Jump to content

Parker podbija świat. Duofold i Sonnet na nowo


ArielN

Recommended Posts

Sonnet to tak moim zdaniem niezbyt zmieniony, natomiast Duofold super - fajnie że wraca imprint na korpus w serii Classic (chociaż na razie wygląda że tylko w Big Red Vintage). Duofold Premier to taki trochę "kwiatek do kożucha" - rozumiem ewolucje, ale ten model to akurat spokojnie mógłby się nazywać jakkolwiek bo podobieństwo do reszty Duofoldów jest znikome.

 

Natomiast bardzo podoba mi się Duofold Prestige zwłaszcza w wykończeniu Blue Chevron :)

 

Też mnie ciekawi czy stalówki w Duofoldach pójdą w kierunku takim jak w Sonnetach, tj. że kreska będzie cieńsza niż kiedyś. Natomiast pewnie niestety nadal będą to twarde gwoździe (w sensie, że będą oferowały ugięcie bliskie zeru) ;)

Edited by Mariusz888
Link to comment
Share on other sites

Podbija świat to trochę za mocno powiedziane. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości w Sonetach raczej się nie skuszę, choć wyglądają przyzwoicie.

 

Podbija świat było mocno ironicznie powiedziane. Chociaż i tak za lekko. To, co dzieje się w ostatnich latach w NewellRubbermaid z Parkerem nie napawa optymizmem. Model sięgania po symbole i szorowania nimi podłogi już dawno się nie sprawdza (vide Parker IM Vacumatic). Nad linią Sonnetów przestali panować (co rok/dwa nowa linia, bo stara nie wypaliła, a w międzyczasie nieustanne liftingi). Już nie widać dobrego ducha Hollingtona.

 

Może wróci :).

Link to comment
Share on other sites

Z tego co udało mi się dowiedzieć yo nowe Duofoldy i Sonnety mają być dostępne w Polsce pod koniec przyszłego roku.

Na razie wypuszczają je w UK.

Polskiej ceny też jeszcze nie ma.

Noooo to rewelacyjna szybkość :D Padlem :D :D :D Jak będą dopiero w przyszłym roku to teraz pod choinką będzie można położyć wydruk z preordera albo wyciąg z konta a pióro będzie pod choinką w przyszłym roku (oczywiście o ile mamy sztuczne drzewko bo "żywe" to może się już nie prezentować najlepiej jeżeli ma to być ta sama choinka :D)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...