Jump to content

dobrzynska_

Użytkownicy
 • Posts

  25
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

117 profile views

dobrzynska_'s Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Niestety ja nie lubię ani Mont blanc ani BMW. Obie marki według mnie przecenione. MB stara się jeszcze trzymać jakość i pozory, ale BMW już nawet nie udaje że jest stworzone dla ludzi lubiących „cacka” bez czegoś więcej niż wygląd.
 2. Niektórzy zmieniają stalówkę w m200 na złota. Ja osobiście używam oryginalnej, a mój pelikan jest w mojej rodzinie od prawie 40 lat. Nie wiem czy w przyszłości wymienię ja na złotą bo ta niczemu jej nie odstępuje.
 3. Urban jest kapryśny z reszta im też warto tez spojrzeć na inne marki. Pilot zawsze się ciepło uśmiecha do swoich konsumentów. Czasem tez warto zamówić kilka,,chińskich’’ piór one tez mogą mieć miejsce w sercu a za ich cenę wady nie będą aż tak raziły. Jednak jak zdecydujesz się na parkera polecam zaopatrzyć się w micromesh.
 4. Polecam pelikana ze stalówka F jeśli ma być do szybkiego codziennego pisania, jeśli tylko do podpisów M bardzie się prezentować lepiej.
 5. Poprostu jesteś odporny na ta,,chorobę’’, albo za mało soe nią interesowałeś. Polecam dokument na youtubie,,Wieczność pióra’’
 6. Chyba tak podstawowo byłby waterman allure z tłoczkiem i od nich atrament, chodź parker chwali się że jego atrament jest wodoodporny.
 7. Tak poza bloczkami i dokumentami samokopiującymi. Nie wiem czy dalej one występują (Poza księgowością) jednak tam jest potrzeby długopis
 8. Mój waterman hemisphere jednym pełnym tłuczku umie zapisać 25-30 stron A5. Pisze literami średniej wielkości i często zamazuje po całości błędy. Stalówkę mam F-kę i używam standardowego tłoczka watermana, chyba ma tylko 1 ml ale mogę się mylić.
 9. Tak jednak w większości jest brak możliwości wysyłki do polski- ale dziękuje na pewno będę przeglądać je dalej
 10. Może cross robiony specjalnie na chiński nowy rok : https://goldenmark.com/pl/pioro-wieczne-cross-2020-rok-szczura/ Ewentualnie coś robionego na zamówienie u naszego rodzimego twórcy: http://www.pmarcinski.pl
 11. Dzień dobry, poszukuje Parkera 50. Może któryś z forumowiczów ma takiego i chce oddać w dobre ręce lub wie gdzie takiego znaleść. Szukam tego modelu od dłuższego czasu. Raz nawet udało mi się je znaleść na aukcji Allegro jednak nie zdążyłam go kupić. Mam nadzieje ze mi pomożecie.
 12. MyPen używałam w dzieciństwie i było dobre nadal mam do niego sentyment i leży w mojej kolekcji
 13. Pelikan twist pomaga tez nauczyć się poprawienie trzymać pisadło
×
×
 • Create New...