Jump to content

Dobry wieczór!


Mellion

Recommended Posts

Dobry wieczór, obserwowałem to forum od jakiegoś czasu i postanowiłem się zarejestrować, choć zapewne nadal będę głownie czytelnikiem. Nie pamiętam dokładnie kiedy pierwszy raz pisałem piórem, ale pamiętam, że jakoś w okolicach gimnazjalno-licealnych wybrałem sobie jako prezent urodzinowy pióro, był to metalowy Parker Vector (nazwę poznałem dopiero niedawno), którego mam do dziś (chyba za bardzo go męczyłem przez te lata, bo pisze grubą linią, mimo że to stalówka F). Potem przez długi czas niewiele się w sprawie piór w moim życiu działo, poza tym, że kupiłem kiedyś pod wpływem impulsu w hipermarkecie tanie pióro BIC. Nieco ponad rok temu doszedłem do wniosku, że pora zainwestować w nieco lepszy instrument do pisania niż ów stary Vector i skrobiący po papierze BIC i tak pojawił się w moim domu Pelikan M200 w wersji czarnej. A ostatnio postanowiłem zakupić nieco tańsze pióro do noszenia na co dzień w torbie i wybrałem Lamy AL Star Copper Orange. To chyba tyle, jeśli chodzi o przywitanie się!

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Ostrzegam, że częste przebywanie na forum może wiązać się pogłębieniem fascynacji piórami (podczas rejestracji powinno być zamieszczone jakieś ostrzeżenie...) i/lub atramentami (chociaż z atramentami to tylko kwestia czasu).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witaj. Stalówka w twoim Vectorze nie koniecznie musi być "zmęczona". F-ki Parkera po prostu są grubsze, niż innych producentów ;)

To całkiem możliwe. Niestety nie mam żadnych archiwalnych notatek sprzed kilkunastu lat, żeby porównać grubość linii :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...