Skocz do zawartości

Wybór pióra wiecznego dla totalnego laika ~450zł +/- 50 zł


AvantTV

Polecane posty

Witam jestem jak widzicie w tej dziedzinie totalnym laikiem. Ostatnio zauważyłem,że istnieje coś takiego jak pióro wieczne :o Dlatego od wakacji kupiłem swoje pierwsze pióro za ok 15 zł. Oczywiście po jakiś tygodniu męczenia się z nim kupiłem pióro parkera (200zł) które było dużo lepsze od jego poprzednika jednak wiedziałem, że jest beznadziejne. Pisząc piórem moje pismo stało się dużo bardziej czytelne i ładniejsze. Dzięki nim mam ochotę do pisania. Nie mniej jednak chciałbym teraz kupić coś porządnego jednak nie potrafię wybrać, gdyż jest za dużo modeli. 

Potrzebuję pióra które:

- nadaje się do codziennego pisania na uczelni

- jest w miarę lekkie aby ręka się nie męczyła zbyt szybko

- myślę nad stalówką F

- chciałbym aby miało napełnianie za pomocą tłoczka lub konwertera

- wygląd mnie nie obchodzi tylko jakoś pisania

- nie znam się ale widziałem że przy niektórych piórach można zmieniać grubość za pomocą mocniejszego nacisku więc fajnie by było :D

 

Myslałem nad piórem Pelikan M200, Parker Sonnet, Waterman Expert proszę o poradę 

 

Ps widziałem pióro Parker Sonnet czarne GT + atranment + tłoczek + grawerunek + pudełko prezentowe za 410 zł na groupon'ie 

 

Z góry dziękuję.

Edytowano przez AvantTV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chcesz kupić pióro na naboje, a myślałeś nad tłokowym pelikanem m200 :D? Parker Sonnet na pewno nie jest wart 400zł (ze stalową stalówką) i żadne pudełko nie podniesie jego wartości dwukrotnie. Spójrz w stronę piór japońskich (platinum,pilot,sailor). Na forum jest sporo recenzji- użyj wyszukiwarki. 

w zasadzie o to chodzi że chciałbym na tłoczek lub na konwerter. Jestem otwarty na propozycje, nie potrafię szukać bo nie wiem po czym oceniać dlatego się pytam. Ten pelikan czy parker to tylko przykłady. Nie znam się w ogóle a chciałbym zamówić pióro aby doszło już w ten piątek.

 

 

PS.

Jeżeli można, proszę o konkretne modele. 

Jestem otwarty na propozycje.

Edytowano przez AvantTV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pióra które:

- nadaje się do codziennego pisania na uczelni

- jest w miarę lekkie aby ręka się nie męczyła zbyt szybko

- myślę nad stalówką F

- chciałbym aby miało napełnianie za pomocą tłoczka lub konwertera

- wygląd mnie nie obchodzi tylko jakoś pisania

 

Może spójrz w kierunku Watermana Hemisphere, albo Sheaffera Prelude? Ten drugi ma świetną, cienką eFkę i jest bardzo wtrzymały, służy mi już dość długo.

 

 

- nie znam się ale widziałem że przy niektórych piórach można zmieniać grubość za pomocą mocniejszego nacisku więc fajnie by było :D

 

Tak, to na pewno fajny bajer, ale czy chce Ci się bawić flexami na co dzień przy notowaniu na uczelni? No chyba, że wy tam macie zajęcia z kaligrafii, no to może... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie myli trochę forum z targami, lub sklepem? To ma być Twoje pióro, wysil się trochę, poczytaj, porównaj, powinieneś zdążyć do piątku z zakupem, jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem... Dużo propozycji już padło, a Ty zachowujesz się nieco jak księciunio rozparty na troniku, któremu otoczenie ma podsuwać różne smakołyki w nadziei, że wreszcie trafi w gusta pana...

 

ps.

Wybierz Pelikana M200. Albo Sheaffera Prelude. Albo Pilota MR. Przy tym ostatnim oszczędzisz sporo, także rozczarowań. Moim zdaniem dobrze byłoby żebyś jeszcze wypróbował parę piór zanim wydasz kilkaset złotych. Pilot MR powinien być akurat. No i Platignum Preppy. I jeszcze Sheaffer VFM. Z tego co piszesz, w sumie nie masz do końca pojęcia jakiego pióra potrzebujesz.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być Nie kulturalny po prostu wszedlem na to forum z nadzieją ze ludzie doradza mi co mogę kupić. Ale zrozum jeżeli ktoś proponuje pióro o 200 zł za tanie lub o kilkadziesiat zloty za dozo to tez byś się zdenerwował do tego wchodzi sztuka czytania ze zrozumieniem. Na prawdę czytałem dużo i szukałem filmów jednak nic sie konkretnego nie dowiaduje podają głównie wymiary, wagę i pokazują jak sie pisze. Jak mówiłem jestem TOTALNYM lajkiem w tej dziedzinie nie wiem od czego zacząć dlatego tutaj się zwracam. Przed chwila patrzyłem na platinum 3776 na eBay kosztuje 70 zł chociaż sam nie wiem czy jest dobre skoro w wiekszci recenzji mówią no jest dobre jak do każdego piora w tej klasie cenowej. Do tego patrzyłem na jakiejś ang stronie top pior do 150 dolarów tez nic się nie dowiedziałem. Jestem człowiekiem który chce dokładnie dowiedzieć się w jakimś temacie wszyskiego ale nie potrafię znaleźć odpowiedniej ilości informacji na ten temat nie wiem gdzie szukać. Przez kilka dni szukam a myśląc nad tym zauważyłem ze straciłem czas... jeżeli chodzi o wypróbowanie pior to wolę kupić 1 dobre niż kilka słabszej klasy gdyż po prostu mnie nie stać fizycznie z braku pieniędzy i psychiczne przez nieudany zakup. Jak kupowalem moje pierwsze słuchawki referencyjne to zbierałem informacje przez 4 miesiące do tego chodziłem na odsluchy. Jak do czegoś się zabiorę to ostatnia deska ratunku jest pomoc osoby trzeciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie rozumiem, o co chodzi. Może podejdź do tego trochę, jak do tych słuchawek... Dobre sklepy teraz pozwalają próbować pisania piórami, które oferują. Przymierz rękę do paru piór, będziesz miał większe pojęcie o tym co Ci może pasować, a co nie.

 

Druga rzecz, zerknij na stronę: http://www.gouletpens.com/pen-plaza. Możesz sobie tu piorka porównywać między sobą. Wybierz jako pierwsze to, które znasz i pobaw się w porównania. Na tej samej stronie, w innym dziale, możesz porównać stalówki różnych piór: http://www.gouletpens.com/nib-nook.

Jest trochę zabawy! :)

 

Ps.

Daj linka do Platinum 3776 za 70 zł. Kupię kilka. Nie chodzi o USD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o USD przypadkiem napisałem xd ale widziałem na komputerze za 60. Niestety jestem przez ten tydzień na telefonie wiec mam małe pole do manewru. Przez ten tydzień jestem u rodziny. Przekonałem caly sklep twoje pióro i nic..

Ps dziękuję za linki może coś z tefo ogarnę. Nawet nie wiem po czym wybierać stalowki skoro miałem tylko 2 piora w ręce za 10 zł którym nie dało się pisać i za 200 Parkera którym obecnie się posługuje. Rozmazuje się, zacina, tusz jest straszne jasny, napoje się szybko kończa do tego farba schodzi po 3 miesiącach który był trzymania w podelku bo dnam o swoje rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko w temacie piór jesteś 'lajkiem' ;) Wybacz drobną wycieczkę osobistą, ale Forum miłośników piór i pisania wymaga pewnej formy wypowiedzi.

Co do piór - cena nie jest jedynym wyznacznikiem jakości. I to, że coś można kupić za tyle i tyle, co jest dużo tańsze, niż zakłada budżet, można uznać chyba tylko za zaletę. Myślę, że obecni tutaj Użytkownicy mają odpowiednie doświadczenie, żeby przekonywać Cię, że warto najpierw spróbować czegoś sporo tańszego, chociażby dla określenia idealnej masy, czy wielkości pióra. Co więcej - podejrzewam, że przeważająca większość z nich (poza mną) nie cechuje się małpią złośliwością i nie ma chęci wmanewrować Cię w zakup byle czego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzę Ci krótko ale dość subiektywnie bo to moje odczucia. Jeżeli miałbym dwa pióra dziś z czego jedne to tani noname a drugie parker to w podanej przez Ciebie kwocie (~400zł) kupiłbym sobie Lamy 2000.

Dlaczego? Dobrze wykonane współczesne pióro, które idealnie nadaje się na woła roboczego m.in. na studia. 

Następny w kolejności byłby Waterman Hemisphere - po prostu za wygodę, jest w dobrej cenie i bardzo dobrze się nim pisze, wyglądem też nie grzeszy.

Później Pelikan m200 - no cóż klasyka, ale jest bardzo lekki, raczej nie nadaje się do pisania bez założonej skuwki, materiał z jakiego jest zrobiony z dosyć łatwo łapiącego ryski chociaż nie wygląda na "tani plastik".

Sheaffer Prelude stalówka gwóźdź ale bardzo przyjemna w obcowaniu, samo pióro jest ergonomiczne i wytrzymałe, świetny wół roboczy do maltretowania na co dzień w terenie czy to w domowym zaciszu.

Rozejrzyj się też za piórami marki diplomat szczerze tą firmę mogę polecić, trudno znaleźć o niej złą opinię a pióra trzymają jakość. Problem może być z dostępnością u nas w Polsce, bo to pióra mało popularne.

 

Prawda jest też taka, że ostatecznym czynnikiem, który powinien determinować Twój wybór powinien być głos Twojego serca - serio nie ma nic gorszego jak kupić pióro, które Ci się nie podoba w kolorze, które Ci nie odpowiada itp. 

Jeszcze jedna rada jak już zakupisz pióro, nie przekreślaj je na samym początku bo musi się spersonalizować tzn. rozpisać, przystosować, trudno to opisać ale sam poczujesz. Nie jedno pióro, które z początku drapało, lało i było wredne dziś jest moim ulubionym przyjacielem i daje mi kreskę na papierze, którą po prostu lubię.

 

Pozdrawiam

 

ps. a miało być krótko  :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...