Skocz do zawartości

Zenith - informacje na temat piór


kryj

Polecane posty

Witam

Ostatnio zainteresowałem się piórami niskobudżetowymi i dotarłem do pochlebnej recenzji nowego egzemplarza pióra Zenitha. Niestety z polskości tych piór została sama nazwa obecna w naszych umysłach. Z tego powodu zainteresowałem się kupnem starego Zenitha. Tylko, że ze starych modeli kojarze tylko Zenithowskiego Parkera 51. Próbowałem w internecie znaleźć informacje na temat innych modeli naszego producenta, ale niewiele znalazłem. Jeżeli ktoś by był w posiadaniu jakiś materiałów z informacjami na temat piór Zenitha (np. katalogi) albo informacji bardzo prosiłbym o nie. Mogą to być zarówno linki jak i jakieś książki. Byłbym bardzo wdzięczny za takie informacje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

@norolim CFP nie jest wczesnym logiem, w PRL były tworzone tzw.kombinaty, fabryki składające się z 3-5 i więcej sub-fabryk produkujących różne towary, produkujące różny asortyment w tym produkujące części do innych produktów a wszystko dla jednego, wielkiego kombinatu jakim w tym przypadku były Częstochowskie Zakłady Materiałów Biurowych. To nie była jedna fabryka, to był kombinat zrzeszający 4 zakłady. Podobna analogia dotyczy Unitry, to nie była jedna firma a zrzeszenie producentów elektroniki, kombinat składający się z kilku firm. W skład CZMB wchodziły Introligatornia "Wylężałek" w Częstochowie, Fabryka Papierów Powlekanych w Gnaszynie, Fabryka Tapet w Częstochowie. Logo CFP to "Częstochowska Fabryka Papierów" a właściwie Fabryka Papierów Powlekanych w Gnaszynie. Przed CZMB nie było innych zakładów jak Fabryka Wiecznych Piór "Omega" M. Szaja i A. Wrocławski, to jest jedyny przodek. Na opakowaniach długopisów/piór Zenith widniały różne loga, w opakowaniach znajdowała się instrukcja z opisem towaru i gdzie został dokładnie wyprodukowany, w jakim zakładzie. W jednej ulotce mogły być podane 3 a nawet wszystkie zakłady wchodzące w skład kombinatu CZMB.

 

P3NQB0y.jpgR0p8VPJ.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...