Jump to content

Sheaffer Intensity - przerywa


Petrov

Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Mam mały problem z Sheafferem Intensity... 

 

Wydaje się, że wypisuje atramentu tylko tyle ile mieści się w spływaku, następnie przerywa. Trzeba nim "wstrząsnąć" i śmiga dalej bez problemu. Do czasu. Jest to dość upierdliwe. Kiedyś miałem już z nim ten problem, jednakże po czasie "samo się" naprawiło. Teraz znów. Pióro płukałem, kartka pod stalówkę również zawitała. Dodam, jeżeli to ma jakieś znaczenie, że używam w nim "szeferowskiego" atramentu niebieskiego. Ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić? Będę wdzięczny za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Mam Intensity od wielu lat i śmiga aż miło bez względu na to, czym go zalewam. Na Twoim miejscu przyjrzałbym się spływakowi, albo gniazdu, do którego wkładasz konwerter. Może zebrały się jakieś złogi atramentu, które przyblokowują przepływ? Jeśli @Aventador13 miał tak samo, to może kwestia jakichś wad (np. żle wycięte kapilary) w spływaku? Nie jestem pen doctorem, staram się tak zgadywać na "chłopski rozum". Skoro wstrząsanie pomaga, a u Aventadora pomogła zmiana atramentu, to przychodzą mi do głowy tylko te dwie powyższe opcje. Albo atrament Sailora rozpuścił jakieś złogi po gorszym (parametrami) atramencie, albo ma na tyle genialny przepływ, że źle skonstruowana kapilara mu nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam Was serdecznie. Chciałbym opisać ciąg dalszy z moim "intensywnym" piórem. Postanowiłem nie odpuścić, ponieważ jest to razem z 300 mój najulubieńszy mazak. Do rzeczy.

 

Wiem już (chyba) na jakiej zasadzie działa przerywanie. Otóż, obrazuje to poniższa grafika (niech żyje Paint!). W pewnym momencie pomiędzy "piórkami" (przepraszam za pewnie niezbyt fachową nomenklaturę) stalówki występuje przerwa w dopływie atramentu (rys.1). Po wstrząśnięciu atrament spłynie i działa (rys. 2). Wystarczy jednak pióro pochylić pod innym niż stalówką do dołu kątem i atrament kompletnie "znika" (rys. 3).

 

4d9b03e9aa9ce0e5med.jpg

 

 

Tak więc tak to działa drodzy. Dodam, że próbowałem na kilku atramentach, zarówno z tłoczka jak i naboju. Przez moment najlepiej pióro współpracowało wraz z Billberry od Diamine. Niestety tylko przez jakiś czas. Było napełniane sheafferowskim blue-black z naboju, niebieskim (również Sheaffer), czarnym (Diamine Onyx Black, Sheaffer), Sapphire BLue od Diamine, bodajże jakimś zielonym od Diamine również.

 

Pióro zostało rozmontowane również na części pierwsze (nawet ten dzyndzel ze spływaka wyjąłem) i przepłukana. W pewnym momencie zauważyłem na wewnętrznej stronie stalówki małe poprzeczne zadrapania. Myślałem że to to hamuje przepływ atramentu, zeszlifowałem nieco drobniutkim papierkiem ściernym na mokro, wypłukałem. Stalówka jest bardziej gładka, zadrapanie zniknęło. Problem niestety nie...

 

Ot taka to ma historia, może ktoś porówna ze swoim przypadkiem, może ktoś coś nowego doradzi, może sobie poczyta ot tak dla zabicia czasu...

 

Aktualnie jestem na etapie zamiaru wysłania pióra do serwisu i prawdopodobnie wymiany sekcji.

Link to comment
Share on other sites

Z tym że wątpię czy reklamację po trzech latach użytkowania i to kupione "z drugiej ręki" - bez paragonu bo z aukcji uzna ktokolwiek. Raczej portfel ucierpi. Na szczęście sekcja do niego kosztuje niecałe 100 zł więc przeboleję. No chyba że naprawa jakaś będzie możliwa.

 

Oczywiście pudełko i tą śmieszną książeczkę dołączaną do każdego pióra mam. Ale to już i tak po ptokach.

Edited by Petrov
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, zapytam (znalazłem jeszcze w innym sklepie, porównam cenę). A czy sekcja też jest objęta gwarancją, gdyby odpukać coś z nią było nie tak? Jeśli tak, to jaki czas? Wiadomo, trzeba poużytkować. Moje pióro też nie od razu zaczęło szaleć...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jednak skończyło się na wymianie stalówki. Okazało się że Fka eFce nierówna... Nowa troszkę skrobie, ale z tego co tu wyczytałem to normalne przy Fce. Ale może się też wyrobi trochę? Niemniej  i z tego się cieszę. Temat można zamknąć. Dzięki wszystkim za porady!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...