Skocz do zawartości

Nova - nowe pióro wieczne na kickstarterze


visvamitra

Ankieta  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten design?

  2. 2. Czy zgrzeszyli kopiując Nakayę?

  3. 3. Czy korzystasz z kickstartera?



Polecane posty

Na kickstarterze pojawiło się kolejne piór wieczne - model NOVA. Design jest raczej minimalistyczny a cena przystępna (zwłaszcza za pióro wykonane z tytanu i wyposażone w tytanową stalówkę). Jest jeszcze trochę czasu do zakończenia projektu, zastanowię się, czy go wesprę. Prawdopodobnie skuszę się na model aluminiowy z tytanową stalówką. 

 

Zachęcam i was do rzuicenia okiem na stronę projektu. Poniżej wrzucam wyciete z niej zdjęcia pióra i cennik.

 

uDt5aq.jpg

 

iU8wAN.jpg

 

XBLQIV.jpg

 

Co do designu - inspiracja jest oczywista. Rzućcier okiem na Nakayę Piccolo Titanium:

 

QR14a5.jpg

 

Źródło

 

Nakaya kosztuje 915 euro, Nova w wersji z tytanu w zależności od użytej stalówki 75 - 102 euro. Oczywiście byłoby miło, gdyby twórcy Novy zaproponowali niepowtarzalny design. Ale tego nie zrobili. Nie zmienia to jednak faktu, że jak na pióro wykonane z tytanu cena jest bardzo dobra. Jeśli Nakaya pozostaje w sferze marzeń, a ktoś chce wypróbować / mieć w kolekcji tytanowe można pomyśleć o wsparciu tego projektu.

 

Swoją drogą czekam, aż na Kickstarterze pojawi się faktycznie innowacyjny projekt pióra (nowy system napełniania, nietypowy design, odrzutowa stalówka, pióro sterowane myślami i zmieniające na zawołanie grubość i materiał stalówki).

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. Kradzież zawsze jest tańsza :D.

 

Oho, Midori się kłania ;)

Biorąc pod uwagę kilka ewidentnych szczegółów, jakimi różnią się oba pióra, pojechał Kolega ze zbyt grubej rurki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani to ładne ani wygodne. Czy oni muszą pakować cienką sekcję przy grubym korpusie?  :huh:

Pewnie jestem uparty jak koza w kapuście, ale dla mnie Parker 51 i podobne stylistycznie to 

wzór połączenia ergonomii z estetyką. Nakaya też mi się nie podoba. Mam  Pelikana Purę i wiem

jak potrafi być męczące dłuższe pisanie piórem z metalową sekcją, a jeśli chodzi o wygląd prezentuje się ona

dużo ładniej.

Edytowano przez Morlok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet zalogowałem się w serwisie, ale chyba zrezygnuję z zakupu. Brakuje mi tu czegoś, co mogłoby zatrzymać staczające się po biurku pióro bez skuwki, które znając moje szczęście po chwili dziewiczego lotu wylądowałoby stalówką na kaflu. Ja wiem, że to taki design i tak ma być. Jeszcze trochę czasu jest do końca, najwyżej wezmę najtańszą opcję. Albo dołożę do czegoś "fajniejszego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...