Jump to content

Hero 616


raf2107

Recommended Posts

Model 616 jest chyba najpopularniejszym piórem Hero. Produkowane od lat wciąż cieszy się popularnością.

 

Historia:

produkcja piór Hero zaczęła się w fabryce w Szanghaju w wyniku znacjonalizowania fabryki Parkera po drugiej wojnie światowej. Stad właśnie uderzające podobieństwo Hero 616 do np. Parkera 51.

 

O7ewzZD.jpg

 

Wygląd:

- skuwka- w kolorze srebrnym, z ozdobnymi liniami, sygnowana "chińskimi znaczkami" :) oraz liczbą 616. Klips w kształcie strzały. 

 

6FjGMhK.jpg

 

- obsadka i sekcja są koloru ciemnozielonego. Plastik, z którego zostały wykonane sprawia wrażenie solidnego, co jest zupełnym przeciwieństwem pióra Herb 330, z którym pewnie niektórzy z nas mieli już do czynienia. Także obsadka jest bardziej odporna na zarysowania przy zamykaniu pióra. 

 

uWHZEAT.jpg

 

-system napełniania: popularna gumka, która należy kilka razy ścisnąć, aby zassała atrament. Dodam, że Hero 616 jest jedynym chińskim piórem, jakie udało mi się napełnić całkowicie :)

 

dllbcHn.jpg

 

- stalówka- w moim egzemplarzu stalówka pisze dość twardo, lecz gładko sunie po papierze. Rozmiar stalówki to F (w innym miałem B, ale o tym później :)) Jest grymaśna wobec atramentów. Dotychczas zalałem go niebieskim Hero, niebieskim Pelikanem i czarnym Lamy. Współpracował z dwoma ostatnimi, z Hero przerywał co drugą literkę. 

 

9KFL2aj.jpg

 

-próbka pisma- 

 

9cAZ9Vc.jpg

 

JFIpjxP.jpg

 

-wymiary

Pióro zamknięte: 13,9 cm

Pióro bez skuwki:12,5 cm

Pióro ze skuwką założoną na korpus: 14,7 cm

 

Podsumowanie: jest to pióro dla tych, którzy chcą mieć pióro tanie i... W miejscu kropek chciałem napisać dobre, ale to pióro ma niestety duży rozrzut jakościowy. Pierwszy egzemplarz pisał grubością B, albo w ogóle nie pisał (bardziej to drugie :D). Testowane pióro to drugie, jakie kupiłem. W ciągu 5 miesięcy codziennego użytkowania nic mu się nie stało. W przeciwieństwie do Herba 330 nie leje atramentem do skuwki i nie pęka po tygodniu (takie miałem doświadczenia z tą podróbą podróby :D). Więc jeśli chcesz wydać 20 zł na pióro, który Ci długo posłuży (jeśli trafisz na dobra sztukę) to z czystym sercem polecam Hero 616 :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fakt. To fajne pióra i służyło mi kilka przez studia ale i troche ich nagubiłem. Szły na zmianę z polskimi Zenithami, byly jednak zdecydowanie lepsze.

Herb 330 to mi się rozpadł jak tylko go wziąłem do ręki aby rozpakować.

Link to comment
Share on other sites

Tez mam :)

Hero 616 ma nie tyle co ogromny rozrzut jakościowy co jest nagminnie podrabiane przez innych chińskich producentów - aktualnie na eBay chyba łatwiej kupić podróbek niż oryginał (jakkolwiek to brzmi;))

O wiele bardziej przewidywalny jest zakup Jinhao 321 lub 325 - technicznie jest to klon hero 616, przy czym raczej warto dołożyć te kilka złotych i kupić w Polsce od Aris, niż bawić się w loterie na eBay.

Link to comment
Share on other sites

Lata szkoły podstawowej się przypominają. Całkiem zgrabnie pisało to piórko. Fajne zdjęcia zrobiłeś, gratulacje. :)

Dzięki! Jest to moja pierwsza recenzja, ze zdjęciami się trochę namęczyłem, mój aparat niestety nie przepada za tym kolorem i często go "zmienia" :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...