Skocz do zawartości

Copper Brown / Snake - De Atramentis


visvamitra

A  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Spółkę De Atramentis założył i prowadzi Dr Franz-Josef Jensen – pasjonat kaligrafii i atramentów. Atramenty produkuje od ponad dwudziestu pięciu lat i zna się na rzeczy.


 


Próbkę Copper Brown sprzedawanego również jako atrament Snake (z serii Chinese Zodiac) podesłał mi forumowicz FPN.


 


Kolor - średnio nasycony, czerwonawy, lekki brązik. Ujdzie, ale mnie nie zachwyca.


 


Inne - przepływ określiłbym jako dobry. Atrament przyjemnie nawilża ziarno stalówki i nawet po papierze niskiej jakości pisze się bardzo przyjemnie.  Atrament ten nie "wyskakuje" ze strony, ale nie jest też anemiczny. Przebijania ani strzępienia nie zauważyłem. 


 



Ekspresjonizm abstrakcyjny




 


 


dqb10F.jpg


 


Krople atramentu na ręczniku kuchennym


 


 


wKBEw2.jpg


 


Software ID


 


 


8oMRTT.jpg


 


 


Tomoe River - Kaweco Sport Classic, B


 


dnK8eE.jpg


 


gJKI4e.jpg


 


 


Leuchtturm, Kaweco Sport Classic, B


 


JzuEj5.jpg

 

 

FNldHB.jpg

 

 Porównanie

 

mt4Vyn.jpg


 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zachwycił, dzięki za recenzję. Osobiście celuję w bardziej ciemne, głęboko kakaowe, mocne brązy. Ten ma zbyt czerwonawy odcień, ale nie wykluczam, że może się podobać. :)  Łukasz. szkoda, że w zestawieniu z innymi brązami nie masz Sepii R&K. Jest łatwo dostępna na naszym rynku i byłaby, tak myślę, fajnym tzw. 'kolorem odniesienia', podobnie jak Waterman Brun Absolu. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ten kolor. Kolejności zużywania moich zapasów brązów on nie naruszy, bo go nie kupię. Jako rzekł Markol - w brązach konkurencja silna.
Ofert tyle co wspaniałych kredytów i planów taryfowych na komórki. Z drugiej strony... póki oferują kredyt, a nie Geriavit to znak, że człowiek jeszcze rokuje... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za jasny dla mnie :/ Wolę bardziej zdecydowane kolory. 

 

Pięknych, nasyconych, ładnie cieniujących brązów jest parę, np. od Visconti, Montblanc, J. Herbin (Lie de The) czy GvFC. Nawet Diamine Choclate Brown jest o wiele ciekawszy i niedrogi ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknych, nasyconych, ładnie cieniujących brązów jest parę, np. od Visconti, Montblanc, J. Herbin (Lie de The) czy GvFC. Nawet Diamine Choclate Brown jest o wiele ciekawszy i niedrogi ;)

Diamine Chocolate Brown uwielbiam. Wygląda szczególnie uroczo przy stalówce B, bo przy F-ce już tak nie zachwyca, choć dalej pozostaje ładnym brązem. Lie de The też śliczny, ale czy to jest brąz...? :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...