Jump to content

LukeSw

Użytkownicy
 • Posts

  42
 • Joined

 • Last visited

About LukeSw

 • Birthday 08/29/1983

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

LukeSw's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Przezroczysty zamieniający się w szary/czarny byłby chyba hitem
 2. Hmm, gdzieś czytałem, że Lamy Turquoise i Pacific Blue to dokładnie ten sam atrament, tylko z inną zakrętką (zrobili rebranding pod pióro z edycji limitowanej). Jak znajdę, mogę podlinkować.
 3. Chodzi o ich atramenty galusowe? (Bo słyszałem, że ponoć mieli w planach zrobienie wodoodpornego, ale nie-galusowego ) W sumie galusowe są częściowo odporne na wodę. Można zobaczyć, jak reagują na wodę np. tutaj: https://zegarkiipiora.com/2016/04/02/kwz-ink-zelazowo-galusowy-niebieski-6-test/ W sumie można też w Polsce dostać Monteverde Documental Blue (przykładowa recenzja tutaj: https://www.mountainofink.com/blog/monteverde-documental-blue)
 4. Ten papier wygląda świetnie. To luźne kartki, czy jakiś zeszyt?
 5. Ciekawe, że nawet na chusteczce higienicznej widać drobny zielony „sheen”
 6. Ja europejskie M+ lub azjatyckie B+ no i flex Idealna byłaby fleksująca M, ale jedyne, co udało mi się znaleźć, to #3776 Soft Medium (tyle że za kosmiczną kwotę )
 7. Mogę potwierdzić. Kupiłem kiedyś to pióro i niestety okazało się być okropne… a kombinacje, żeby je okiełznać skończyły się niestety zniszczeniem stalówki. Potem kupiłem nową stalówkę na Goulet Pens (jak jeszcze je oferowali) i od tej pory jest to chyba moje najlepsze pióro z „flexem”. Jak dla mnie jest teraz wygodniejsze od Pilota CH 912 FA oraz Platinum #3776 SF.
 8. O, ciekawe. Ja na razie takie zachowanie zauważyłem chyba tylko w KWZ Zielonozłotym Co ciekawe zarówno przy ciepłej żarówce (~4000K), jak i przy chłodnej (~6000K) wygląda na zielonkawy, a w świetle dziennym bardziej brązowawo. (Chyba mam żarówki z niskim Ra/CRI )
 9. Son (尊) jako przyrostek grzecznościowy można przetłumaczyć jako szlachetny
 10. Fakt. Jest dość specyficzny i wymaga poświęcenia jednego pióra. Dlatego mam go tylko w Jinhao 992, w którym, co ciekawe zachowuje się bardzo poprawnie.
 11. W Polsce można dostać Noodler's #41 Brown, ale nie jest szybkoschnący Można też spróbować Noodler's Baystate Blue, ale ten jest bardziej podatny na 'feathering', potrafi też wyblaknąć po długim wystawieniu na światło oraz może zabarwić pióro (oraz wszystko inne ), za to szybciej wyschnie. Można też znaleźć Noodler's X-Feather i ten chyba byłby najlepszy z tych trzech. Możliwe, że są też dobre atramenty z innych firm. Pewnie ktoś się jeszcze wypowie Słyszałem o Platinum Carbon Black, może ktoś z forum go używał?
 12. W sumie jest to fajna, rodzima alternatywa dla Noodler's Apache Sunset
 13. O kurcze! Spora różnica… No trudno Przynajmniej zapamiętam, gdzie szukać najpierw
 14. Mi udało się znowu znaleźć Diamine Skull & Roses. Tym razem na amazon.co.uk 30 ml kosztuje tam teraz £8.16, 80 ml – £15.84, wysyłka gratis
 15. Ja polecam i stosuję zwykły płyn + gąbkę do mycia naczyń (szorstką stronę) jeśli nie wyczyści do końca, to przynajmniej bardzo rozjaśni. Pumeks chyba tylko przy Baystate Blue musiałem stosować
×
×
 • Create New...