Skocz do zawartości

Co następne? :)


Polecane posty

Witajcie.

Na wstępie musze sie troche pochwalić, aczkolwiek póki co nie ma za bardzo czym...

Mam

- Pilota 78G

- Parkera IM Premium

- Watermana Graduate (ale stalówka jest z jakiegoś wcześniejszego modelu)

- Pelikana Stola 3

- Sheaffera Intensity (ostatni nabytek)

No i Sheafferem pisze mi się chyba najlepiej, jednak nie przepadam za ich stylistyką - lubię prosty kształt, bez udziwnień, a Sheaffer pakuje często skuwki szersze na górze niż na dole, to wygląda nie ładnie, imo. Aczkolwiek skusiłem się :)

Na co jeszcze radzilibyście zwrócic uwagę pomijając FC, Lamy, japońskie, chińskie, etc, i Duke... :)

Edytowano przez chester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omas nie znałem... przejrzałem na szybko i... :) Fajne - ale ceny okrutne ;)

Visconti to jest dobry pomysł, Włosi robią ładne rzeczy. Zrobię research.

Co do Pelikanów to są super, ale takie bardzo.... "niemieckie".

Stola bardzo mi sie podoba. Była by idealna gdyby nie była taka ciężka i miała stalówkę F... :)

Edytowano przez chester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może małe Kaweco? AlSport na przykład? Design mają interesujący, połaczenie oryginalności i prostoty. A poza tym to niezłe pióra, choć Fki maja akurat dość mokre, chyba lepiej sięgnąć po EF. Albo M jeśli wolisz bardziej elastyczną/miękką stalówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossy nie są złe, ale odnoszę wrażenie jakby dedykowane dla kobiet. Zapytałem raz Pani w sklepie, które Ona by wybrała i właśnie skłaniała się ku Crossowi :)

Wiedziałem w ten sposób którego ja brać nie powinienem :D

TWSBI... a, pooglądam... dzięki.

Edit: Tajwan... :>

Edytowano przez chester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inoxcrom Wall Street, Scheaffer Gift 300, Senator President, Online Classic Vision,

Wow! Online Classic Vision wygląda świetnie! :) Martwi mnie troche cena - masz takie? Wszystko z nim w porządku? :>

Szkoda że nie ma czarnego co prawda, ale to jest ten trop - niepozorny wygąd a dobra jakość. Np. tak jak Stola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na pękające korpusy w TWSBI (oświadczenie TWSBI dot. używanego tworzywa).

 

 

 

na szczęście TWSBI wymienia bezpłatnie uszkodzone elementy za koszt znaczka pocztowego w Republiki Chińskiej do Polski, na przykład. ten koszt to $5. aha, wymieniają niezależnie od miejsca zakupu. co więcej im nowszy egzemplarz, tym ryzyko pękania mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawie czarny, taki mocno ciemno brązowy. Jakość jest dobra, używam je prawie na co dzień (na ile to możliwe przy używaniu 15-tu piór). Standardowo montowane są stalówki M.

Mam te pióro i nie ma żadnych problemów. Mam sekcje okrągłą nie profilowaną, bo są i takie.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przez chwilę się nie odzywałem, bo byłem na forumopiorach ;) Aczkolwiek odnoszę wrażenie że tu się więcej dzieje...

 

Ale wracając do tematu. Od tego czasu zdążyłem nabyć Sagarisa Sheafferowskiego i Sonneta... - ładnie i klasycznie. Ale nadal żaden z nich nie podskoczył Intensity...

 

Jednak otworzyłem się nieco szerzej na rynek i oglądam też niemieckie i japońskie i inne :P Np. Platinum Balance jest bardzo ciekawe... (chyba).

 

 

Edit: Ahh! Byłbym zapomniał! Kupiłem Faber-Castell Basic - to jest poezja! :) :) Genialne a tanie, dokładnie tak jak lubię. Kupiłem M-kę i właśnie nią byłem tak zachwycony, to skusiłem się jeszcze na F-kę w innym wykończeniu, ale tu już nie jestem taki entuzjastyczny... Niestety ta F-eczka lubi sobie skrobnąć. Na różnych papierach różnie, ale ogólnie nie jest to high class...

Edytowano przez chester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłabym Ci jeszcze przyjrzeć się Delcie, Unica - wchodzi konwerter. Cenowo przyzwoicie, wygląd tez bardzo fajny, troszkę grubsze pióro o świetnej stalówce. Cudnie sunie po papierze :)

Sama jestem na etapie rozglądania się za jakąś Włoszką albo Włochem ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak! Wiem który to, taki z ciemną stalówką - mistrzostwo świata :)

Ale cena wyrywa z butów... (jak za pióro).

Ok sorry, ja mam jednak Visconti Venus, ale jakoś zawsze mówię Michelaangelo, ale to praktycznie to samo pióro. Co do ceny faktycznie jest drogo. Ja akurat kupiłem go za 60% ceny sklepowej (nówke) i wciąż uważam że to sporo, tym bardziej że nawet złotej stalówki mu nie dali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...