Jump to content

Lamy Logo


Recommended Posts

Dawno, dawno temu... Około półtora roku temu postanowiłam zostać hodowcą lam. W swoim domu nie mam warunków do hodowania zwierzęcia dającego wełnę, więc zaczęłam szukać atramentolubną lamę. Nigdy nie podobały mi się te plastikowe rodem z Afryki, ani metalowe z gwiazd. Musiałam znaleźć inny gatunek. Zdecydowałam się na Logo z błyszczącym metalowym futerkiem (dostępne też w wersji matowej).


 


Z8biWOI.jpg


 


t7rmcZ3.jpg


zLHm2Ky.jpg


Po około tygodniu dotarła do mnie przesyłka z moją nową lamą. Zaskoczył mnie transporterek (pudełko) Lamy. Był mały i ani trochę nie przypominał tekturowych trumienek Parkera. Otworzyłam opakowanie i wyskoczyła z niego lama. Wzięłam ją do ręki i zauważyłam mały defekt. Pomiędzy korpusem, a  obsadką jest szpara, pióro się niedokręca. Postanowiłam nie przejmować się tym, gdyż jest to tylko kwestia estetyczna. Napoiłam ją trawiastym atramentem i od razu zaczęła zostawiać ślady na papierowym polu. Zaskoczyła mnie grubość kreski. Jest to najgrubsze i najbardziej mokre F jakie kiedykolwiek widziałam (dla mnie trochę za grube). Lama jest bardzo żarłoczna, pije dużo atramentu i co gorsza lubi go wylewać z tłoczka. Nie wiem czy trafił mi się trefny egzemplarz czy przeznaczony dla niego tłoczek nie pasuje, ale jestem pewna, że to nie jest typowe dla tego pióra. Ta wada nie przeszkadza mi zbyt mocno, więc nie reklamowałam (nie oddaje się zwierząt bo są chore :D).


htbokdC.jpg


 


UQ3Apn7.jpg


Pozytywnie zaskoczył mnie ruchomy klips. Zawsze bałam się  używać klipsy (zdarzyło mi się kilka razy wyłamać je z długopisów), a tutaj mogę bawić się nim do woli.


Lamy Logo ma dla mnie zbyt grubą stalówkę, ale lubię te pióro. Używam go do szybkich domowych notatek i zawsze gdy muszę zapisać coś większym, lepiej widocznymi literami.


Polecam wszystkim lubiącym mokre stalówki.


LF6XTuz.jpg


 

 

WU8OjuN.jpgrs7ofN7.jpg

Edited by hanka8636
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...