Skocz do zawartości

Kaweco Parkeo czy Parker Vector?


Polecane posty

Proszę o pomoc w wyborze - Kaweco Parkeo czy Parker Vector. Może ktoś jest tu w stanie polecić mi jakiś inny model?

Budżet malutki, bo do 60 zł. Zależy mi na płynnym pisaniu, na codzien dużo notuję - 2 klasa liceum - więc pióro nie może dużo przerywać ani się rozlewać. Preferuję napełnianie nabojami. Dodam jeszcze, że zależy mi także na tym, by pióro nie porysowało się zbytnio i było dość wytrzymałe na noszenie w piórniku.

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi! 🙏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam wolałbym Perkeo.

Vector to dość mizerny model. Musiałabyś mieć naprawdę malutkie dłonie, by pisać nim komfortowo (szczególnie dłuższe sesje notatek). Skoro naboje, to Perkeo będzie lepsze, gdyż przyjmuje naboje standardowe (które natomiast można napełniać strzykawką w razie czego ;) ).

Mogłabyś rozejrzeć się za np. Pilotem 78g.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemniaczek napisał:

Ja sam wolałbym Perkeo.

Vector to dość mizerny model. Musiałabyś mieć naprawdę malutkie dłonie, by pisać nim komfortowo

 

No bez przesady....Kałamarz,nabój,strzykawka,igła,dla mnie uzupełnianie atramentu w nabojach przy pomocy strzykawki jest chore.Rozumiem jakby nie było naboi,ale są.Oszczędność?A zużytą wodę i mydło,czas - też trzeba brać pod uwagę, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o paletę kolorów dostępną w kałamarzach ;)

Wtedy to nabój vs tłoczek, bo mniej więcej podobny rezultat. 

 

Natomiast część mojego komentarza odnosiła się do Vectora i jego niestandardowych naboi, które trzebaby uzupełniać strzykawką, by mieć inny kolor mi oferowany przez Parkera (lub zakupić tłoczek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, a z racji tego, że będzie to moje pierwsze pióro (ostatecznie Kaweco Parkeo) mam jeszcze pytanie o naboje. Czy wystarczą takie standardowe, krótkie czy lepiej napełniać atramentem? Na ile wystarcza jeden nabój? Nie znam się na tym kompletnie, proszę więc wybaczyć mi te podstawowe pytania 😅 

Jeszcze jak z kwestią rozmazywania? Czy pióro bardzo rozmazuje się pod wpływem zakreślaczy? Czy szybko wysycha na kartce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki nabój ma 0,7ml. Na pewno starczy na jeden dzień, o to się nie martw. 

A co ile dni będziesz musiała wymienić nabój to nie wiadomo, bo zależy od użytkowania ;) 

Rozmazywanie i wysychanie to kwestia atramentu i papieru. Pióro nie ma tu marginalne znaczenie (przy wysychaniu trochę większe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wybór Kaweco Perkeo byłby lepszy głównie z powodu większego wyboru dostępnych naboi. Nie szalejmy z opisami dotyczącymi napełniania naboi strzykawką, proponowaniem zakupu 10 butelek różnych atramentów, to pierwsze pióro, na wszystko przyjdzie czas. Kaweco przyjmuje standardowe naboje, krótkie, długie, już sama dostępność i paleta kolorów może powodować zawrót głowy ;) Piórko jest lekkie, wygodne w użyciu, dobry wybór by zacząć przygodę z piórem. @Dagmara02 Nie zwracać szczególnej uwagi na ile wystarcza jeden nabój, czy atrament rozmazuję się, czy rozmazuję się pod wpływem zakreślaczy. Sama znajdziesz odpowiedzi na te pytania, wystarczy że zaczniesz używać, pisać piórem i odpowiedzi same przyjdą przynajmniej na część Twoich pytań. Możesz używać naboi różnych marek, tych mniej lub bardziej znanych, droższych, tańszych czy najzwyklejszych z marketu kupowanych na słoiki ;) ogólnie naboi uniwersalnych, standardowych. Atrament w tych nabojach może mniej lub bardziej różnić się, jedne szybciej wysychają, drugie mniej. Sama sobie dobierzesz to co uznasz za lepsze. Kup Perkeo, paczkę naboi i zacznij pisać a z czasem wszystko pomalutku zacznie się rozwijać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Pewnie temat już dawno zamknięty... ale gdyby przypadkiem nie, to bardzo polecałbym Pilota Kakuno — najlepiej wersję na rynek polski/europejski (nie japońską/amerykańską), żeby przyjmował standardowe naboje "international". Przewinęły mi się przez ręce 2 sztuki, generalnie uważam, że w tej cenie stalówki świetne. Jedyną chyba dyskusyjną kwestią jest czy komuś odpowiada nieco "zabawkowy" wygląd czy nie. No i ew. brak klipsa jeśli chce się móc przypiąć do czegoś (np. zeszytu). Skoro rozważasz Kaweco Perkeo, to zakładam, że dla Ciebie obie te kwestie są jak najbardziej OK.

Co do atramentu, jeśli ma w miarę szybko zasychać, polecałbym standardowego Pelikana 4001 czarno-niebieski lub czarny. Pośród atramentów kwalifikują się raczej po stronie "suchych", więc powinny stosunkowo szybciej schnąć, a cena jest bardzo przystępna. Dostępne zarówno w nabojach (do Kakuno mieszczą się nawet te "długie"), jak i na potrzeby konwerterów w małych "kałamarzach" 30ml, a kiedyś mignęła mi gdzieś nawet oferta butelki 1000ml...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@syrius Ok, nie pomyślałem o sprowadzaniu; jakoś wciąż jeszcze ciężko mi się przyzwyczaić, że kupowanie zza granicy jest teraz takie proste :)Ale w takim razie jeśli amazon to lepiej chyba z UE żeby uniknąć cła i VATu? np. poniższy wariant wygląda w ogóle na o połowę tańszy, jeśli czegoś nie przeoczyłem:

https://www.amazon.de/Pelikan-301135-Tinte-4001-königsblau/dp/B000WKZBCK/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...