Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Mam nadzieję, że piórko będzie działało bez zarzutu (brak wycieków itp) gdyż potrzebuje niebrudzącego i niezawodnego pióra do noszenia na wykłady (z Zenitem był problem, bo trochę plamił). 

To dobrze wybrałeś :) Ja swoją Lamę noszę na wykłady i rozgrzewam do czerwoności :) Bezawaryjna, wygodna i leciutka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cena jest dobra wiec chyba warto zaryzykowac, a tak jak mowie odeslac moge, niby troche problematyczne ale jak sie uda ze to oryginal to bedzie fajnie, tak na prawde nic nie trace bo allegro nawet za wysylka oddaje kase.

 

Allegro też nie jest takie szybkie do zwracania :) Z tego co pamiętam trzeba zgłosić sprawę na policje, jakieś papiery doasłać, a jeśli sprawa trafi do sądu będziej jeździł/chodził na sprawy. Jeśli jest takie jak na zdjęciach - niech ci wyśle zdjęcia z komórki - przecież to nie problem :) Chyba że miałeś fuksa i trafiłeś fajne piórko w fajnej cenie :)

 

[edit]

 

Tym bardzeiej ci odradzem ze facet ma negatywy za sprzedaż podróbek, a przedmioty na innych aktualnych jego aukcjach są... :)

Edytowano przez Silesiaus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena jest dobra wiec chyba warto zaryzykowac, a tak jak mowie odeslac moge, niby troche problematyczne ale jak sie uda ze to oryginal to bedzie fajnie, tak na prawde nic nie trace bo allegro nawet za wysylka oddaje kase.

 

 

jak to mówią na zachodnim wybrzeżu: no pain, no gain. ale szczerze? wolałbym odżałować te cztery piwa i kupić  taką podróbkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią na zachodnim wybrzeżu: no pain, no gain. ale szczerze? wolałbym odżałować te cztery piwa i kupić  taką podróbkę.

 

jak sie takim czyms pisze? :) Pewnie w sumie podobnie jak tymi za piataka w papierniczym?

 

To ja moze sie faktycznie wstrzymam i zapoluje na experta na allegro, wlasnie nowy fajny czarny poszedl za 200, to chyba OK cena. Szkoda ze nie zdazylem, otworzylem okno i po  chwili patrze a tutaj juz sprzedane :)

Edytowano przez terragady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie takim czyms pisze? :) Pewnie w sumie podobnie jak tymi za piataka w papierniczym?

 

[...]

 

dokładnie takim to nie wiem, ale mam dwie podobne podróby, za zbliżoną cenę (no, jedna za całe 60zł) i pisze się nimi całkiem znośnie. przy czym w tej droższej zmieniłem stalówkę, bo była M, a ja chciałem coś cieńszego, czyli EF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaciekawiliście tym piórem.

Wpiszę na (długą) przyszłą listę zakupów :)

 

@Jackie_Nookah - No i jak wrażenia?

Moim zdaniem naprawdę warto. Na dodatek pióro nie jest tragicznie drogie, przy odrobinie cierpliwości bez kłopotu kupisz je poniżej 200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro też nie jest takie szybkie do zwracania :) Z tego co pamiętam trzeba zgłosić sprawę na policje, jakieś papiery doasłać, a jeśli sprawa trafi do sądu będziej jeździł/chodził na sprawy. Jeśli jest takie jak na zdjęciach - niech ci wyśle zdjęcia z komórki - przecież to nie problem :) Chyba że miałeś fuksa i trafiłeś fajne piórko w fajnej cenie :)

 

[edit]

 

Tym bardzeiej ci odradzem ze facet ma negatywy za sprzedaż podróbek, a przedmioty na innych aktualnych jego aukcjach są... :)

 

Nie wiem dlaczego ale teraz przy korzystaniu z platnosci PayU nie ma zadnego problemu ze zwrotem. Chyba wzieli przyklad z ebaya gdzie przy platnosci paypal ebay praktycznie od razu zwraca kase podczas problemow.

 

Swoja droga kupilem dwa piora na ebayu za te grosze :) ciekawe jak przyjda. Zamowilem tez bo przypadkiem napotkalem, personalizowany stempel z inicjalami i lakiem :)

Najgorsze to jest znalezc gdziekolwiek fajny papier do pisania listow, kiedys kupilem czerpany to mi zatykal pioro jakos, zle byl wykonany. A taki zwykly drukarkowy 80gr jakos nie za bardzo mi sie podoba... kiedys to koperty i papeterie mozna bylo kupic na kazdym rogu, teraz nie ma :( smutne to troche. Listy odeszly do lamusa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to jest znalezc gdziekolwiek fajny papier do pisania listow, kiedys kupilem czerpany to mi zatykal pioro jakos, zle byl wykonany. A taki zwykly drukarkowy 80gr jakos nie za bardzo mi sie podoba... kiedys to koperty i papeterie mozna bylo kupic na kazdym rogu, teraz nie ma :(smutne to troche. Listy odeszly do lamusa...

 

 

To się nadaje:

http://sklep.hankopol.pl/category/blok-listowy-elco

 

Jak poszukasz na forum to znajdziesz temat o tych papeteriach.

 

Całkiem dają radę- atrament nie przebija, ale mi trochę drapało Lamy Safari (EF), ale z bardziej mokrymi stalówkami np. osmia z flexem było ok.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze jest cos za cos, albo drapie albo nie wsiaka albo sie rozmazuje i leci na boki jak sliski papier.

 

Ja mam o tyle problem ze teraz w Norwegii siedze... obszedlem wszystkie sklepy i nie ma nic, koperty zwykle na poczcie dostalem tylko ;)

Cudem w pracy w archiwum z lat 40 znalazlem fajne kartki chyba do maszyny do pisania i sa fajne do piora (chyba do maszyny, bo nie sa takie szorstkie).

A tak to czasem z braku laku zwykla kserowka 80gr, niby da sie pisac ale to nie to ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oni tam w Norwegii nie mają w szkołach kaligrafii? Na czym piszą wtedy?

 

nie wiem, obszedlem troche sklepow i papeterii nie bylo. Wyobrazcie sobie ze nie ma tez pior :) u nas chyba w kazdym sklepie sa jakies podstawowe piora tanie i te ze sredniej polki, tutaj spotkalem tylko sie z jakimis antykami drogimi badz takimi z gooornej polki. Tutaj to w ogole wszystko zyje swoim zyciem, nie ma milki :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziś tylko wczoraj, i nie kupiłem, tylko do mnie dotarło, bo kupiłem tydzień temu.

niemieckie, czarne ze złotymi elementami, z tłokiem, z niebieskim okienkiem, ze zlatką  OM 14 kt. i z zakręcaną skuwką. ogólnie nuda. nuuuuuuda!

 

swoją drogą, nawiązując do mojej sprzeczki z W.Cz. Marwisem,  to w śmieszny sposób handlarze rozumieją "kolekcję". bo tak było w aukcji, że wyprzedaje "kolekcję" (chyba kolekcjonował wszystko, pióra, zegarki, świeczniki, noże do sera, patery et cetera et cetera). no i przychodzi listonosz z tym "kolekcjonerskim" piórem, a ono ufajdane zaschniętym atramentem, niczym ostatnie dziecko stróża. stróża szkolnego, bo tylko ten miał dostęp do atramentu, wiecie takiego w wielkich kałamarzach, z których dyżurny rozlewał atrament kolegom do tych mniejszych kałamarzy w ławkach. ale ja nie o tym. bo ja kolekcjonerem nie jestem, ale te pióra, których nie używam, myję, wypłukuję, czynię koszernymi i na gablotę, a nie, że utytłane leżą. albo porysowane jak przedmiot sporu. nie żebym miał pretensję, ale po co zmyślać, że "kolekcja"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade Green, zachwyciłem się od pierwszego wejrzenia. Co prawda skuwka odbiega trochę odcieniem od korpusu, ale jak tak przyglądam się mu w internecie, to w każdym modelu odbiega, a kolor wersji NOS podoba mi się zdecydowanie mniej, za jasny. Mam nadzieję, że sprzedawca wybaczy wrzucanie zdjęcia, ale innego nie mam c:.

$_57.JPG?rt=nc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według sprzedawcy, gumkę trzeba wymieniać, więc chyba już się zacznę za jakąś rozglądać. A co do stalówki, to zapewne tak, los mnie nie rozpieszcza aż tak, żebym miał jakieś ładne flexy :)

 

Nie mogę już edytować postu ;/, ale tak z ciekawości, co da wyrzucenie tego kawałka tekstu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według sprzedawcy, gumkę trzeba wymieniać, więc chyba już się zacznę za jakąś rozglądać. A co do stalówki, to zapewne tak, los mnie nie rozpieszcza aż tak, żebym miał jakieś ładne flexy :)

 

Statystyka jest przeciwko tobie i kształt stalówki chyba też. Ale robili i elastyny.

 

Nie mogę już edytować postu ;/, ale tak z ciekawości, co da wyrzucenie tego kawałka tekstu?

Uprzejmy moderator pokazał wyżej, co dało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, myślałem, że już je masz... Ok, w takim razie czekam na wrażenia jak trafią do Twojej kolekcji :)

 

5498fd7d3471917b0a5bdd57-original.jpg

 

Piórko przyleciało zaskakująco szybko. Moje wrażenia:

- wrażenia pisarskie I: typowy chiński plug&play, zalewasz i piszesz :-) Jeżeli miałeś w ręku inne X750 - to pisze dokładnie tak samo. Nie leje, nie przerywa, spasowane itp.

- wrażenia pisarskie II: jak to w X750, czyli stalówka-łopata, pisze leciutko, nawet z lekkim szelestem. Oczywiście kreska w okolicy 1mm.

- wrażenia wizualne I: czarna wersja jednak (IMHO) jest ładniejsza. Wygląda tak jak na obrazku, jak ktoś lubi pióra metalowe to będzie zadowolony, tylko spływak i sekcja z plastiku. Skuwka i korpus matowione, więc paluchów nie widać.

- wrażenia wizualne II: gdyby na wojnie ktoś włożył to pióro do taśmy z nabojami karabinu maszynowego, to raczej nikt by się nie zorientował :-) Ale wbrew pozorom wiele nie cięższe niż czarna wersja (czarne X750 36g, stalowe 37g)

 

Jedyna uwaga na minus dotycząca mojego modelu - bardzo twardy klips. Palcami nie odegniesz. Mi nie przeszkadza, ale na kieszeń nie wejdzie.

Edytowano przez zmechu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...