Skocz do zawartości

Sheaffer Prelude 9143 Cobalt Blue model 2016


Kalixt

Polecane posty

Ja nie byłbym aż tak ekstremalny w wyrażaniu swoich opinii, choć masz przecież do tego prawo. W rzeczywistości aż tak strasznie brzydki nie jest, a to różowe pozłocenie naprawdę fajnie współgra z tym ciemnoniebieskim lakierem...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do urody się szerzej nie wypowiem, ale... szału nie ma. ;)  Natomiast z moich doświadczeń stalówki w tych piórach, choć są zwykłe stalowe jednak w moim odczuciu są bardzo dobre i tzw. "przeciętnego chińczyka" biją na głowę. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego, co prawda Sagarisa, też nie mogę narzekać. Startuje po tygodniu. Ale jak sięgnę jeszcze po Sheaffera to zdecydowanie będzie to coś z szerszą stalówka, czyli jakaś Mka.

A przentowany model musiałabym zobaczyć na żywo. Na zdjęciu nie wygląda jakoś oszałamiająco, ale kto wie... ;)

Aha, a czy ten model w wersji bez tych różowych złoceń to też się pojawi? Bo akurat ten róż, różowe złoto, wydaje mi się, że średnio pasuje do reszty ;) wg mnie oczywiście ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a czy ten model w wersji bez tych różowych złoceń to też się pojawi? Bo akurat ten róż, różowe złoto, wydaje mi się, że średnio pasuje do reszty ;) wg mnie oczywiście ;)

 

Droga Nikka(o), ten model produkowany jest od roku 1997 i pojawiał się w naprawdę niezliczonych konfiguracjach kolorystycznych i z różnymi wykończeniami...obecnie wchodzą do sprzedaży trzy nowe wykończenia.

 

Link do obecnie dostępnych wykończeń:

http://nowy.sheaffer.com.pl/prelude-2/

 

Informacja o trzech nowy modelach dostępnych od marca 2016:

3f3a16b1af8b229e.png

 

9c9b9dba4ed8ef87.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

340 jest matowy, ale powiem Ci, że byłaś całkiem blisko...;)

Mat nie mat (ale mat to nawet lepiej), kolor mi się z miętą kojarzy i generalńie całość całkiem fajnie, oryginalnie wygląda

Aha, aha! Tak jeszcz na swoją obronę dodam, że Wczesniej pytając o prelude w wersji bz złoceń to dokładnie miałam na myśli wersję kolorystyczną kobalt, bo, że prelude istnieje to wiedziałam, że sobie wszyscy chwalą też, ale już szczegółów to nie znałam (od keidy, kolory itd). No :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Nikaa, miętowy w Sheafferze to dokładnie taki kolor:

FZd_7077.jpg

Natomiast model 340 to po prostu chromowany mat...:)

To dla mnie jest kolor morski. A tamto miętowe. Ale zaczynam się zastanawiam, jak duże przekłamanie kolorystyczne jest na moimipadzie... Wiadomo, że mac przekłamuje, ale żeby aż tak ;) Skoro widzimy różne kolory ;) Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przyjrzalam sie jeszcze raz uwaznie fotom 340, i wszystko jasne, jak słońce.

Zdarzają się fotoedytorzy, koloryści, którzy ńie znają umiaru w używaniu photoshopa, to zjawisko dotyczy również całej branży reklamowej, telewizyjnej... podkręcają na Davinci Resolvie czy innych kolory tak, że nie da się na to patrzeć. W świecie reklamy to praktyka znana powszechnie, grunt, żeby nie przekraczać i tak już wyśrubowanych granic, zachować jakąś przyzwoitość. No ale niektórzy lubią się zapędzić.. Znam ja takich wielu,.. Oj wielu. I takie są skutki.. Proste porównanie zdjęcia pióra wiecznego, do obejrzenia którego się ograniczyłam wcześniej, ze zdjęciami pióra kulkowego i długopisu tego samego modelu i co? I mamy dwa różne kolory! 
Faktycznie widzę, że to "mat", nie mięta. Tylko dlaczego do ch...lery ktoś tak poleciał w edycji z zielonym, że mat na piórze wiecznym, zmienił się w miętowy?
I tak z mojego punktu widzenia, w zdjęciach pióra kulkowego i długopisu za bardzo edycja poszła w stronę niebieskiego.

No musiałam puścić wywód, na codzień się naoglądam takich "dzieł" i trochę mnie to irytuje.
End of story ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...