Skocz do zawartości

Pióro na biurko


Polecane posty

Witam!!!

 

Na codzień używam Pelikana albo Kaweco Student lub Sport. Pióra sprawują się świetnie, ale...   Problem pojawia się, gdy siedzę przy biurku i zadzwoni telefon. W innych przypadkach, gdy coś chcę zapisać, mogę spokojnie wyciągnąć pióro, odkręcić skuwkę, założyć ją na "dupkę" i pisać. Jednak gdy w jedna ręka zajęta jest trzymaniem słuchawki, to nie jest już takie proste. 

 

W tej chwili do tego celu przeznaczyłem Lamy Joy, z któego bardzo łatwo zepchnąć skuwkę kciukiem, a skuwki nie trzeba zakładać na pióro. 

 

Jakie widzicie rozwiązania? Czy najlepszym rozwiązaniem jest jakiś zestaw biurkowy - stojak i pióro. Ale czy są jakieś dobre, robione przez firmy od piór a nie od gadżetów? A może Pilot Capless? Co sprawdza się u Was? Chodzi mi bardziej o uwagi praktyków, którym zdarza się rozmawiać przez telefon i notować piórem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capeless jest słuszną antykoncepcją,,, czasami z niego korzystam,..

 

ale zazwyczaj mam czas na to aby pióro spokojnie odkorkować, wszak z pośpiechu tylko błędy i wrzody na żołądku...

 

mam też i jedno pióro teoretycznie biurkowe,...

 

ale i tak jedną ręką ciężko je obsłużyć gdyż zassać się lubi...

 

a zestawy biurkowe to na ten przykład ma Mąbel (stojak do Meisterstucków), a i  Sheaffer też ma...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!!!
 
Na codzień używam Pelikana albo Kaweco Student lub Sport. Pióra sprawują się świetnie, ale...   Problem pojawia się, gdy siedzę przy biurku i zadzwoni telefon. W innych przypadkach, gdy coś chcę zapisać, mogę spokojnie wyciągnąć pióro, odkręcić skuwkę, założyć ją na "dupkę" i pisać. Jednak gdy w jedna ręka zajęta jest trzymaniem słuchawki, to nie jest już takie proste. 
 
W tej chwili do tego celu przeznaczyłem Lamy Joy, z któego bardzo łatwo zepchnąć skuwkę kciukiem, a skuwki nie trzeba zakładać na pióro. 
 
Jakie widzicie rozwiązania? Czy najlepszym rozwiązaniem jest jakiś zestaw biurkowy - stojak i pióro. Ale czy są jakieś dobre, robione przez firmy od piór a nie od gadżetów? A może Pilot Capless? Co sprawdza się u Was? Chodzi mi bardziej o uwagi praktyków, którym zdarza się rozmawiać przez telefon i notować piórem.

 

skuwki zakładać na pióro nie musisz w żadnym modelu, więc ten problem odpada ;) a jeśli chodzi o ściągnięcie skuwki to proponuje nauczyć się trzymać słuchawkę barkiem, a nie ręką i też po kłopocie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współcześnie poza Kaweco robi jeszcze Nakaya coś na biurko.

Lepiej chyba kupić fajnego Sheaffera. Są w zestawach piórko z długopisem, ale są i wersje solo.

Nawet te wieloletnie pióra nabiurkowe nie zasychają po kilku dniach używania. Kilka mam, żywam trzech.

Najnowsze jeśli chodzi o produkcję i chuba ostanie jakie Sheaffer wypuścił w wersji na biurko to Prelude. Jeszcze bywają na Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak całkiem poważnie to można też włączyć głośnomówiący i położyć telefon na biurko. Tym sposobem obie ręce są wolne. Ja jednak nigdy nie miałem problemu o którym piszesz. U mnie pióro które zawsze leży gdzieś na biurku jest FC e-motion. Można bez problemu zdjąć skuwkę jedna ręką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość moich piór to pióra z zakręcaną skuwką Żeby bez przerwy nie odkręcać i nie zakręcać, kupiłam sobie zwykły bakelitowy stojak na pióro za 20 zł i wkładam tam pióro przy każdej przerwie w pisaniu (ze skuwką zasadzoną z tyłu korpusu). Może i Twój problem rozwiązałby taki przedmiot?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i komentarze. Jak trochę bardziej zgłębić temat, to coś tam można znaleźć, ale łatwo nie jest.

 

Tak całkiem poważnie to można też włączyć głośnomówiący i położyć telefon na biurko. Tym sposobem obie ręce są wolne. Ja jednak nigdy nie miałem problemu o którym piszesz. U mnie pióro które zawsze leży gdzieś na biurku jest FC e-motion. Można bez problemu zdjąć skuwkę jedna ręką.

Włączenie zestawu głośnomówiącego nie zawsze jest możliwe. A zdejmowanie skuwki jednym palcem praktykuję na Lamy Joy i jest to bardzo łatwe i szybkie. Ale szukam rozwiązania bardziej eleganckiego.

 

Większość moich piór to pióra z zakręcaną skuwką Żeby bez przerwy nie odkręcać i nie zakręcać, kupiłam sobie zwykły bakelitowy stojak na pióro za 20 zł i wkładam tam pióro przy każdej przerwie w pisaniu (ze skuwką zasadzoną z tyłu korpusu). Może i Twój problem rozwiązałby taki przedmiot?

Czy atrament w czymś takim nie zasycha. To chyba nie jest bardzo dopasowane.

 

 

Są takie, np. taka :)

 

5aed660980eba603.jpg

Nigdy nie miałem Sheaffera, może czas to zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie mogę się zdecydować, czy bardziej podoba mi się Kaweco Dia2 ze stojakiem, Sheaffer powyżej, czy może Platinum Desk Pen Stand - Single Pen, zrobiłem własne rozwiązanie typu PROWIZORKA. Głównie chodziło mi o sprawdzenie, czy wykręcanie pióra ze stojaka jest wygodne. 

 

Poniżej:

puszka po jakimś gadżecie - ok. 6 cm średnicy,

jakaś pianka stosowana do zabezpieczania sprzętu komputerowego - podobna do gąbki, ale mało sprężysta,

dziura na ukos wywiercona wąskim nożem,

pióro Pilot 78G ze skuwką bez klipsa.

 

Skuwka wkręciła się w otwór dość ciężko i w tej chwili jest zupełnie nieruchoma przy wkręcaniu i wykręcaniu pióra. Puszka unieruchomiona na biurku przy pomocy czegoś podobnego do plasteliny, ale klejącego i nie zostawiającego śladów - można odkleić i przykleić w innym miejscu. 

 

stojak%20na%20Pilota_zpsyuzlpoto.jpg

 

Nadal jednak szukam czegoś ładniejszego, będę wdzięczny za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aoirghe dzięki za info. Jednak po przemyśleniu to ja potrzebuję czegoś do sytuacji całkowicie odwrotnej. To nie ma być coś, co pozwoli utrzymać pióro podczas mniejszej lub większej przerwy w pisaniu. Tu pióro ma spoczywać sobie spokojnie całe dnie, a jak się trafi sytuacja z jedną ręką wolną, to wtedy być pod ręką, dać się wyciagnąć bez problemu i pisać od razu, stąd lepsze byłyby rozwiązania kompletne tzn. pióro z odpowiednio dopasowaną do siebie skuwką.

 

INAHON cena jaką podałeś jest chyba OK, biorąc pod uwagę że pierwsze pióro Sheaffera które zaczyna mi się podobać kosztuje ok. 490 PLN. A patrząc z drugiej strony, to są na Forum wypowiedzi, że 500 zł za unikatowe pióro forumowe to za drogo. Tak więc wszystko jest względne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wacko:

 

Powoli zaczyna mi się wydawać, że ten mój zestaw nabiurkowy Sheaffer'a niekoniecznie trafił do odpowiedniej grupy docelowej... :lol:

E tam, toż nikt nie mówi, że brzydki (a niechby spróbował!) - tu objawia się czysta myśl ekonomiczna i praktyczna. Można nazwać to jakąś formą ascetycznej prostoty, a jakby wetknąć tam na spód trochę ciężarków ołowianych to nawet spełniałoby swoje zadanie :D Mi tam się podoba, bo to taka studencka myśl techniczna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna mi się wydawać, że mam dwa wyjścia. 

 

Pierwsze - wyrzucić ukradkiem ten stojak i udawać, że to nie ja. Bo chłopaki na mieście zaczynają się ze mnie śmiać.

 

Drugie - ogłosić że to zrobione jest według zaleceń filozofii minimalizmu, ekologii, że miało tu miejsce kreatywne wykorzystanie śmieci itp. Potem założyć na ten temat bloga i dokumentować upływający czas cotygodniowymi fotografiami, a dodatkowo umieszczć opis przeżyć wewnętrznych towarzyszących mi podczas używania tego pióra.

 

No i oczywiście manifestować stale, że koszt ww. przedmiotu to okrągłe 0 (słownie ZERO).

 

:)  :)  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...