z tej chi艅szczyzny sklecisz ciekawe a przede wszystkim dobrze pisz膮ce pi贸ro, tu jest dopiero ubaw. Wyci膮gasz takiego cudaka, skuwka-pstryk i pisanko bez 偶adnych ceregieli, takie jakie chcesz. A tu mistrzuniu wyci膮ga Crossa, Parkera,itd.,itp. "膮,臋", celebracja przy 艣ci膮ganiu, odkr臋caniu skuwki i po dotkni臋ciu papieru "ty skurrrrkowa艅cu" znowu wysch艂o, znowu nie chce pisa膰, trzepanie, dmuchanie... Kiedy艣 bawi艂o mnie to, dzisiaj mnie bawi to z czego 艣mia艂em si臋 w tedy.

Dzi臋ki @Klerk聽za opis pi贸ra. Jest naprawd臋 艂adne, ale u mnie odpada metalowa, g艂adka sekcja. Za to Tw贸j zachwyt nad stal贸wk膮 z ch臋ci膮 podziel臋, je艣li podpowiesz mi czy w czelu艣ciach Ali takowe spotka艂e艣. Ja szukam i nie mog臋 trafi膰.

Pozwol臋 sobie odpowiedzie膰 na twoje pytanie. Nie ma stal贸wek Baoer ale mo偶esz kupi膰 Jinhao M wyjdzie na to samo bo stal贸wki Baoer to M. One fajnie pisz膮, z drugiej strony co mo偶na sknoci膰 w stal贸wce M.聽 Ju偶 lepiej kupi膰 pi贸ro Baoer, masz do wyboru r贸偶ne modele, te pi贸ra g艂贸wnie na艣laduj膮 markowe pi贸ra. Np.Baoer 051-Monteverde Impressa, Baoer 79-MB Starwalker, Baoer 388- Parker Sonnet. Je偶eli przeszkadza Ci metalowa sekcja to niestety Baoer w wi臋kszo艣ci swoich pi贸r ma metalowe sekcje. Z wymienionych moich przyk艂ad贸w tylko Baoer 388 ma plastikow膮 sekcj臋, w ka偶dym modelu jest ta sama stal贸wka M.

M贸j zachwyt nad stal贸wk膮 bierze si臋 st膮d, 偶e skoro wi臋kszo艣膰 pi贸r pisze jak pisaki kulkowe, to pi贸ro kt贸re pisze jak pi贸ro mo偶e wywo艂a膰 takie emocje. @zami聽jaka to stal贸wka najlepiej zrozumiesz, bo zupe艂nie podobnie do twojego Pelikanka 150, mo偶e odrobin臋 bardziej "resoruje"馃槈馃挭. Gdy si臋 kupi paczuszki r贸偶nych stal贸wek IPG, Jinhao, itp., albo jak sugeruje @Syrius聽r贸偶ne tanie pi贸ra, to zawsze co艣 si臋 dobierze, a jeszcze mo偶na je zmi臋kczy膰 szlifowaniem, niestety trzeba si臋 pogodzi膰, 偶e strac膮 na urodzie.

Ano, chcia艂em zaoszcz臋dzi膰 Ziemi odpad贸w. Jeszcze metalowa sekcja, kt贸ra da艂aby si臋 przeszlifowa膰 w ko艂o gruboziarnistym papierem 艣ciernym, by艂aby wykorzystana, ale w tych pi贸rach pewnie szlifowana sekcja nie wygl膮da艂aby estetycznie聽馃檮

W moich opisach dotycz膮cych rozmiaru stal贸wek pi贸r Baoer wkrad艂 si臋 b艂膮d lub zbyt du偶e uog贸lnienie. Pisa艂em 偶e to rozmiar M, dok艂adnie to co艣 po艣redniego mi臋dzy F a M, co艣 ala F i 1/2. Pisz膮c uczciwie gdy trafi si臋 stal贸wka ze 艣ci艣ni臋tym ziarnem ale nie na tyle by "zatka艂o"pi贸ro uzyskacie F, po rozszerzeniu M a przy prawid艂owo(fabrycznie) ustawionej stal贸wce F 1/2. Tak偶e te stal贸wki to ani klasyczne F ani M.