Skocz do zawartości

Rozmiar stalówki w piórze wiecznym - jaki preferujemy?


Polecane posty

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

5 minut temu, Klerk napisał:

(jedno pokazane)

I myślisz, że ja, świeżo zarażony pióractwem ludzik wiem cóż to za model? :(

Pochwal się coś może, zwłaszcza co to drugie pisadełko jest.

Edytowano przez kamdz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, nie rodzaj pióra jest ważny a właśnie stalówka. To co widać to Wing Sung 3008, stalówka trudna do modyfikacji, ale jak widać możliwa i naprawdę sprawnie pisze:thumbup:, pióro otwarte po pół roku startuje z przyłożenia, tylko atrament ściemniał:mosking:. To drugie to duża, 6mm stalówka do piór Jinhao X450 (tu założona), X750 i podobnych, bardzo wdzięczna do modyfikacji, co widać na przykładzie. To wszystko kupowane na Aliexpress, stalówki, spływaki dodatkowo w "hurtowych":D ilościach po 3-5szt, aby można bezstresowo piłować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moja ulubiona stalówka to semifleksik w piórze Noodlers Standard. Trafiłem na idealną po wielu nieudanych zakupach. To mój 3 Noodler's (miałem też Konrady i Ahaby), który ma stalóweczkę z ziarnem tak zeszlifowanym, ze płynie po papierze. Kreska bez dociskania jak Platinum Preppy 0,2. Mocniejszy docisk to już klasyczna M-ka. Bardzo lubię to piórko. Nie przeszkadza mi nawet jego specyficzny zapaszek, który trwa już 2 lata. Za to zauważam, że to tworzywo jest faktycznie jakieś "biodegradowalne". Ma na powierzchni coraz to więcej mikro odprysków, jakby je jakieś bakterie żarły. Martwi mnie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...