Skocz do zawartości

Witajcie!


Maciej

Polecane posty

Witam Wszystkich serdecznie!

Od pewnego czasu przeglądam to forum, ale dopiero teraz postanowiłem się ujawnić :-) Moja przygoda z piórem wiecznym rozpoczęła się w technikum. Przyjaciel pisał, więc pomyślałem - spróbuję. Wybór padł na czarnego Parkera ze srebrną (mam na myśli kolor) stalówką i skuwką. Nie pamiętam modelu. Parkerem pisało mi się dobrze do czasu, gdy zaczął przerywać. Płukanie pióra nie pomagało, więc doszedłem do wniosku, że mam nieodpowiedni charakter pisma i podarowałem pióro przyjacielowi. Przyjacielowi nie przerywało :-)

Po tym epizodzie mialem kilkunastoletnią przerwę w pisaniu piórem. Pewnego dnia pomyślałem - spróbuję jeszcze raz. Po wielu przymiarkach kupiłem Sheaffer Gift Collection 100 ze stalówką F, czarnym korpusem i srebrną skuwką. Celowo zacząłem od czegoś tańszego żeby nie być stratnym, gdyby okazało się, że pisanie piórem to tylko chwilowa fanaberia. Na szczęście okazało się, że nie. Z Sheaffera jestem zadowolony, chociaż uważam, że pewniejszy chwyt zapewniłaby sekcja z tworzywa. Kolejnym nabytkiem był Pilot Custom Heritage 912 ze stalówką SF. Niestety, pióro zostawia zbyt szeroką kreskę do mojego bardzo drobnego pisma. Podoba mi się jednak tak bardzo, że teraz przymierzam się do zakupu wersji ze stalówką PO. Miałem okazję ją testować i wiem, że to strzał w dziesiątkę.

To tyle na początek. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem :-)

Pozdrawiam,
Maciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Macieju na PWF!

 

Autor wątku zapewne uzupełni te informacje, ale w skrócie stalówka PO (Posting) jest przeznaczona do drobnego pisma niewielkich rozmiarów (twarda, cienka i precyzyjna). 

Lepiej bym tego nie ujął :) Dodam tylko, że stalówka PO najlepiej sprawuje się na miękkim papierze np. LEUCHTTURM1917. Tam zostawia mocno nasyconą kreskę przy zachowaniu cienkiej linii. Tutaj można zobaczyć próbkę pisma: http://www.gourmetpens.com/2013/09/review-pilot-custom-heritage-912-10-po.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Lepiej bym tego nie ujął :) Dodam tylko, że stalówka PO najlepiej sprawuje się na miękkim papierze np. LEUCHTTURM1917. Tam zostawia mocno nasyconą kreskę przy zachowaniu cienkiej linii. Tutaj można zobaczyć próbkę pisma: http://www.gourmetpens.com/2013/09/review-pilot-custom-heritage-912-10-po.html

 O matko, jakie cieniowanie przy mikro literkach!  :w00t:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...