Skocz do zawartości

Rittel uczy się rysować.


Rittel

Polecane posty

Koala jest smutny, bo podejrzewa że jest nieślubnym dzieckiem Żwirka i Muchomorka.

 

Zmartwiłeś mnie tymi cieniami. Dziwna książka. Rysowanie, to umiejętność odwzorowania kształtów. Cienie na rysunku są ważnymi i pełnoprawnymi kształtami. Nota bene, bez nich nie można uzyskać wrażenia trójwymiarowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Byłem przekonany że będą omówione gdzieś dalej po wprowadzeniu perspektywy. Książka jest kierowana do amerykańskiego czytelnika, może po prostu autor uznał że cienie będą dla niego za trudne - otrzymanie odpowiedniego kształtu będzie wymagało dobrej wyobraźni przestrzennej. A wszystko dotąd tłumaczone jest jak dla ludzi, którzy nie mają jej ani trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej fajnej lekcji czas na powrót do szarej rzeczywistości.

ppTZjFv.jpg

W tym miejscu kończą się archiwalne lekcje. Tak się niefortunnie złożyło że chwilę po rozpoczęciu projektu na forum miałem trochę problemów w życiu i za mało czasu lub chęci żeby rysować - więc zaraz daty bardzo zbliżą się do dzisiejszej i ktoś będzie musiał mnie poganiać ;)

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej fajnej lekcji czas na powrót do szarej rzeczywistości.

ppTZjFv.jpg

W tym miejscu kończą się archiwalne lekcje. Tak się niefortunnie złożyło że chwilę po rozpoczęciu projektu na forum miałem trochę problemów w życiu i za mało czasu lub chęci żeby rysować - więc zaraz daty bardzo zbliżą się do dzisiejszej i ktoś będzie musiał mnie poganiać ;)

zgłaszam się na ochotnika. posiadam doświadczenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, co możesz zrobić, to nie rysować z wyobraźni. Rysuj to, co widzisz, a nie to co myślisz, że widzisz. Przerób tę książkę do końca dokładnie KOPIUJĄC rysunki a potem, kiedy nabierzesz wprawy znajdziesz inny podręcznik.

To dobrze, bo właśnie tak robię. Trzymam się tego co w książce i rysuję to, co w książce. Kiedy ją skończę zabiorę się pewnie za pozycję poleconą przez Ciebie i poedukuję się  w kwestii anatomii, żeby umieć rysować ludzi zamiast ich karykatur.

 

zgłaszam się na ochotnika. posiadam doświadczenie :)

OK, trzymam Cię za słowo :)

 

To kolejny rysunek dla Rittel-a?

Mam trochę inne rzeczy w głowie czekające na narysowanie kiedy się nauczę (jako tako :P) rysować ludzi. Tylko nie wiem czy będę mógł je Wam pokazać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...