Skocz do zawartości

Wybór pierwszego pióra w życiu


Polecane posty

Witam was wszystkich serdecznie z na pewno znanym już pytaniem, mianowicie: Jakie pióro na start?

 

Tematów jest tak wiele i odpowiedzi jeszcze więcej, że choćbym chciał to po prostu ciężko będzie mi znaleźć czas, żeby je wszystkie przewałkować i znaleźć takie, które by trafiło w moje gusta. Stąd uznałem, że łatwiej będzie po prostu grzecznie zapytać tych bardziej obeznanych o poradę. Ale do rzeczy:

 

Sytuacja wygląda tak, że nigdy nie miałem swojego własnego pióra i chciałbym takowe nabyć. Chciałbym mieć coś za pomocą czego dam radę pisać codziennie ścianę tekstu notatek czy zadanek i z czym choć na chwilę będę mógł się zżyć. I co najważniejsze - da mi szczęście na maturze!

 

Jakie mam wymagania? A no nie wielkie, gdyż zależy mi na:

1. Stalówce umożliwiającej pisanie małych literek, ponieważ mam drobne pismo - nawyk od robienia dużych notatek na małych przestrzeniach.

2. Eleganckim wyglądzie, bo staram się eleganckim gościem być!

3. W cenie do, dajmy na to, 100 zł. Tak na pierwszy raz nie chcę rzucać od razu więcej.

I opcjonalnie - fajnie jakby była możliwość wybrania czarnego koloru. Ale to jest oczywiście najmniej ważne. :)

 

Trochę przeglądałem, trochę czytałem i niestety ciężko mi cokolwiek znaleźć, już nie mówiąc o wybraniu.

Póki co znalazłem sobie 3 modele, które mi wpadły w oko: 

http://allegro.pl/pioro-wieczne-parker-urban-gt-grawer-etui-skorzane-i5697969215.html

http://allegro.pl/parker-im-brushed-pioro-wieczne-grawer-etui-i4971232566.html

http://allegro.pl/pioro-wieczne-waterman-graduate-chromowe-ct-grawer-i5212099433.html

 

Jednak raczej nie widziałem, żeby dużo ludzi polecało pióra Parkera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watermany są lepsze niż Parkery. Jeśli szukasz fajnego pióra do stówki, pomysl nad używanym (czasami bardzo lekko) Watermanem Hemisphere, Pilotem MR, Platinum Plaisir, Sheafferem VFM. Inna opcją byłoby Lamy Safari / Al-Star, ale jego sesign jest dyskusyjny. Kiedyś wzdrygałem się na samą mysl, teraz bardzo lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pilora MR lub 78G. Lamy Safari jest w tej cenie fajne, ale nie wiem, czy dla Ciebie będzie eleganckie  :) . Na pewno żadne z wymienionych nie zawiedzie. Jeszcze może Kaweco albo szkolny Pelikan. Proponuję, by pierwsze pióro nie było Twoim docelowym. Ponieważ w trakcie eksploatacji określisz swoje upodobania. W każdym przypadku proś o stalówkę F albo jeszcze cieńszą EF. Piloty piszą cieniej niż pióra europejskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watermany są lepsze niż Parkery. Jeśli szukasz fajnego pióra do stówki, pomysl nad używanym (czasami bardzo lekko) Watermanem Hemisphere, Pilotem MR, Platinum Plaisir, Sheafferem VFM. Inna opcją byłoby Lamy Safari / Al-Star, ale jego sesign jest dyskusyjny. Kiedyś wzdrygałem się na samą mysl, teraz bardzo lubię.

Sheaffer VFM na allegro waha się od 60 do 90 zł jak mnie pamięć nie myli (na szybko w pracy rzuciłem okiem), a teraz znalazłem za 49zł na http://wiecznepiora.eu.

Skąd takie różnice w cenach?

 

Edit: Co więcej, na tej strone Pilot MR kosztuje 89 zł a na allegro widzę za 70 i to z pudełeczkiem od razu.

Edytowano przez jakubgie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam faber castella basic i mogę z czystym sercem polecić. Pisze się bardzo fajnie, nie zasycha. Stalówka EF pisze niezwykle cienko, więc nie powinieneś mieć problemu z grubością kreski, nawet przy bardzo drobnym piśmie. Ja zdecydowałem się na F i też dobrze mi się a pismo mam dość drobne. Ja mam metalową wersję i jest dość ciężka. Dla mnie to plus, ale nie każdemu się musi podobać. Skórzana i carbonowa są za to leciutkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wart zainteresowania hemiś

http://olx.pl/oferta/pioro-waterman-CID767-IDe1oc3.html

Piór się nie podrabia ani nic? Bo cena 70 jest aż za niska.

Ogólnie zdecydowałem się już na Hemisphere i napisałem maile do 3 osób sprzedające je, ale ten wygrywa na przedbiegach jeśli nie mam czego się obawiać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używki Ci nie straszne, to ten Waterman Hemisphere jest świetną opcją. A co do Faber Castell polecanego przez Aventadora, to wersję metalową możesz dostać za 100 zł, nową. Więc da się zmieścić w budżecie.

Pan deklaruje, że pióro jest nowe, a cena baaardzo niska.

Dziś do niego zadzwonię i pewnie wezmę, chyba, że pewna Pani za 100 zł dorzuci jeszcze etui to wtedy wezmę z etui :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...