Skocz do zawartości

Ocena (test) piór przez dzieci w Czechach


kerad

Polecane posty

To z roku 2012.

 

www.grafomotorika.eu

 

kliknąć na - psaci pomucky- a potem na - Test psacich pomuce 2012 -

 

Myślę, że dość ciekawe wyniki wyszły i pomocne wskazówki dla rodziców. Testowały same dzieci, więc wyniki powinny być przynajmniej "wskazujące".

 

PS. Dalej coś nie mogę kopiować tekstów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, pełna demokracja. Są pióra, które mają také varianty pro praváky a leváky. A niektóre extra jemný hrot, který psal téměř v jakékoli poloze, a co więcej příjemné trojhranné držení.

I oczywiście producenci zalecają używanie własnych inkoustovych bombiček.

Rzeczywiście ciekawe. Dzięki za liny. Ciekaw jestem tych Centropenów. Opisane jakby miały jakiś konkretniejszy szlif stalówek, skoro mniej doświadczonym pióro-piszącym drapały. Czy to raczej problemy z jakością?

 

Pzdr,

Mac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Centropeny nigdy jakością nie grzeszyły, jakoś wątpię żeby to się miało współcześnie odmienić.

 

Centropeny nigdy jakością nie grzeszyły? O, matko (i córko)! Poważnie? Te wszystkie złote stalówki, bajecznie kolorowe "dreampeny", piękne pióra w srebrze, do dziś sprawne systemy napełniania (łącznie z harmonijką czy vacu)... To wszystko nazywa się nic? ;)

Nie wiem jak jest obecnie, ale dawny Centropen to piękne i dobre pióra.

Zerknij choćby tu:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/202-historia-firmy-centropen/?hl=centropen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, może i chodzą, ja tam nie wiem.. ;).Przez moje ręce tych piór przewinęło się całkiem sporo, do dziś gdzieś po domu jeszcze parę takich czecho-słowackich staroci się przewraca i przyznam, że do ich jakości trudno mi się przyczepić. Ot, przeciętny, europejski poziom. Fakt, część wymagała troskliwej ręki, ale odwdzięczają się równie sympatycznie jak pióra niemieckie czy francuskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba wziąść pod uwagę fakt, że w tych czasach dostęp do dobrej jakości materiałów był utrudniony. Żyliśmy w dużej technologicznej izolacji. Myślę, że były to najlepsze a przynajmniej jedne z najlepszych piór ówczesnego bloku wschodniego.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba wziąść pod uwagę fakt, że w tych czasach dostęp do dobrej jakości materiałów był utrudniony. Żyliśmy w dużej technologicznej izolacji. Myślę, że były to najlepsze a przynajmniej jedne z najlepszych piór ówczesnego bloku wschodniego.

Nie mieli dobrego plastiku, to użyli srebra... :D

 

12b8ab180fc2c162ee7cff920e970f03.jpg

https://www.pinterest.com/pin/167548048610887429/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rozrzewnieniem wspominam centropena z połowy lat osiemdziesiątych, który pisał gładko, jakby po maśle, do tego miał wbudowany tłok i w ogóle. niestety, jak nie raz wspominałem, zaginął w akcji. zenity i inco z tego czasu były nieużywalne, a ten centropen wprost przeciwnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...