Jump to content

Zapowiedź: Faber-Castell Hexo

Pioromaniak.pl
 Share

Recommended Posts

Faber-Castell Hexo

Faber-Castell zapowiedział nowy model pióra. Hexo będzie miało korpus i skuwkę z aluminium. Na początku dostępne w trzech kolorach (czarny, srebrny, różowy) i ze stalówkami w czterech rozmiarach: EF, F, M oraz B. Sugerowana przez producenta cena detaliczna to 150 zł.

Zdjęcia producenta:

767362654_fabercastellhexoczarne.jpg.a38f7c805dc9140ac0e46954abe7caac.jpg

645032454_fabercastellhexorozowe.jpg.f56cd1896ba5dc0ffef6af308c330033.jpg350208499_fabercastellhexosrebrne.jpg.60da913f076dfdf2f058beb72d709bd3.jpg

Do przeczytania,
Marcin

Edited by Pioromaniak.pl

20 godzin temu, Pioromaniak.pl napisał:

O tym nie pomyślałem :). Ale jeśli powierzchnia tego pióra to matowe aluminium, to jestem bardzo ciekaw jak będzie się prezentować na żywo.

Do przeczytania,
Marcin

Z tego co widać na zdjęciach lub renderach połysk i faktura będzie coś jak Lamy Al Star. Mi pasuje w szczególności z czarną stalówką - coś jak ninja. Cena umiarkowana i jeśli jakość będzie na tym samym poziomie do jakiego przyzwyczaił nas FC no to będzie duża zagwozdka co wybrać. Tylko ten uskok

12 godzin temu, Ruffio napisał:

Z tego co widać na zdjęciach lub renderach połysk i faktura będzie coś jak Lamy Al Star. Mi pasuje w szczególności z czarną stalówką - coś jak ninja. Cena umiarkowana i jeśli jakość będzie na tym samym poziomie do jakiego przyzwyczaił nas FC no to będzie duża zagwozdka co wybrać. Tylko ten uskok

Sprawdzimy uskok, gdy pióro do nas fizycznie dotrze. Ciekawe jak się będzie układało w dłoni :).

Do przeczytania,
Marcin

• 1 month later...
16 godzin temu, Dapi napisał:

Jak wygląda sytuacja z hexo?

Proszę też o informację czy ten różowy to taki brudny, męski róż...

Hej Dapi,

kontaktowaliśmy się z Faberem. Hexo trafi do sprzedaży w ciągu dwóch tygodni. Wtedy też zobaczymy jaki naprawdę jest ten róż :). Jaki rozmiar stalówki chodzi Ci po głowie?

Do przeczytania,
Marcin

Edited by Pioromaniak.pl

• 3 months later...
Dnia 11.08.2020 o 09:20, rafi206 napisał:

Kupił już może ktoś to pióro? Zastanawiam się nad czarnym ze stalówką ef. Orientuje się ktoś w grubości stalówek Faber Castell? Zależy mi na linii zbliżonej do 0,3 z Platinium Preppy lub Shaeffer F.

Hej Rafi,

przygotowałem porównanie rozmiarów stalówek Hexo. Mam nadzieję, że będzie pomocne :). Papier: Rhodia, atrament Aurora Black.

101585067_1152444141786719_6976985148977

Do przeczytania,
Marcin

2 godziny temu, Pioromaniak.pl napisał:

Hej Rafi,

przygotowałem porównanie rozmiarów stalówek Hexo. Mam nadzieję, że będzie pomocne :). Papier: Rhodia, atrament Aurora Black.

101585067_1152444141786719_6976985148977

Do przeczytania,
Marcin

Super.......... Dziękuję za pomoc. 

Na was koledzy i koleżanki zawsze można liczyć 🙂

Tylko to wkurza człowieka to, że kupuje się wcale nie tanie pióro uznanego producenta i trzeba bawić się ze stalówką, która w dodatku nieźle drapała. Koniec, końców mam różnicę między stalówkami, ale przy żadnej tyle nie napracowałem się co przy tej F-ce.