Jump to content

Konigsblau (Royal Blue) - Kaweco


A  

10 members have voted

 1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?Recommended Posts

 


 11Pc6j.jpg


 


Spółka Kaweco została założona w 1883 r w Heidelbergu jako Heidelberger Federhalterfabrik. Początkowo oferta była skromna i obejmowała drewniane maczanki. Nazwa KaWeCo była początkowo wyłącznie nazwą jednego z ich produktów, powstała z połączenia pierwszych liter nazwisk właścicieli spółki Koch, Weber & Company. Dopiero w 1900 r stała się nazwą spółki. W latach trzydziestych XX wieku Kaweco zatrudniało ponad sześciuset pracowników i miała w ofercie szeroką gamę piór wiecznych i ołówków. Po wojnie i wielu nietrafnych decyzjach biznesowych sytuacja firmy zaczęła się pogarszać. W 1980 r. spółka zakończyła działalność.


 


Skąd więc biorą się nasze ulubione Sporty?


 


Sprawcą zamiessszania jest Horst Gutberlet - piórowy nekromeanta. Właściciel firmy H&M Gutberlet GmbH jest od wielu lat związany z branżą artykułów piśmienniczych. Prywatnie jest entuzjastą piór wiecznych. Kiedy w 1994 r. pojkawiła się możliwość kupna marki KaWeCo Horst wraz z synem podjęli rękawicę. Zaczęli pracować nad ożywieniem popularnej niegdyś marki. Pozostaje nam jedynie snuć domysły, ile pracy musieli w to włożyć, zwłaszcza, że Kaweco rozwijali po godzinach pracy w H&M Gutberlet. Początkowo produkty firmy były dystrybuowane przez spółkę Diplomat, ale z czasem, wraz z poszerzaniem asortymentu, Kawerco zbudowało międzynarodową sieć dystrybutorów. 


 


Obecnie Kaweco oferuje szeroki asortyment artykułów pismienniczych i akcesoriów. W ofercie mają również atramenty. Inkausty te trafiają do konsumentów w generycznych szklanych butelkach. O ile się orientuję tworzsy je Dr Pflug ze spółki Aratrum (twórca atramentów Caran d'Ache).


 


sBiTQO.jpg


 


Atramenty te są pozycjonowane jako produkt premium, w przeliczeniu na 1 ml cena Kaweco (1,46 PLN / mililitr) jest wyższa niż atramentów z serii Edelstein (1,08 PLN / mililitr) czy Graf von Faber-Castell (1,07 PLN / mililitr), co uważam za niesmaczny żart.


 


Nie zrozumcie mnie źle - to są niezłe atramenty, ale inni producenci starają się, żeby produkt premium był premium pod każdym względem. Dotyczy to również opakowania. Opakowanie stanowi sporą część ceny, ale przynajmniej wiemy, za co płacimy. Kaweco uznało, że woli dużą marżę (logiczne) a sam płyn wystarczy, zeby usprawiedliwić cenę. Nie wystarczy. Atramenty Kaweco są dobre, ale ich cena to pomyłka. 


 


Obecnie dostępnych jest osiem kolorów:


 


 1. Karamel Braun (Caramel Brown)
 2. Konigsblau (Royal Blue)
 3. Mittertnachtsblau (Midnight Blue)
 4. Palmen Grun (Palm Green)
 5. Paradies Blau (Paradise Blue)
 6. Perlen Schwarz (Pearl Black)
 7. Rubinrot (Ruby Red)
 8. Sommer Lila (Summer Purple)

Konigsblau - czyli Royal Blue - to wybitnie nudny atrament. Poprawny pod każdym względem, niczym się nie wyróżnia. Nie ma chyba nudniejszego koloru.


 


 


hJTcgF.jpg


 


Krople atramentu na ręczniku kuchennym


 


gCHNsk.jpg


 


 


Wodoodporność


 


gzMAbW.png


 


Software ID


 


iBW5RP.jpg


 


 


Oxford, Kaweco Sport Classic, B


 


MvvSBd.jpg


 


 


 


1Jp0Cv.jpg


 


 


isMmhL.jpg


 


Papier xero, Kaweco Sport Classic, B


 

loS63f.jpg


 


XC1ssZ.jpg


 


VlCGs0.jpg


 


 


Porównanie


 


 


KIa2A2.jpg


Edited by visvamitra
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 1 month later...

Ostatnio całkiem przypadkiem stałem się testerem małej próbki tego atramentu... tak szybko jak go zacząłem używać tak szybko wylądował w śmietniku. Jest nie tyle do bólu klasyczny co brzydki. Bardziej fioletowy niż niebieski plus jego przepływ był hm sam nie wiem jaki. Zdecydowanie gorszy niż najtańszego Hero. A może to mi się zdawało? Teraz cieszę się dalej Pelikanem:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...