Skocz do zawartości

Trudny wybór - pierwsze pióro w rozsądnej cenie.


Polecane posty

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Bo długich poszukiwaniach i objechaniu kilku sklepów na terenie Krakowa, w końcu udało mi się dorwać Kaweco w 'Twoje Pióro'. Mieli też Lamy Studio w wersji ze stali szczotkowanej, więc zobaczyłam wszystkich trzech kandydatów na żywo i do reszty zgłupiałam :)
WSZYSTKIE mi się podobają! Zarówno Kaweco Liliput (Brass), jak i Kaweco Al Sport i LAMY Studio...
Naprawdę nie wiem co wybrać, ze sklepu wyszłam z pustymi rękoma i pełną głową ;)

Liliput mnie oczarował i czuję z nim jakiś niewyjaśniony emocjonalny związek. Al Sport wydaje mi się bardzo przyjazne, ale chyba za mało eleganckie na pamiątkę skończenia studiów ;) Natomiast Lamy jest bardzo eleganckie i w świetle prezentuje się zjawiskowo... no i można kupić wersję ze złotą stalówką.

W zasadzie w trakcie poszukiwań mojego pióra idealnego budżet urósł, więc jakby komuś z Was przyszedł do głowy jeszcze jakiś ciekawy model pióra godny polecenia to chętnie się zapoznam :) Powiedzmy, że górną granicą jest ok. 600zł.

Ja tymczasem mam naprawdę spory mętlik w głowie :) Wciąż przeglądam forum i internet no i ciągle na liście tylko Liliput, Al Sport i Studio. Nic innego nie wpada mi w oko (no, chyba, że kosztuje grubo ponad tysiaka ;))


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Jeśli czujesz łączność z Liliputem, bierz go. Za jakis czas kupisz pewnie Studio i Sporta. Ja już wiele razy kupowałem ostatnie pióro. Co do dalszych rekomendacji - budżet 600 PLN daje sporo możliwości.

 

Spokojnie sciągniesz z Japonii jakiegoś Pilota albo Sailora albo Platinum.

 

Możesz zapolować na aukcjach na teoretycznie droższe pióra: poniżej 600 PLN udało mi się ustrzelić pióra takie jak Graf von Faber-Castell Guilloche, Caran d'Ache Leman, Caran d'Ache Varius, Caran d'Ache Ecridor, St Dupont Ellipsis itp.

 

Co do nówek, rzuć okiem na te:

 

Caran d'Ache Ecridor 

 

Diplomat Aero

 

Edison jakiś

 

Signum

 

Ewentualnie za 600 PLN miożesz wziąć wszystkie trzy, które ci się podobają, jak dobrze poszukasz :) W La Couronne du Comte koszyk z Kaweco AL Sport, Liliputem i Lamy Studio kosztuje: 147 euro (darmowa przesyłka). Lamy trzeba będzie znaleźć gdzie indziej chyba.

 

No i dla nadgorliwców - nie jestem powiązany z La Couronne du Comte w żaden sposób, ale jest to mój ulubiony sklep i mogę go z czystym sumieniem polecic każdemu, co nieniejszym czynię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dłuuuuuugich rozterkach i dylematach, miotając się pomiędzy Kaweco Liliput i Sport, a Lamy Studio ostatecznie WYBRAŁAM! Wybrałam Kaweco Brass Sport :D Już nie mogę się doczekać, kiedy w końcu wezmę tego ciężkiego klocka do ręki! :)

Dziękuję Wam za pomoc! :) Jak tylko spotkam się z moim wybrańcem to się pochwalę jak nam się razem pisze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Podepnę się pod ten wątek coby nie mnożyć bytów.

Poszukuję pióra do codziennego pisania, zależy mi na stalówce (EF lub F), która da możliwość lekkiego flexa i sprawdzi się także w szkicowaniu.

Sekcja powinna mieć pewny chwyt (śliskie powierzchnie odpadają) i być gruba (dotychczas świetnie sprawdzają się w tym zakresie Lamy Al-Star). Budżet podobny jak u Kolezanki 400-700 zł.

Edytowano przez konrad white
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talentum 

 

Lamy 2000

 

Aurora Talentum (ale bez flexa)

 

Franklin-Chritoph Marietta

 

Pelikan M400 (mnie się nie podoba, ale innym tak, więc czemu nie?)

 

Platinum 3776

Ha, Talentum dzisiaj mi zaprezentował mój szef, kiedy zobaczył co wyczyniam z Paralellem:) Dobrze wyważone, szerokie, pewny chwyt, ale zbyt klasyczne i za drogie  :D

 

Marietta cudownie wygląda, te odcienie zieleni są zjawiskowe, hmm... W PL chyba nie do kupienia. Poczytam recenzje.

 

Pelikan M400 to klasyk, sprawdzony i znany a ja chcę czegoś niesztampowego i poniżej tysiąca.

 

Platinum 3776 wizualnie mówię „nie", ale po chwili myślę, że stalówkę ma niczego sobie.

 

Lamy 2000 chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu, ale odwodzą mnie od zakupu opinie sugerujące, że coraz częściej trafiają się felerne egzemplarze. Nie ślizga się? Podobne wrażenia z chwytu jak w Al-Starach czy Safari?

Edytowano przez konrad white
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serducho rwie mi się do Lamy 2000..

no to go BIERZ!

a dopytaj czy występuje w wersji z sekcją wykonaną z "kosmicznego tworzywa"

jak poniżej moje Lamy Studio

bo ergonomia tego tworzywa/sekcji jest idealna, wzorowa, wyjątkowa

!!!

lamy-studio-fountain-pen-stainless-steel

Edytowano przez andreo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ślizgają się. Nie lubię sekcji stalowych, nie wiem dlaczego, po prostu mnie drażnią, jakbym miał alergię na nie. No i jest ślisko rzeczywiście. Lamy 2000 jest ok. nie wiem jak to uzyskali? Może to nie stal tylko jakiś stop? W każdym razie nie gładki tylko "szczotkowany". Sekcja jest krótka, a ja trzymam i tak wyżej, więc na pograniczu metalu i tworzywa.

Pozdr. Ch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...