Jump to content

Visconti Rembrandt Biało-Czerwone


Mariusz888

Recommended Posts

W tym wyborczym okresie wydaje się, że to dobry moment na krótką recenzję pióra prezentującego nasze narodowe barwy i symbole :)

 

"Niewielu producentów decyduje się na przygotowanie przyborów piśmienniczych, które poświęcone są konkretnemu państwu, ale i których nazwa pisana jest w języku tegoż kraju. Gdy pierwszy raz stykamy się z tytułowym wariantem modelu Rembrandt, mamy wątpliwość, czy to aby dystrybutor nie spolszczył oznaczenia kolorystycznego. Jednak jest to nazwa właściwa, która zarówno opisuje barwy pióra wiecznego, jak i oznacza edycję limitowaną przygotowaną dla Polski.

 

Model Rembrandt, podobnie jak Van-Gogh, stanowią trzon oferty Visconti. Są to niewątpliwie pióra o klasycznym kształcie, które jednak nierzadko prezentują oryginalną kolorystykę. W opisywanym przypadku skuwka wykonana została w bieli, którą delikatnie „przełamano” odcieniem kremowym. Na jej powierzchni umieszczono indywidualny numer produktu, który informuje nas o tym, które z 250 przygotowanych piór właśnie trzymamy w ręku.

 

Całość projektu prezentuje się ciekawie i spójnie – koncepcja nie epatuje nadmiarem symboli, przez co, jest ona również elegancka pomimo zastosowanej kolorystyki. Na pewno jest to nietuzinkowy przybór piśmienniczy, którego konkurencję ciężko wskazać (głownie mam tutaj na myśli pióra o symbolice związanej z Polską)."

 

Czytaj całość

 

visconti_bialo_czerwone_sm-1.jpg

 

visconti_bialo_czerwone_sm-3.jpg

 

visconti_bialo_czerwone_sm-4.jpg

 

visconti_bialo_czerwone_sm-9.jpg

 

visconti_bialo_czerwone_sm-11.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Niewielu producentów decyduje się na przygotowanie przyborów piśmienniczych, które poświęcone są konkretnemu państwu,....

 

 

.... Na pewno jest to nietuzinkowy przybór piśmienniczy, którego konkurencję ciężko wskazać (głownie mam tutaj na myśli pióra o symbolice związanej z Polską)."

 

Pomyśl zanim napiszesz. Nawet w jednym z ostatnich wątków na forum było wymienionych kilka innych, a takich piór jest naprawdę dużo.

Ale zdjęcia super  :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Nie dmuchałbym w patriotyczne surmy, niech to robią politycy. To tylko marketingowy ruch na połechtanie naszego ego. Po prostu ładne biało - czerwone pióro bez odpustowego zdobnictwa.  Politycy będą mieli co rozdawać przy wizytach państwowych i wręczaniu nagród ludziom z reguły mądrzejszym od nich. ;)

Link to comment
Share on other sites

Takto, masz wybór:

 

5 lat bez zawieszenia

albo

3 lata pisania TYLKO I WYŁĄCZNIE IM-ami

 

Wybór należy do Ciebie :P

 

Dziękuję, postoję, proszę o 5 latek!

Ale za co...? Za niewinność...?  :cry: 

 

Edited by bosa
Link to comment
Share on other sites

visconti_bialo_czerwone_sm-3.jpg

cóż za gustowny napis. tak jakby nie można się spytać jakiegoś wąsatego janusha, jaka jest polska czcionka narodowa. oczywiście antykwa Półtawskiego. i to by robiło robotę, a tak wygląda to jak podróbka z Dołowej.

 

596px-Antykwa_poltawskiego_regular.svg.p

Edited by rbit9n
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...