Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja idąc śladem wujka konisa, znalazłem na naszym podwórku niezwykłą perełkę za śmieszne pieniądze.

Proszę Państwa oto celuloidowy Conklin Glider Green Striped z 1940 roku.

Tu na fotce jeszcze w opłakanym stanie, z pękniętym korpusem, brudną sekcją, brakującym gumowym kondonikiem na atrament, oderwanym klipsem od skuwki, ale za to z błyszczącą złotą 14 ct stalówką. Wszystko osobno - w sam raz robota dla McGyvera :thumbup:.

00736c70615db853.jpg

d88ef8a3b03f601d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo, tylko zielone :)

 

 

Zresztą widziałeś w Wawie :facepalm:

 

Praktycznie są to zwykłe Sheaffer'y tylko z innym klipsem - Military Clip "Over-the-top"

Ten klips był odpowiedzią Sheaffera na zapotrzebowanie armii.

 

http://www.richardspens.com/?page=ref/profiles/balance.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadałeś, o kieszeniach i wystających piórach. Z czego było to ciekawe i warte zapamiętania :)

Dokładnie tak jak mówisz :)

Chyba żle podlinkowałem, tutaj military regulations of the time jest to opisane :), łącznie z przykładami piór innych firm.

Edytowano przez empi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis nie kupilem jeszcze nic ale od czasu gdy wrocilem do uzytkowania pior wiecznych (3 tygodnie temu) odkurzylem starego Parkera Urban I dodalem do kolekcji :

 

- Lamy CP1 (EF)

- Kaweco Sport (F)

 

... na liscie nadal... Lamy 2000, Sairol, Platinum... I pewnie wiele innych o ktorych jeszcze nie slyszalem ;) 

Edytowano przez Mate
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go na aukcji. Gratuluję zakupu. Szkoda tylko, że stalówka nie ma już oryginalnej pozłoty.

Stalówka OM jest zacna. Bardzo ją lubię!

 

Życzę zadowolenia z zakupu oraz planów zakupu kolejnych ptaszorków ;)

 

Dużo pieniędzy życz, bo właśnie się napawam piórem i zaczyna mi się podobać ten ptaszor. Nie mam porównania, więc nie wiem czy taka przyjemność z pisania to cecha Pelikanów czy wyłącznie tego konkretnego rodzaju stalówki.

 

Oprócz życzeń jestem również skłonny przyjąć dobrowolne wpłaty na moje konto :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...