Jump to content

Czołem Wszystkim!


asharia

Recommended Posts

Na wstępie zaznaczę, że to forum ma zły wpływ na ludzi ;-).

 

Gdzieś lekko ponad pół roku temu nabrałam chęci na zakup jakiegoś ciekawego pióra. Ponieważ nie gonił mnie czas, a pióro miało mi się po prostu podobać i być solidne, zaczęłam przeglądać czeluści internetu w poszukiwaniu wskazówek, recenzji i modeli. Tak trafiłam na Was, na dział z recenzjami.

To był początek złego.

Upatrzyłam sobie TWSBI, jednak zdrowy rozsądek mówił mi - wyluzuj, poczekaj, przejdzie Ci. I wiecie co? Nie przeszło. W międzyczasie odkryłam recenzje całej gamy Chińskich tworów za całkiem znośne kwoty. Pomyślałam - a co mi szkodzi? I dalej było z górki. Oglądanie, wybieranie, przebieranie - nim się obejrzałam, ponad pół roku minęło, a w szufladzie zagościło 19 różnych piór, w tym upragnione TWSBI ;-). Nie ukrywam, że Chińczyki przypadły mi do gustu. Zamierzam więc w tym temacie eksperymentować dalej.

Odkąd pamiętam, piszę piórem. Zawsze mi się wydawało, że pióro to jest coś, co wyraża charakter jego posiadacza, a jednocześnie, jak na przedmiot piśmienniczy, jest to coś bardzo personalnego. Jeden egzemplarz potrafi służyć wiele lat, a człowiek się z nim związuje. Długopis się kupuje, wypisuje i wyrzuca, a pióro za każdym napełnieniem tłoczka dostaje jakby nowe życie.

Moim pierwszym, świadomie kupionym piórem, był zwykły Parker Vector, który dzielnie słuzył z 5 lat, aż mu skuwka zaczęła sama się zsuwać. Czasy licelane, skromny budżet i po prostu potrzeba posiadania woła roboczego ;-). Następnie Waterman Graduate, ładne, matowe - służy mi już lat kilka i działa do dziś, choć powoli zaczyna cierpieć na przypadłość luźnej skówki.

Dzis nie mam już tak wielu okazji do pisania, a szkoda. Dlatego staram się robić przeróżne notatki, czasem po prostu coś przepisać dla wprawy. Pisanie dla siebie jest ciekawe, relaksujące, wciągające ;-).

Od jakiegoś chodzi mi po głowie próba uwiecznienia kolekcji, podzielenia się wrażeniami, a zarazem po prostu dorzucenie swojej małej cegiełki do społeczności pióromaniaków.  I może daleko mi do piórowego fanatyzmu, to po prostu fajnie jest zbudować swoją kolekcję, uwiecznić ją i zostwić swoje przemyślenia w czeluściach internetu.

A na koniec - po prostu chcę pogratulować wszystkim utworzenia tak świetnej społeczności ;-)

 

Pozdrawiam,

Ola

Link to comment
Share on other sites

Witaj Olu w towarzystwie zadżumionych. Jak sama piszesz - to Forum to samo zło. Propaguje, zaraża, rozpowszechnia, przyczynia się, powoduje chroniczny nieżyt portfela, trwałe uzależnienie, wysypkę, i generalnie jest gorsze niz 7 plag egipskich...

Dlatego jest takie fajne ;-)...

Czuj się jak u siebie w domu, rozpowszechniaj, zarażaj i naruszaj sojusze :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj :)

Ja również jestem fanem chińskich piórek :)

Co do portfela to prawda. Tylko,że kobiety mają gorzej : my wydajemy tylko na pióra, a one? Na pióra, na torebki, na sukienki, na buty do sukienki :)

Edited by Wąsaty
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...