Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Właśnie zastanawiam się nad zakupem, osoba którą obdaruje, jest "początkująca" dlatego nie chcę i nie mogę przesadzać z funduszami.

Wiem, że to typowo kobiecie podejscie ale zależy mi aby pióro róbiło wrażenie, to które wypatrzyłam jest całe ze srebra, ma wybitą próbą 925, do tego pozłacana stalówka :)

 

Co o nim sądzicie? Uprzedzając, lubię taki styl z przepychem, bardziej pytam o markę, rozmiar stalówki itp.

 

http://allegro.pl/pioro-wieczne-inoxcrom-sirocco-cale-ze-srebra-925-i5057295582.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa użytkownicy którzy chwala te pióro, ale raczej te tansze wersje,chyba nie spotkalem sie z tak drogimi modelami na forum. Marka sama w sobie rozpoznawalna nie jest, prestizowa tym bardziej jesli na tym ci zależy. Na stronie inoxcroma to pióro jest tansze niz cena minimalna jaka chce osiagnac sprzedawca.http://inoxcrom.pl/pioro-inoxcrom-sirocco-lite-srebro-p-98.html

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Zabierałem się do tego zakupu jak lis do jeża, ale w końcu się zdecydowałem

 

wxTFUWP.jpg

 

Pilot Falcon Resin ze stalką SF.

Może za miesiąc dojdzie :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa użytkownicy którzy chwala te pióro, ale raczej te tansze wersje,chyba nie spotkalem sie z tak drogimi modelami na forum. Marka sama w sobie rozpoznawalna nie jest, prestizowa tym bardziej jesli na tym ci zależy. Na stronie inoxcroma to pióro jest tansze niz cena minimalna jaka chce osiagnac sprzedawca.http://inoxcrom.pl/pioro-inoxcrom-sirocco-lite-srebro-p-98.html

Tańszy jest długopis, pióro jest już niedostępne.

Za to sprzedawca ten sam, co w przypadku długopisu Tombow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepki, dziekuję za odpowiedz.

Też się "nabrałam"  na stronę Inoxcrom. Ale ona od dawna nie istnieje, Na stronie jest nawet infomracja, że można od nich kupić domenę :)

Ten model jest do kupienia tylko na tej aukcj, bo podobnie jak ty szukałam tańszej alternatywy zakupu.

 

Aukcja kończy się dopiero w piątek więc mam jeszcze czas, żeby poczytać forum i zdecydować co kupić.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, na komórce sprawdzalem i wydawalo sie ze dostępne. Szczerze mowiac w podobnej cenie (okolo 600zl) mozna mieć inne fajne pióra. Też takie na bogato. Swego czasu inahon mial (może ma jeszcze) sheaffera Prelude signature w takiej kolorystyce ale z wygladu duzo ladniejsze, mialem kontakt z tymi drozszymi Prelude i bylem zachwycony. No i to sheaffer. Parker ma sonneta. ale ale... Nie maja one zlotych stalowek, nie sa tez ze srebra,takie wersje piór tych marek to juz okolica tysiaca. za ok 750jest cross century II ze zlota stalowka. Także kwestia preferencji.

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze do mnie jest leciwe już Lamy 2000 w komplecie z długopisem, ołówkiem i 4-kolorowym długopisem.

Tak to mniej-więcej wygląda (zdjęcie sprzedawcy, przepraszam za kiepską jakość):

9590147a3c4f22b7gen.jpg

I jeszcze update odnośnie mojego poprzedniego zakupu, czyli Parkera 180 - faktycznie rewelacja, nie spodziewałem się tak miłych wrażeń po takiej dziwnej stalówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

A gdzie masz zbiorniczki do stalówek?

Niestety było brak w Kaligrafie :( Czekam na dostawę, bo muszę i tak parę rzeczy dokupić (m.in. ze dwie obsadki do piórek szkicowych, bo mam jedną, ale już się mocowanie zużyło i piórko lata)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety było brak w Kaligrafie :(Czekam na dostawę, bo muszę i tak parę rzeczy dokupić (m.in. ze dwie obsadki do piórek szkicowych, bo mam jedną, ale już się mocowanie zużyło i piórko lata)

W sprawie zbiorniczków to akurat poddałem się. Nijak nie chciało toto pisać. Jakby co to poproszę o poradę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem TWSBI vacuum-filler 700 clear w gouletspen.co. Oczywiście nie mam go jeszcze w posiadaniu. Dlatego zdjęcie z sieci:

5856b5dfdd9853cfc8f13f8389028f67.jpg

 

Będziesz zadowolony,...

 

najbardziej z pojemności,...

 

A jaka stalówka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad zakupem, osoba którą obdaruje, jest "początkująca" dlatego nie chcę i nie mogę przesadzać z funduszami.

Wiem, że to typowo kobiecie podejscie ale zależy mi aby pióro róbiło wrażenie, to które wypatrzyłam jest całe ze srebra, ma wybitą próbą 925, do tego pozłacana stalówka :)

 

Co o nim sądzicie? Uprzedzając, lubię taki styl z przepychem, bardziej pytam o markę, rozmiar stalówki itp.

 

http://allegro.pl/pioro-wieczne-inoxcrom-sirocco-cale-ze-srebra-925-i5057295582.html

Trochę dziwne, bo na zdjęciach, na opakowaniu napisano, że stalówka jest złota (plumin oro), a w opisie podaje się że jest złocona downgrading jaki czy co do diaska?). Trochę mi wygląda jakby zdjęcia były ze strony producenta czy dystrybutora, a opis sobie...

Mnie się udąło kupić prawdziwe MB 144 w srebrze, z próbą wybitą na korpusie (925) i ze złotą stalówką. Wszystko - taniej niż chciałby za Inoxcroma sprzedający z alle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...