Skocz do zawartości

Jaki notatnik wybrać?


Polecane posty

a co to dla Ciebie znaczy ładny? bo wiesz, dla mnie ładne są na przykład kurpiowskie wycinanki. albo kiedy entropia dąży do nieskończoności.

 

te fińskie notesy wyglądają o tak: http://www.geepap.com/index.php?page=shop.browse&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=435&vmcchk=1&Itemid=435 tylko nie wiem co ze środkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

fajnie, fajnie, nawet miałem kupić, ale patrzę made in China. o nie! co to, to nie. nie kupiłem

Faktycznie masz racje, dzisiaj sprawdziłem i pod naklejką cenową jest napis " Wyprodukowano w Chinach "

 ale osobiście dla mnie nie jest to aż tak ważne, gdzie dany produkt wyprodukowano, głównie liczy się

 jakość jak i cena oraz jak się sprawdza pod atramentem tzn.(przebijanie, prześwitywanie, strzępienie) a ten brulion

 pozytywnie spełnia te warunki, (co widać wyżej na skanach)

 Cóż mi z tego że kupię brulion, notes renomowanej firmy wyprodukowany w krajach Europejskich

 i wydam na to 60-80 zetek, gdzie papier nadaje się jedynie do pisania długopisem, ołówkiem lub do toalety :bezradny: 

 Co do tego BUROCRAT, akuratnie potrzebowałem dobry jakościowo papier do tego segregatora no i trafiłem

 

med_gallery_1251_114_42165.jpg

 Nikogo przecież nie namawiam do zakupu, jedynie podałem informacje a wybór należy do każdego z nas :thumbup: 

 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od dłuższego czasu szukam jakiegoś ŁADNEGO notesu, bo lubię przedmioty ładne, do pisywania w nim notatek przeróżnych no i nic. Jak papier dobry, to notes brzydki, jak na odwrót...to na odwrót.

any ideas?

 Też nigdy nie jestem zdecydowany, więc wolę mieć wybór

 med_gallery_1251_114_2289652.jpg

 med_gallery_1251_114_2017700.jpg

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz racje, dzisiaj sprawdziłem i pod naklejką cenową jest napis " Wyprodukowano w Chinach "

 ale osobiście dla mnie nie jest to aż tak ważne, gdzie dany produkt wyprodukowano, głównie liczy się

 jakość jak i cena oraz jak się sprawdza pod atramentem tzn.(przebijanie, prześwitywanie, strzępienie) a ten brulion

 pozytywnie spełnia te warunki, (co widać wyżej na skanach)

 Cóż mi z tego że kupię brulion, notes renomowanej firmy wyprodukowany w krajach Europejskich

 i wydam na to 60-80 zetek, gdzie papier nadaje się jedynie do pisania długopisem, ołówkiem lub do toalety :bezradny:

 Co do tego BUROCRAT, akuratnie potrzebowałem dobry jakościowo papier do tego segregatora no i trafiłem

 

no właśnie. widzę, że przebija.

 

notes finlandzki kosztuje dość podobnie, bo 32zł, za 288 stron (tyle, że nie jest wyrywny). tylko jakość jego papieru jest zagadką. chyba dziś po pracy wezmę najmokrzejsze pióro jakie mam przy sobie i pójdę sprawdzić. o tak przypadkiem coś mnie się maźnie.

 

aha, chińskiego nie kupuję z zasady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. widzę, że przebija.

 

aha, chińskiego nie kupuję z zasady.

 Owszem przebija ale jedynie na tym dziwnym atramencie firmy Jinhao  http://firma-aris.pl/produkt/naboje-jinhao

 papier Oxford, Rhodia i inne, też nie dają  rady z tym atramentem (jest bardzo przesiąkliwy)

 Co do zasad, zawsze je szanuje (ale można je lekko nagiąć :thumbup: ) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to dla Ciebie znaczy ładny? bo wiesz, dla mnie ładne są na przykład kurpiowskie wycinanki. albo kiedy entropia dąży do nieskończoności.

 

te fińskie notesy wyglądają o tak: http://www.geepap.com/index.php?page=shop.browse&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=435&vmcchk=1&Itemid=435 tylko nie wiem co ze środkiem.

środek jest nieciekawy. tzn ten papier jest kiepski. próbowałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się notes firmy Ciak ?możecie cos o nim napisać.pozdrawiam

 Nie posiadam żadnego Ciaka, ale z tego co wyczytałem to opinie są różne

 najlepiej samemu przetestować na darmowych próbkach  http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6060-bezp%C5%82atne-pr%C3%B3bki-papieru-midori-md/

 Chyba też zamówię z ciekawości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Pauper Press lubi przebijać punktowo na Diaminkach ale przy bardzo mokro piszących piórkach

 http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5767-dobre-notatniki-bruliony-czy-s%C4%85/page-2

 te notatniki są jakby podzielone na serie i w każdych z tych serii jest trochę inny papier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście to :

 

http://st-majewski.pl/5904149025168-ur-a5-k080-3xx-0568-lx/?mark=&o=43&c=88&l=147

 

 

 

Właśnie testuje - kilka różnych piór stalówki EF lub F, różne atramenty, nie przebija, piszę się bardzo dobrze :)

 

Po lewej dwie dziurki do wpięcia kartek do segregatora, ok 2 cm dłuższy od Oxfordu A5, z tyłu twarda tektura :) dwa rodzaje : kratka i linie :)

 

I uwaga:

 

a. produkt Polski !!!

b. cena 4 pln !!!

Edytowano przez Silesiaus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem niedawno z Cieszyna, byłem w sklepie Koh-I-Noor :thumbup: 

kupiłem kilka brulionów i notatników, i chyba odkryłem kolejny wynalazek (nie chcę zapeszać)

 bo jeszcze nie testowałem :nono:  jeśli się sprawdzi pod piórem (atramentem)

 to niebawem napiszę mini recenzje :) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę bo u mnie link nie działa.

Dawno nie byłem w Empiku, czas na wycieczkę. :)

 

 

 

O rzesz, faktycznie :cry:  to u ciebie ani chybił Polski trójkąt Bermudzki :rechot:

A żebyś wiedział :rechot:

Edytowano przez Czarodziej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...