Skocz do zawartości

Zimowy poranek w ogrodzie


endoor

Polecane posty

W tym roku zima nas nie rozpieszcza, lecz dzisiejszy poranek w ogrodzie - jak widać jest śnieżnie i urokliwie. Wszystko wygląda jakoś inaczej - na gałęziach potworzyły się miejscami niezwykłe kształty. Uwielbiam taki "dziewiczy" śnieg. Nawet zwykły sznurek obłożony śniegiem jest "ładniejszy".  Zadziwiające ile tego może się nazbierać nawet na cienkich gałązkach. :D

 

P1030325_zpsrl0ri8hz.jpg

 

 

P1030321_zpsjhubyhlz.jpg

 

 

P1030319_zps6amllbmc.jpg

 

 

P1030318_zpsul2iqy0c.jpg

 

 

P1030320_zps34lhacdd.jpg

 

 

P1030316_zpsb5ahmmlt.jpg

 

 

P1030317_zpswi7yy9kw.jpg

 

 

P1030315_zps7frou9zy.jpg

 

 

P1030324_zps2r9b5z4e.jpg

 

 

P1030325_zpsrl0ri8hz.jpg

 

 

P1030323_zps9st178hi.jpg

 

 

Ale żeby było jeszcze piórowo, to niedawno dotarł do mnie pewien japoński wynalazek - Muji Aluminum Round. Ciekawe piórko, taki "all in one": Korpus w całości aluminiowy, stalówka stalowa tylko w jednym uniwersalnym rozmiarze, coś na poziomie M, pasują wszelkie naboje 'international'. Forma prosta i oszczędna do bólu. Moim zdaniem świetnie pasuje do wszelkich notatników, toreb, torebek, plecaków i piórników. Swoją drogą to fajnie, że jest ono dostępne w Polsce, ja kupiłem w polskim sklepie internetowym Muji, aczkolwiek zauważyłem, że na stronie niemieckiej jest ono trochę tańsze.

 

Bardzo miła niespodzianka to fakt, że świetnie pasuje do niego konwerter Kaweco. Ja zatankowałem pióro atramentem Montblanc Permanent Black, żeby notatki w kalendarzu były wieczne, a przez to żebym ich nie zapomniał przeczytać. ;)

 

P1030326_zpsptu9kvtk.jpg

 

 

P1030327_zpsspzyrqsm.jpg

 

 

P1030330_zpswptdu3cu.jpg

 

 

P1030329_zpsnpzk5rie.jpg

 

 

/ps syćkie ludzie mogom korzystać z tego materiału na zawsze/  :P :lol:

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Przez okno wygląda to pięknie :) 

Niestety, pracuję na powietrzu i normalnie się cieszę, że na pomorzu nie ma takich piękności. Poza tym pojawiają już się żurawie i troszkę ich szkoda. Było by :(

Pióro faktycznie : prosta stylizacja ale b.fajna. I widać, że dobrze podaje atrament?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas słońce.

mudżi fajne.

proste do bulu.

No widzę, że idziemy w 'model japońsko - prezydencki' (hmm w sumie nawet pasuje), że się tak wyrażę ;) Z tym, że ta poprzednia epoka to już może raczej dla historyków...co?  (hahaha) :D

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@norbie, dzięki za przypomnienie - oczywiście to była świetna recenzja video jak zwykle. Natomiast ja zdecydowałem się na zakup po tym jak potrzymałem piórko w łapkach i się nim pobawiłem dzięki uprzejmości @Pana Kleksa, którego serdecznie pozdrawiam. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne pióro i fajnie pisze. Coraz bardziej podobają mi się japończyki, bo lubię cienką linię. A taki śnieg kilkanaście lat temu przyczynił się do zwiększenia dzietności mieszkańców kilku wiosek na podkarpaciu. Wyłączenie ludziom prądu na tydzień czy dwa działa lepiej niż becikowe i inne podobne wynalazki:)

Edytowano przez bombelek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...