Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie nowego pióra


Polecane posty

Szanowni Państwo

Poszukuję nowego pióra wiecznego,które będzie trochę większe od posiadanego obecnie Waterman Paris stalówka M. Chciałbym solidne pióro przeznaczone dla średniej wielkości rąk.Zastanawiałem się nad zakupem piór chińskich z ebaya jednak nie zadowala mnie ich jakość wykonania.Proszę o propozycję piór do 300 zł ze stalówką Fine.Dziękuje bardzo za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradź jeszcze trochę szczegółów... bo do średnich rąk to dużo piór pasuje, F-ka F-ce nie równa. Jakie wzornictwo lubisz? Nie wiem czy jest/było takie pióro jak Waterman Paris... to raczej nazwa firmy a nie model - ale na historii Watermana aż tak dobrze się nie znam.

Pióro ma być nowe, używane.. cylindryczne, na naboje czy tłoczek... ;) Może masz jakieś typy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówkę najlepszą powinien mieć Sailor.

Pióra indyjskie są fajne, ale pamiętaj, że wiele z nich to bydlęta, a Twoja Ranga to model Giant. Są zaskakująco lekkie, ale duuuże. Stalówki w nich nie gorsze od połowy zachodnich piór, bo jak one blaszki mają od niemieckich dostawców.

Duragraph to udane piór, dobra jakość (wkręcany konwerter), dla mnie było jednym z wygodniejszych piór. Narzekano dawniej na stalówki, ale to się chyba zmieniło, mnie się trafiła fajna efka. Stalówki z modeli Duraflex (i rocznicowych Omniflex) fatalne, ale z regularnych Durafgraphów powinny być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Sailora to gorąco polecam. Mam 1911 w wersji Standard z twarda stalówka HF - która jest cieniutka i można ja spokojnie porównać do cienkopisów Pigma o rozmiarze 03. Jednak pomimo cienkiej linii nie drapie, nie szarpie i pisze się całkiem przyjemnie. Miałem tez Sailora ze stalówka HB (broad) - która pisała jak np M od Lamy - i to dopiero gładko pisało! 
Stalówka stalówce nie równa - wszystko zależy od papieru (tutaj robiłem porównanie m.in. Sailorow)

Do Sailora pasują naboje Sailora albo tłoczek - to już co wolisz.

Sailor jest jednak odkręcany piórem - nie jest to dla Ciebie przeszkoda?

Pelikany te pióra są świetne ale z drugiej ręki - sposób w jaki stalówka podaje atrament i jego cieniowanie - nie do podrobienia ;) Natomiast są to tez pióra zakręcanie i maja wbudowany tłoczek.

Może Lamy Aion zwróci twoja uwagę? Jest to pióro dość duże, ale solidnie wykonane - stalówki można łatwo zmienić, skuwka nakładana a nie zakręcania. Całe z metalu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, linuxp napisał:

Może Lamy Aion zwróci twoja uwagę? Jest to pióro dość duże, ale solidnie wykonane - stalówki można łatwo zmienić, skuwka nakładana a nie zakręcania. Całe z metalu. 

Przy tym modelu może nieco irytować latająca skuwka. Za niewiele więcej można dostać Lamy Studio z tą samą stalówką; wersja ze stali szczotkowanej nie ma metalowej sekcji, więc przyjemniej się nią powinno pisać dłuższe teksty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...