Skocz do zawartości

Rittel uczy się rysować.


Rittel

Polecane posty

  • Odpowiedzi 269
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pozwolenie sobie na przerwę było błędem i to dużym.

Po kilku dniach przerwy przyszedł pierwszy dzień, kiedy już miałem rysować. Ale wróciłem późno do domu. Ale jestem śpiący. To teraz pójdę spać, jutro zrobię.

Jutro...

Mam tyle czasu, zrobię wieczorem.

Wieczorem...

... Mam już tyle dni przerwy, jeden więcej nie zrobi różnicy. A jestem śpiący.

Dobrze że jesteście ;)

Właściwie to i w czasie przerwy mogłem rysować ale miałem wymówkę żeby tego nie robić. Bez sensu, bo lubię rysowanie, ale coś z tyłu głowy traktuje je jako obowiązek i każe odkładać na później. Wrrr.

Dziś zaległy bonus challenge z lekcji piątej - skrzynia.

aJkBO38.jpg

Najbliższa lekcja to drzewa. Nie lubię drzew, więc porobię bonus challenge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałam i jestem pod wrażeniem postępu prac. Rittel, nie poddawaj się, ćwicz - to w końcu musi być całkiem przyjemne... Zastanowiło mnie także to, co tsyrawe napisał o umiejętności rysowania, że jest to nie talent lecz umiejętność właśnie i można jej się nauczyć, tak jak pisania. Czy to rzeczywiście takie proste?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pisania...

gR87HSd.jpg

1. klasa liceum, 7 lat temu (Boże jak dawno ;__ ;).

 

Jak piszę dziś widać tu i ówdzie, choćby w tym temacie.

O, albo tu: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4967-jak-wygl%C4%85da-wasze-pismo/page-12#entry94595

 

 

 

`Kasia, Kasia... Rittel ma, moi drodzy, dwadzieścia parę lat. Mogę delikatnie naprowadzać na właściwą drogę, lekko popędzać, ale nie będę stać nad nim z pejczem, prawdaż.

... Czasem by się przydało, trochę się popsułem przez ostatnie parę lat. :|

 

doczytałam... męssski szowinissssta <syczy przez zęby>

Nauczyło mnie tego życie, cóż poradzę :P

 

Dawno nie zaglądałam i jestem pod wrażeniem postępu prac. Rittel, nie poddawaj się, ćwicz - to w końcu musi być całkiem przyjemne... Zastanowiło mnie także to, co tsyrawe napisał o umiejętności rysowania, że jest to nie talent lecz umiejętność właśnie i można jej się nauczyć, tak jak pisania. Czy to rzeczywiście takie proste?

Samo rysowanie jest przyjemne i szalenie satysfakcjonujące, kiedy rysunek zaczyna 'wychodzić' z kartki :) Jedyne z czym mam problem to rozpoczęcie pracy.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego co widzę (oczyma chorej wyobraźni) jeszcze nie umiem narysować (͡° ʖ̯ ͡°)

 

Wróciłem do domu niedawno, ale kilka stołów poustawiałem jeden na drugim:

MBdIYX6.jpg

 

Co pokażę jutro nie wiem :D

 

Czy w tej książce każą Ci tak rysować? Są takie przykłady dokładnie? Jest jakaś techniczna instrukcja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej książce każą Ci tak rysować? Są takie przykłady dokładnie? Jest jakaś techniczna instrukcja?

To jest książka typu blablabla for dummies, typowo na amerykański rynek. Nie ma. To tutaj to bonus challenge do lekcji ze stołem, gdzie autor proponuje żeby porobić wieże ze stołów, poukładać je jak się chce, i żeby się sprawdzić z zegarkiem czy zdąży się narysować ten stół w dwie minuty. I pokazane przykłady rysunków jego uczniów (ambitniejsze niż to moje; to akurat miała być brama ale już zabrakło mi czasu na narysowanie łuku nad nią; poza tym pewnie chciałbym napisać na nim ARBEIT MACHT FREI, a rysowałem otoczony ludźmi i mogliby się krzywo patrzeć.)

 

 

A ja szczerze mówiąc nie umiem rysować i nie przekonuje mnie to, że mógłbym się tego nauczyć. Rittelowi gratuluję, ale w swoje rysowanie nie wierzę...

Umiesz i mógłbyś. To jak z jazdą samochodem ;)

 

Dzisiejszy rysunek wrzucę kiedy go narysuję :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz i mógłbyś. To jak z jazdą samochodem ;)

Mam wrażenie, że do jeżdżenia mam jednak nieco więcej talentu, bo rysowanie jakoś nigdy mi nie szło, o sprawianiu przyjemności nie mówiąc. A znam ludzi, którzy mają w ręce takie coś, że dotykają kartki i pojawiają się na nich fantastyczne rysunki 'ot tak'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i może dobrze!

Prędzej czy później się pojawi. Ciągle mam w głowie rysunek, dla którego w ogóle zacząłem tę naukę. I on zawiera *cenzura*. I to w kilku miejscach.

 

Mam nawet drugi, hmm. Czas już do łóżka.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...