Skocz do zawartości

Blue - Visconti


visvamitra

A  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • Tak
    • Nie
      0
    • Trudno powiedzieć
      0


Polecane posty

Firma Visconti została założona w 1988 roku we Florencji przez Dantego del Vecchio. Jej założyciel przez wiele lat sprzedawał pióra wieczne. W końcu uznał, że chciałby stworzyć coś swojego. Dzięki charyzmie, pomysłowości i znajomości rynku (w tym potencjalnych odbiorców) udało mu się stworzyć silną, rozpoznawalną markę. Pióra Visconti wyrózniają się stylistyką i ciekawymi, nowatorskimi rozwiązaniami (wysuwana stalówka i zbudowany z dwudziestu dziewięciu elementów system napełaniania w jednym zmoich piór marzeń - Visconti Metropolitan, korpus Homo Sapiens wykonany z użyciem lawy, stalówka Dreamtouch).

 

Oprócz piór wiecznych firma ma w ofercie zegarki i atramenty. Nie wiem, czy sami robią atramenty, chyba tak. Są to atramenty o bardzo dobrych właściwosciach i silnie nasyconych, wyrazistych barwach.

 

  1. Black
  2. Blue
  3. Bordeaux
  4. Green
  5. Purple
  6. Sepia
  7. Turquoise

Próbkę Blue dostałem od N.I.B.-a, za co uprzejmie dziękuję.

 

Niebieski Visconti to jeden z najładniejszych odcieni niebieskiego, jakie wpadły mi w ręce. Bardzo udany kolor.

 

Ekspresjonizm abstrakcyjny

(papier firmowy nieznanej proweniencji)

 

 

0ixehE.jpg

 

Krople atramentu na ręczniku kuchennym


0P9hNI.jpg

 

Software ID

 

 

KQdiNF.jpg

 

Oxford Recycled ( 90g), Kaweco Classic Sport używany jako zakraplacz, stalówka B

 

 

jPJ4uz.jpg

 

hjFXJb.jpg

 

 

7fH0H8.jpg

 

rwfC9s.jpg

 

cdlOcG.jpg

 

 

toJDiI.jpg

 

 

Porównanie
 
7J1jrF.jpg
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję. Czasem używam tego inkaustu, gdy nachodzi mnie chęć na ciemne niebieskości.Bardzo go lubię, bo nie ma w nim odcienia fioletu, za którym nie przepadam w niebieskich atramentach. Chabrowy - tak nazwała go moja znajoma i miała chyba rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Fajny kolor. Swego czasu - mój ulubiony. Potem była reformulacja i stracił w moich oczach. Pytanie - próbka z plastikowego czy szklanego grzybka? Bo się różnią, niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Lekko odcień. W cieńszych stalkach ten z plastiku wygląda na taki burogranatowy. Ten ze szkła (oraz dostępnych kiedyś małych, plastikowych buteleczkach-refillach) miał jakby żywszy kolor. Lekko przypominał Penmana Sapphire. Niby kosmetyka, ale robiło różnicę. Obecny zły nie jest, ba - jest nawet ładny, ale to już nie to ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...