Skocz do zawartości

Jakiego by tu STUBa wybrać?


Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie, 

Przez chwilę czasu byłem mniej aktywny na forum, bo bałem się jeszcze bardziej popaść w piórozę... ;)

Niestety postępuje, więc nie ma już dla mnie nadziei. 

W końcu w etui mieszkają już Duofold, M200, E-motion i Prelude. 

I czego mi może jeszcze brakować?

Ano STUBa, tak dla dopełnienia kolekcji skoro mam już EF, F, M i B. :)

Pytanie do Was- którego byście wybrali i dlaczego- LAMY Safari/Al-Star z 1.1mm, czy TWSBI z 1.1mm?

Nie mogę się zdecydować, a kupno obu byłoby zbytnim luksusem. ;)

Pytanie dodatkowe--miał ktoś doczynienia z akcesoryjną złotą stalówką do LAMY? Jak się spisuje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Lamy, ani TWSBI. Bardzo twarde, ale równie gładkie są stuby Italixa, gorąco polecam. Polecam również miękkie i gładkie stuby Bocka; JoWo ujdą, ale w porównaniu z wcześniej wymienionymi, nie robią takiego wrażenia.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco Sport 1.1- miałem 2 takie pióra i 1 jedną stalówkę. Bardzo długo nią pisałem i miło to wspominam. Żaden atrament jej nie zmógł.

Z kolei stub Jowo w "hindusie" notorycznie sprawia kłopoty- głównie z przepływem.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, trochę mnie zaskoczyliście, jednak pytać warto. ;)

Krótkie poszukiwanie informacji wykazało, że raczej pozytywnie są oceniane te pióra... :)

Italix brzmi ciekawie, ale nie mogę znaleźć tego pióra w żadnym polskim sklepie, w Google brak tropów. Wiem, że zagraniczne zakupy są teraz proste, ale mam jakiś opór przed skorzystaniem z tej drogi. 

Kaweco- myślałem nad nim, chociaż nie do końca przekonuje mnie stylistyka tego pióra. Natomiast jeśli stalówka ma być dużo lepsza, to pewnie się przemogę. 

A macie może jeszcze jakieś ciekawe propozycje? Nawet w wyższym budżecie(no tak w miarach zdrowego rozsądku do max 500-700zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam TWSBI ECO ze stub'em 1.1 oraz Vac700 również  ze stub'em 1.1. Obydwie stalówki piszą  bez zarzutu i nigdy nie mialem problemu z przepływem wiec smialo mogę je polecić. Tak od siebie dodam ze stub z Vaca jest szerszy niż w eco  pomimo tego samego oznaczenia 

Edytowano przez ScYpIoL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco- nie miałem porównania z Lamy, ale w stosunku do Jowo cieńsza linia jest... cieńsza. Atrament podaje na tyle sprawnie, że nie braknie go nawet przy szybkim pisaniu, ale mokrą bym tej stalówki nie nazwał. Mokrego mam italica w Swannie Callographie.

Z resztą, w tym segmencie cenowym, niestety, zdarza się rozstrzał jakościowy, więc trochę zależy od szczęścia.

Za Sportem albo Safari przemawia popularność i cena- zawsze można kupić używane i w miarę łatwo sprzedać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko znów dostępna będzie zielona Marietta, bo w tym kolorze te pióra rozchodzą się na pniu, zamówię ją wraz z dwiema, trzema stalówkami (zapisałem się na listę powiadomień, czekam na wiadomość). Przy zakupach powyżej 100$, a mnie to będzie kosztować więcej, przesyłka jest darmowa, koszty wysyłki zatem by nam odpadły; choć trzeba się oczywiście liczyć z tym, że na wysyłce swe łapska położą celnicy.

15 godzin temu, drEvil napisał:

Jeśli FC rozwija się "Franklin-Christoph", to najciekawszych swoich stalówek osobno nie sprzedają osobno (czyli tych, tkniętych ręką nibmajstra).

Nie do końca, tj. nie sprzedają stalówek kustomizowanych przez pana Masuyamę (jego stuby, italiki, needlepoint i "fleksy"), ale w sprzedaży są ichnie stalówki S.I.G.:

      Stub Italic Gradient (S.I.G.) nibs are ground in house at Franklin-Christoph.

      Masuyama grinds are not currently available for individual sale as supply is limited.

Można też bez kłopotu zamówić tego ich potwora music nib. A przy zamówieniu na ok. 300 $ (tyle mniej więcej będzie mnie zamówienie kosztować) może daliby się namówić na sprzedaż stalówek Masuyamy.

Dość ciekawie prezentuje się w internetach stalowy fleks F-Ch, również go kupię, ale już drogie, złote "fleksy" Masuyamy - to jakaś kpina, bo choć nieźle wyglądają, to obok fleksów czy choćby półfleksów to one nawet  nie leżały. Zaprawdę, z azjatyckich niefleksujących blaszek za kilka, góra kilkanaście złotych wyciskam większe zróżnicowanie linii.

Gdybyście się zatem zdecydowali na wspólny zakup, dajcie znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem swego czasu o jakimś F-C- mają kilka naprawdę ładnych piór a ceny naprawdę do przełknięcia. Ale jak się doliczy cło i vatę, to już tak wesoło nie jest.

Jakby były konkretne plany,, to chętnie do akcji dołączę.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowany. Fakt, zawsze jest to ryzyko, ale jestem dobrej myśli, na 8 przesyłek ze Stanów tylko 2 mi przechwycili.

Czekam więc na mail z informacją o tym, że zielona Marietta jest znów w sprzedaży, i niezwłocznie dam Wam znać, bo chcę ją jak najszybciej kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pisałem niedawno w innym wątku o stalówkach JoWo i Bock (#5 i #6), przeklejam tutaj:

O ile mnie pamięć nie zawodzi i czegoś nie pomyliłem, to stalówki JoWo mają m.in. Franklin-Christoph, Edison, pióra Przemysława Marcińskiego, Italix czy nowe cudeńka azjatyckie Opus 88, natomiast Bock to m.in. Kaweco, Conklin, Monteverde, TWSBI, Leonardo Officina Italiana, Conid. Tak na szybko to tyle mi do głowy przychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...